Jak wyłączyć animację pełnoekranową w systemie OS X 10.9


75

Gdy okno OSX jest promowane jako pełny ekran, trwa jedna sekunda animacji przejścia. Jak można to wyłączyć dla całego systemu? Chcielibyśmy, aby przejście z małego okna do pełnego ekranu było natychmiastowe - z wyjątkiem nieuniknionego opóźnienia w renderowaniu.


Oto dwa przykłady rozwiązań, które NIE działają, więc nie trzeba ich powtarzać:

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1691359 http://www.reddit.com/r/apple/comments/1plzmq/is_there_a_way_to_speed_up_or_skip_fullscreen/

Najpopularniejsze „rozwiązania” to dwa:

Terminal

Wpisz „defaults write NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool NO”

Wciśnij Enter

Zanim to zrobisz, zamknij wszystkie aplikacje, aby upewnić się, że ustawienie się propaguje. Każda aplikacja uruchomiona po wprowadzeniu tej zmiany będzie musiała zostać ponownie uruchomiona, aby zmiany zostały wprowadzone.

W rzeczywistości NSAutomaticWindowAnimationsEnabled w ogóle nie wpływa na OS X 10.9. Nic się nie zmieni, jakkolwiek chcesz to ustawić.

Istnieje aplikacja o nazwie TotalSpace (lub Spaces), o której wiem, że może wyłączyć niektóre animacje przejściowe.

URL: http://totalspaces.binaryage.com

W rzeczywistości Total Space może wyłączyć niektóre przełączanie animacji między ekranami, ale gdy grasz wideo, powiedzmy Yahoo Screen, animacja z małego wideo na wideo pełnoekranowe nadal pozostaje - w rzeczywistości jest to irytująca animacja (trwa około 0,5 sekundy, aby zakończyć, dlatego psuje wrażenia wideo).Ten problem zostanie rozwiązany pośrednio po wydaniu 10.10, ponieważ wydaje się, że całkowicie usunie ten przycisk i będzie miał tylko pełny ekran i zminimalizuje polecenia zmieniające rozmiar istniejącego okna.
bmike

1
10.10 pokazuje mi to samo zachowanie. Moim celem jest natychmiastowe wyświetlanie pełnoekranowych filmów z YouTube na Firefoxie bez przerywania odtwarzania.
Charlie Gorichanaz

Zastanów się nad dodaniem swojej +1 do tego pytania, aby uzyskać lepszy wgląd w problem: dyskusji.apple.com/message/28734339#28734339
jabalsad

Dodaj to do listy powodów, aby wrócić do Mavericks lub wcześniejszych!
Charlie Gorichanaz,

Odpowiedzi:


16

macOS Sierra wprowadził „redukcję ruchu”, co według mnie sprawia, że ​​rzeczy są o wiele przyjemniejsze;)

Preferencje systemowe> Dostępność> Wyświetl tam, znajdź i zaznacz pole wyboru Ogranicz ruch


8
Szkoda, że ​​wciąż jest trochę powolny
Mythical Fish

Uratowałem moje oczy i mój mózg
insign

6

To, co robię, to:

Edytuj Info.plistplik dla każdej aplikacji, którą chcę uruchomić w trybie pełnoekranowym, i dodaj ten klucz:

    <key>LSUIPresentationMode</key>
    <integer>4</integer>

Info.plistWniosku znajduje się na /Applications/APPLICATION_NAME.app/Contents/Info.plist. Na przykład dla Chrome:/Applications/Google\ Chrome.app/Contents/Info.plist

Jeśli właśnie otworzysz ten plik i masz Xcode otworzy się w edytorze Xcode. Wolę edytować za pomocą zwykłego edytora tekstu, takiego jak sublime lub mate text, to tylko prosty plik XML.

Niektóre aplikacje podczas edycji tego pliku nie będą miały sumy kontrolnej i będą pytały w nieskończoność, aby umożliwić dostęp do pęku kluczy systemu osx. Na przykład Chrome lub HipChat będą miały ten problem podczas edycji Info.plist. Aby rozwiązać ten problem, po prostu otwórz Keychain Accessi wyszukaj aplikację z tym problemem i edytuj. kliknij prawym przyciskiem myszy lub kliknij dwukrotnie aplikację, kliknij Access Controlkartę, a następnie zaznacz Allow all applications to access this item-> Save Changesi po prostu uruchom ponownie aplikację. Działa na wersjach 10.8.xi 10.9.x.

Zrzut ekranu mojego Info.plistpliku chrome :

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To działało na uzyskanie prawidłowego pełnoekranowego systemu MacVim, dziękuję za wysyłanie!
richtaur

Czy możesz podać jakieś wyjaśnienie kodu, tj. Co <integer>4</integer>oznacza w tym kontekście? Zakładam, że jest to kod specyficzny dla LSUIPresentationMode, ale co to znaczy i czy istnieją inne kody?
keflavich

1
Istnieje pięć możliwych wartości od 0 do 4: Tutaj można znaleźć więcej informacji developer.apple.com/library/ios/documentation/General/Reference/…
richard

1
Używanie przeglądarki Firefox 37.0.2 w systemie OS X 10.10.3 nie spowodowało przyspieszenia ani wyłączenia animacji pełnoekranowej. Wszystko, co robi, to dokładnie to, co mówi dokumentacja: Ukryłby pasek menu i dok. To kolejny kandydat do sekcji „nie działa; nie sugeruj”.
Basti,

TAK!!! Niestety tej metody nie można zastosować do Findera.
aeroxy

2

Wyjdę na kończynę i powiem, że nie ma ukrytego domyślnego ustawienia, aby to zmienić. Oprócz łatania kodu Findera, będziesz musiał żyć z opóźnieniem animacji w wersji 10.9, która zaprogramowana jest na około sekundę. (nb na moim Macu Pro, wydaje się, że trwa 1/3 sekundy na animację, więc być może jest to pośrednio związane z ładowaniem GPU / procesora i mocą ...)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.