Dlaczego pasek menu pokazuje animację VPN „Rozłączanie” na zawsze?


34

Wiesz, jak po rozłączeniu się z VPN pojawia się małe przewijane powiadomienie „Rozłączanie ...” w prawym górnym obszarze powiadomień?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Cóż, rozumiem, ale to nigdy nie zniknie. Od 20 minut działa „Rozłączanie”. VPN nie jest już połączony, ale interfejs użytkownika nie pozwala mi się teraz połączyć ponownie.

Panel preferencji sieci pokazuje ten sam problem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Konsola pokazuje, że faktycznie nastąpiło rozłączenie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jakoś jedynym problemem jest to, że interfejs użytkownika jest przekonany, że nadal się rozłączam, co uniemożliwia ponowne połączenie.


Jakieś ekscytujące wyjście dziennika /Applications/Utilities/Console.app? Kliknij „Wszystkie wiadomości” po lewej stronie Lista logów (kliknij „Pokaż listę logów”, jeśli nie masz lewej kolumny) i użyj pola filtru w prawym górnym rogu dla być może „VPN” lub „racoon”?
Jason Salaz,

Nie ma w tym nic niezwykłego (zrobiłem zrzut ekranu dziennika konsoli)
Joel Spolsky

Być może ikona paska menu właśnie „zamarła”. Spróbuj (ponownie) przenieść go, przytrzymując polecenie i przeciągając, a może dodając go ponownie?
Josh Hunt

Mam ten sam problem. Mam wiele zadań / programów i chciałbym uniknąć ponownego uruchomienia. Czy ktoś znajdzie sposób na rozwiązanie tego problemu bez ponownego uruchamiania?

1
Wiele lat później ten sam problem na macOS 10.12. Próbowałem zabijać wszystkie rzeczy, bez większego sukcesu.
Henrik

Odpowiedzi:


31

Jeśli korzystasz z PPTP VPN, spróbuj ręcznie zabić proces „pppd”.

sudo killall pppd

Jeśli to nie rozwiąże problemu, może być konieczne dodanie wartości -9, aby wymusić zabicie procesu. Powinieneś jednak spróbować najpierw.

sudo killall -9 pppd

wygląda to obiecująco, jest to VPN PPTP. Spróbuję jutro, kiedy wrócę do tej maszyny.
Joel Spolsky

Nie. pppd nie był uruchomiony.
Joel Spolsky

Dzięki @kiboflavin. Miałem dokładnie ten sam problem (z uruchomionym pppd). To mi zrobiło! Dzięki Joel za ten problem przede mną. Jesteś pomocny na tak wiele sposobów.
z5h

3
To rozwiązało problem.
kolrie

1
Byłem w stanie zabijać pppdtylko tym, sudo kill -9 pppdco jest niepokojące. Być może nie miałem dość cierpliwości do regularnego zabijania. Ale jeśli tak naprawdę trzeba, jest to niepokojące i zasadniczo oznacza, że pppdjest to błąd. Dla tego, co warto, próbowałem również wyłączyć (nie usuwać) usługę w Ustawieniach sieciowych, a następnie włączyć ją ponownie, zgodnie z sugestią @KyleCronin, ale przywróciłem komunikat „Rozłączanie ...”.
tripleee

3

Spróbować killall configd.

Po tym może być konieczne sudo killall SystemUIServer.

(dzięki, Avner. Nie zweryfikowałem tego. Proszę głosować, jeśli to pomoże).


1
Nic innego nie działało, ale działało to dla mnie (zrobiłem to w połączeniu z sugestią „uczyń usługę nieaktywną” w innej odpowiedzi).
Andriej Fiedorow

2

Spróbuj ręcznie zabić proces „racoon” za pomocą Monitora aktywności lub uruchamiając:

$ sudo killall racoon

hmm, nie działa proces „racoon”.
Joel Spolsky

2

Jaki jest status pokazany w panelu Sieć w Preferencjach systemowych? Możesz podłączyć i odłączyć swoją VPN od tego miejsca. Ponowne otwarcie połączenia stamtąd rozwiązuję problem. Możesz także przełączyć widoczność menu VPN z tego panelu i sprawdzić, czy to pomoże.


