Jak wyeksportować film w zwolnionym tempie z nienaruszonym zwolnionym tempie i bez utraty jakości?


21

Mam ładnie wykwintne wideo w zwolnionym tempie. Chciałbym go wyeksportować na mój komputer.

Po prostu skopiowanie pliku przez podłączenie do kabla USB powoduje utratę wszystkich edycji w zwolnionym tempie. Wywóz za pośrednictwem Udostępnij przez e-mail wydaje się tracić jakość (kompresuje go).

Nie chcę eksportować go do YouTube'a, Facebooka itp.

Jak mogę go dostać na komputer, aby móc wysłać go e-mailem do moich znajomych?


Jakiego rodzaju masz komputer?
dcgoss,

@dcgoss Mam zarówno PC, jak i Mac.
AngryHacker

Powinieneś być w stanie zmienić znacznik FPS w pliku ze 120 lub cokolwiek to jest na 30 lub cokolwiek chcesz. Wtedy każda aplikacja odtworzyłaby go w zwolnionym tempie. Niestety nie znalazłem narzędzia do tego. Wypróbowałem „Lossless Frame Rate Converter”, który nawet nie interpretuje poprawnie liczby klatek oryginalnego pliku. Co ciekawe, inspektor filmowy QT pokazuje liczbę klatek na sekundę z mojego iPhone'a 6 jako 190,25.
Oscar

Czy widzisz nawet filmy w zwolnionym tempie po podłączeniu iPhone'a do komputera? Nie widzę filmów w zwolnionym tempie w Eksploratorze Windows, widzę tylko 2 pliki AAE zamiast każdego.
pacoverflow,

Odpowiedzi:


5

To jest bardzo proste!! Po prostu otwórz I-film, załaduj film w zwolnionym tempie do projektu, nie potrzebujesz filtrów ani tekstu itp. Teraz przejdź do ekranu eksportu, wybierz przycisk przesyłania, przewiń w dół i wybierz: „zachowaj wideo” lub „Zapisz plik” ( Mam telefon w języku niderlandzkim, więc nie jestem pewien, jaki będzie tekst w języku angielskim), z wyjątkiem 720p. Po podłączeniu telefonu do komputera możesz go zobaczyć jako dodatkowy dysk „Pamięć wewnętrzna”, wybierz go, przejdź do folderu DCIM i wybierz podfolder, mój nazywa się: „947ugfff”, ale w każdym razie nie jest to folder, w którym są Twoje zdjęcia a vids to tylko folder, do którego trafiają zapisane filmy z I-movie. Przeciągnij i upuść i gotowe!


11

Powodem, dla którego importowanie go bezpośrednio na komputer nie działa, jest sposób, w jaki iPhone odtwarza filmy z Slomo. Samo wideo nie jest kręcone w „slomo”, że tak powiem. Jest on raczej nagrywany z prędkością 120 klatek na sekundę, zwykle z większą liczbą klatek na sekundę niż normalne nagrywanie wideo. Jest to znaczące, ponieważ jeśli odtworzysz ten film z prędkością 30 klatek na sekundę, filmy będą odtwarzane płynnie w zwolnionym tempie, ponieważ wyświetlają się 4-krotnie klatki. Tak więc podczas odtwarzania wideo iPhone konwertuje wybraną sekcję filmu 120 klatek na sekundę na 30 klatek na sekundę, co daje efekt zwolnionego tempa - cały film MUSI być oglądany z normalną prędkością bez problemu. Gdy importujesz plik na komputer, jest to tylko plik wideo 120 kl./s - nie wiadomo, kiedy i gdzie go przekonwertować na 30 kl./s, dlatego wydaje się, że „zgubił” slomo, gdy tak naprawdę gra w natywnej prędkości 120 klatek na sekundę. Możesz łatwo przywrócić ten efekt slomo z prawie każdym oprogramowaniem do edycji wideo, spowalniając wideo (do 30 klatek na sekundę lub dowolną inną prędkość w tym zakresie), tak jak zrobiłby to Twój iPhone - wystarczy to zrobić ręcznie (co może być lepsze w niektórych przypadkach). Alternatywnie, powinieneś być w stanie przesłać wideo z telefonu na komputer Mac bez znacznej utraty jakości. Powodzenia!! Alternatywnie, powinieneś być w stanie przesłać wideo z telefonu na komputer Mac bez znacznej utraty jakości. Powodzenia!! Alternatywnie, powinieneś być w stanie przesłać wideo z telefonu na komputer Mac bez znacznej utraty jakości. Powodzenia!!


Próbowałem zarówno iMessaging go, jak i AirDropping, ale w obu jest znaczna utrata jakości.
Siniša Šašić

2
@ SinišaŠašić Jest to mało prawdopodobne. Wiem na pewno, że AirDrop eksportuje w oryginalnej jakości - prawdopodobnie utrata jakości, którą widzisz, jest zmianą jakości / wielkości ekranu przez zmianę urządzeń.
dcgoss,

@dcgoss To nie jest prawda (lub już nie jest prawdą). Wideo w zwolnionym tempie za pomocą AirDropping na komputerze Mac renderuje wideo do 30 klatek na sekundę.
bejado

ffmpeg.org to narzędzie do użycia i nie ma żadnych sztuczek specyficznych dla Apple. Miałem ten sam problem, ale film w zwolnionym tempie został zaimportowany z Androida (do MacOS / iMovie). Oto 2 polecenia, których użyłem do zmiany częstotliwości wyświetlania klatek z 240 na 24. ffmpeg -y -i input.mp4 -c copy -f h264 tmp.h264 ffmpeg -y -r 24 -i tmp.h264 -c copy ouput.mp4
Chris Wolf

Mam powyższe informacje o ffmpeg z: stackoverflow.com/questions/45462731/...
Chris Wolf

2

Znalazłem prosty i szybki sposób na przeniesienie filmów w zwolnionym tempie na komputer. Ta metoda również nie stosuje efektu, ale po prostu dodaje pusty tekst.

