Jak zmienić lokalizację, w której iTunes przechowuje kopie zapasowe iPhone'ów?


17

Kiedy synchronizuję iPhone'a 4 z iTunes, ten ostatni zaczyna tworzyć kopię zapasową przed faktyczną synchronizacją. Wykonanie tej kopii zapasowej często zajmuje dużo czasu, co jest bardzo denerwujące. Jeszcze gorzej (imo) jest to, że kopia zapasowa jest przechowywana na mojej partycji C (na której jest zainstalowany i uruchomiony mój WinXP Pro sp3). Kopia zapasowa uważam za dane i chcę przechowywać dane w innym miejscu niż to, które jest używane w moim systemie operacyjnym.

Przeszukując Internet, znalazłem wielu ludzi, którzy byli wściekli na stratę czasu spowodowanego przez obowiązkowe tworzenie kopii zapasowych, a nawet nauczyłem się, jak zapobiegać uruchomieniu procesu tworzenia kopii zapasowej podczas synchronizacji. Nie mogłem jednak znaleźć żadnych informacji, jak przekierować lokalizację kopii zapasowych wykonanych przez iTunes, więc mogłem wybrać inną partycję niż domyślna.

Czy ktoś na tym forum mógłby doradzić, jak to osiągnąć?

Dziękuję za wszelką pomoc.

Wilbour


Naprawdę myślę, ze względu na charakter tego pytania, że ​​lepiej pasuje do SuperUser superuser.com niż w StackOverflow. Jest to społeczność online nastawiona na pytania dotyczące programowania, a nie na konfigurowanie lub konfigurowanie aplikacji niezwiązanych z programowaniem. :)

Dziękuję Wayne za przekierowanie mojego pytania na najlepsze forum. Dzięki timbooo za link do samouczka. Przetestuję to. Z pozdrowieniami

Odpowiedzi:


12

W przypadku systemu Mac OS X musiałem skorzystać z tego przewodnika: http://osxdaily.com/2011/03/05/how-to-move-the-iphoneipad-itunes-backup-folder-to-an-external-hard- dysk / i utwórz symboliczne łącze, aby przenieść folder Kopia zapasowa, ale działało świetnie.

Najważniejsze jest przeniesienie folderu Kopia zapasowa na zewnętrzny dysk / partycję, która ma więcej miejsca, a następnie utworzenie takiego dowiązania symbolicznego:

ln -s /Volumes/YourExternalDrive/Backup/ ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup

Następnie wykonaj kopię zapasową, synchronizując ją przez iTunes, aby ją wypróbować.


4

Kopia zapasowa iPhone'a jest przechowywana dla niego %APPDATA%\Apple Computer\MobileSync\Backup, gdzie %APPDATA%zwykle znajduje się w C:\Users\username\AppData\Roaming.

Nawet w systemie Windows możesz utworzyć symboliczne łącze, aby przekierować Backupfolder w inne miejsce.

 • Zamknij iTunes.
 • Utwórz folder na innym dysku (np. D:\apple_backup) I przenieś tam zawartość powyższego folderu.
 • Usuń folder (teraz pusty) Backup.
 • Utwórz Backupsymboliczne łącze wskazujące nową lokalizację:

  mklink /D "%APPDATA%\Apple Computer\MobileSync\Backup" "D:\apple_backup"
  

W rzeczywistości, kiedy to robiłem, przeniosłem cały Apple Computerfolder, ponieważ jest więcej dużych plików innych niż kopie zapasowe urządzeń. Pamiętaj, że w tym celu musisz zabić niektóre procesy Apple w tle korzystające z tych folderów (np. SyncServer.exeItp.)

Aby uzyskać więcej informacji, patrz:
https://www.howtogeek.com/164275/how-to-change-the-backup-location-of-itunes-or-any-windows-app/


To jest poprawna odpowiedź na pierwotne pytanie.
Adam Rice

:) „Nawet w systemie Windows”
GEdgar

Jako dodatek do powyższego musiałem zmienić polecenie, aby utworzyć łącze do dysku sieciowego zgodnie z tym linkiem: superuser.com/a/1017659 utworzenie katalogu i użycie flagi / D działało tam, gdzie / J dało wynik „Lokalny tomy są wymagane do ukończenia tej operacji ”
majjam

3

Rzeczywista kopia zapasowa iTunes sprawia, że ​​przechowuje ją w tym folderze, jeśli jesteś na komputerze

Mac OS: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup
Windows XP: %AppData%\Apple Computer\MobileSync\Backup
Windows Vista: %AppData%\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup
Windows 7:%AppData%\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup

Pod nim znajduje się katalog GUID, możesz mieć dwa, odkąd wybrałeś nowego iPhone'a, lub mógł zastąpić istniejący, spójrz tam. Jeśli masz dwa, to może drugi jest twój stary. Musisz wejść do iPhone'a i usunąć katalog iTunes_control, a następnie podłączyć go ponownie do iTunes i sprawdzić, czy pozwala wybrać tę kopię zapasową.

Jeśli chcesz przenieść iPhone'a na komputer, wykonaj następujące samouczki:
Na PC: Jak przenieść lub wykonać kopię zapasową zawartości iPhone'a do Windowsa
na Maca: Jak przenieść zawartość z iPhone'a na Mac OS

Taylor B.


2

iTunes nie ma mechanizmu do przechowywania danych (kopii zapasowych) poza folderem domowym dla użytkownika.

Jest to bardziej problem z systemem operacyjnym niż problem z iTunes. W systemie Mac istnieje wiele opcji, aby skonfigurować folder użytkownika w innym miejscu lub użyć aliasów i łączy sym, aby przekierować określone foldery do innej lokalizacji. Większość tych linków nie działa na wielu komputerach Mac. Przykro nam, że grasz w ping ponga z tym pytaniem, ale może zyskać lepszą widownię w superużytkowniku jako najlepszym miejscu, w którym można dowiedzieć się, jak podrobić program systemu Windows do przechowywania plików w alternatywnej lokalizacji.

Możesz również sprawdzić w rejestrze, czy iTunes ma zmienną dla tej lokalizacji, którą możesz spróbować zmienić.

Dobrą wiadomością jest to, że Apple dokumentuje lokalizację plików iTunes, a także mobilnych plików kopii zapasowych, dzięki czemu możesz planować i bawić się, aby zobaczyć, co działa dla Ciebie. Być może będziesz musiał wyczyścić stare kopie zapasowe, aby zrobić wystarczająco dużo miejsca. Mój folder kopii zapasowej dla iPada 32 g i czterech telefonów (jeden 8, jeden 16 i dwa 32) zajmuje tylko 8 Gb na dysku.


0
 1. Podłącz iPhone'a do komputera
 2. Otwórz iTunes i kliknij ikonę „urządzenia” w lewym górnym rogu (obok muzyki, filmów i ikon TV)
 3. Kliknij Podsumowanie i przewiń w dół do Opcje
 4. Odznacz „Automatycznie synchronizuj, gdy ten iPhone jest podłączony
 5. Jesteś skończony
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.