Nie. W tym okienku jest napisane Rozłączanie ... i przycisk połączenia jest wyłączony.
Joel Spolsky

2

Proces SystemUIServer* uruchamia większość rzeczy na pasku menu. Zabij go, a może rozwiązać problem, jeśli jest to tylko usterka interfejsu użytkownika, a nie coś głębszego.

killall SystemUIServer

* /System/Library/CoreServices/SystemUIServer.app/Contents/MacOS/SystemUIServer


Myślę, że jest to coś głębszego, ponieważ pokazuje to w panelu preferencji Systemy sieciowe.
Joel Spolsky

1

Udało mi się to, tworząc dwie różne „Lokalizacje” w Preferencjach systemowych> Sieć. Jeden z nich (o nazwie „praca”) obejmuje połączenie VPN, a drugi („dom”) nie. Przełączanie lokalizacji, gdy sieć VPN jest zablokowana „Rozłączanie” rozwiązuje problem.

Nawiasem mówiąc, skonfigurowałem również lokalizację „macierzystą”, aby używać statycznego adresu IP i przekierowywania portów, aby poprawić moje legalne udostępnianie plików peer-to-peer.


Wow, nawet to nie działało dla mnie. :(
Joel Spolsky

1

Może możesz spróbować dezaktywować i reaktywować usługę. W sekcji Sieć w Preferencjach systemowych wybierz VPN, kliknij logo koła zębatego u dołu listy i kliknij „Uaktywnij usługę”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie zrób to samo, aby ponownie go aktywować i sprawdzić, czy działa.


1
Niezła próba! Nie, to nie miało znaczenia ... wróciło „Rozłączanie ...”
Joel Spolsky

@Joel Zakładam, że próbowałeś zrestartować całą maszynę? Co powiesz na usunięcie VPN i ponowne dodanie?
Kyle Cronin

4
Jestem pewien, że ponowne uruchomienie naprawi to, więc tak naprawdę NIE uruchamiam ponownie, aby móc wypróbować każdą sugestię, która się tu pojawi, w nadziei na znalezienie rozwiązania tego problemu, wiesz, dla Internetu
Joel Spolsky

1

Zdarzyło mi się to w przeszłości i jeśli dobrze pamiętam, jedynym sposobem na pozbycie się tego było usunięcie wpisu VPN ze znakiem minus, ponowne uruchomienie i dodanie go z powrotem.


0

Przytrzymując klawisz, spróbuj przeciągnąć ikonę VPN poza pasek menu.


Nadal nie mogę się połączyć, jeśli to zrobię.
Joel Spolsky

To po prostu usuwa komunikat „Rozłączam ...”. Jeśli spróbujesz, a następnie zaznaczysz opcję „Wyświetl stan VPN na pasku menu” w Ustawieniach sieciowych, aby przywrócić wskaźnik, przywróci również komunikat „Rozłączanie ...”.
tripleee

0

Powinieneś sprawdzić, czy ponowne uruchomienie komputera pomaga.


Nie, to nie pomogło.
Joel Spolsky

Od początku Mac OS X Finder nie obsługuje niczego oprócz wyświetlania folderów. Możesz nawet wyjść z niego (używając różnych technik) i wszystko będzie normalnie, bez żadnych okien Findera ani ikon pulpitu. Ponowne uruchomienie Findera prawdopodobnie nie będzie miało żadnego wpływu na nic poza własnymi oknami Findera.
Kevin Reid

Dla przypomnienia, ta sugestia była pierwotnie „Restart Finder”. Przypuszczam, że jest już za późno, by oznaczyć zbyt entuzjastyczną edycję do wycofania.
tripleee
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.