Użyj iMovie w edytorze aplikacji, następnie kliknij dodaj tekst, pozbądź się przykładowego tekstu, a następnie zapisz. Film jest teraz zapisywany i można go łatwo udostępnić, jednak po przesłaniu do komputera nadal jest odtwarzany z prędkością 120 klatek na sekundę (lub 240 klatek na sekundę w przypadku iPhone'a 6).

Do tej pory znalazłem tylko jedną prostą metodę, która pozwoli Ci przesłać film w zwolnionym tempie z prędkością 30 klatek na sekundę.

Pobierz aplikację iFile za darmo. Stuknij dolną strzałkę w prawo, aby zaimportować wideo z rolki aparatu do aplikacji. Wideo zostanie zaimportowane. Teraz wystarczy podłączyć iPhone'a do iTunes, przejść do sekcji aplikacji, wybrać iFile Free i przeciągnąć wideo na pulpit.

To wszystko, masz wideo w zwolnionym tempie bez kompresji w rozdzielczości 720p.


Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji iFile. nic nie pojawia się w menu Plik> Urządzenia… w iTunes 12 na Yosemite (nawet po synchronizacji). Czy możesz wyjaśnić, gdzie to dokładnie jest?
Siniša Šašić

Ponadto po zaimportowaniu filmu w zwolnionym tempie z rolki aparatu do iFile kompresuje wideo, dzięki czemu jest normalny. To nie działa, nawet po przesłaniu wideo przez Wi-Fi (kolejna opcja iFree).
Siniša Šašić

2

Użyłem aplikacji imovie iPhone'a, aby po prostu dodać prosty filtr, który pozwoli Ci wyeksportować wideo, zachowując nienaruszone zwolnione tempo. Sugerowałbym dodanie filtra, a nawet po prostu przycięcie go trochę, więc iMovie pozwala ci go wyeksportować (nie daje ci opcji, chyba że dokonasz jakiejś edycji). Voila!


Jest eksportowany do zwykłego folderu wideo, ale potem zniknął z folderu wideo w zwolnionym tempie. Po przesłaniu go za pomocą automatycznego przesyłania zdjęć przez Dropbox do komputera Mac jest to zwykły film, niestety… Proszę wyjaśnić.
Siniša Šašić

2

Wreszcie znalazłem najlepsze rozwiązanie dla mnie. Próbowałem zaimportować za pomocą Final Cut X, ale nie jestem pewien, czy to ma sens. Następnie zaimportowałem wideo w zwolnionym tempie z mojego iPhone'a kablem USB i otworzyłem aplikację Preview dostarczoną z komputerem Mac i zaimportowałem stąd! Całkowicie działało i wyjąłem pliki .mov, które mogłem otworzyć w szybkim czasie i kliknąć cmd i, który pokazywał 120 klatek na sekundę.

Opcja, która nie działała: 1. wysyłanie przez zrzut z aplikacji zdjęć na iPhonie do komputera Mac - liczba klatek na sekundę zmienia się na około 40-60 fps. 2. przesłanie wideo do Dropbox lub pcloud zmienia szybkość klatek na 30 fps. 3. eksportowanie wideo ze zdjęć na komputerze Mac mini i zapisywanie ich na iCloud Drive, a następnie pobieranie ich na komputer Mac Pro w celu edycji również zmienia liczbę klatek na sekundę w pliku ...!?

Z poważaniem Mark Barner


1

Quicktime Player może konwertować filmy w zwolnionym tempie z iPhone'a / iOS na „zwykły” film, który można odtwarzać wszędzie:

  1. Otwórz wideo w zwolnionym tempie w QuickTime Player,
  2. Opcjonalnie przyciąć klip lub edytować czas wolny,
  3. File-> Export as...i wybierz ustawienie i lokalizację.

1

To jest dla wideo zarejestrowanego przy 240 FPS w zwolnionym tempie:

Jeśli chcesz odtworzyć wideo za pomocą mpv, użyj następującego polecenia:

mpv --vf 'lavfi=[setpts=6*PTS]' --af 'atempo=0.66667,atempo=0.5,atempo=0.5' filename.MOV

Dźwięk może wydawać się dziwny w ten sposób, ale wiele atempofiltrów jest wymaganych do osiągnięcia 44100 Hz / 6 (7350 Hz), bez wpływu na wysokość tonu. Jeśli nie masz nic przeciwko wpływaniu na wysokość, użyj --af asetrate=7350.


0

Musisz skopiować film na komputer, a następnie otworzyć go po efektach lub premierze. Liczba klatek na sekundę spadnie niestety do 99 fps, ponieważ oba programy nie mogą zaakceptować wyższej fps. Następnie użyj wtyczki twixtor, aby zwolnić tempo filmu


0

Szybkie i brudne rozwiązanie, które można w całości wykonać na iPhonie, które właśnie dla mnie zadziałało: wykonaj nagranie ekranu podczas oglądania wideo w telefonie, dotknij pasków kontrolnych i włącz dźwięk podczas 3-sekundowego odliczania (może to potrwać para próbuje to naprawić), naturalnie uchwyci to w zwolnionym tempie, teraz prześle ekran z nagraniem wideo na YouTube lub e-mail do znajomych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.