Oficjalny sposób na uzyskanie pliku ISO OS X


81

Próbuję zainstalować OS X Mavericks w VirtualBox na Windows 8.1. Mam zainstalowany VirtualBox i skonfigurowaną maszynę wirtualną, ale potrzebuję pliku ISO, aby zainstalować system operacyjny.

Przeszukałem okolice i znalazłem jeden z wyników na stronie, o której nie słyszałem, ale Google Chrome oznaczył go jako złośliwe oprogramowanie. Znalazłem plik w CNet, ale jest to plik aktualizacji dla komputerów z wcześniejszą wersją OS X.

Czy istnieje oficjalne źródło pobierania plików ISO OS X? Jeśli nie, to czy można uzyskać wymagany plik ISO bez dostępu do systemu OS X?


1
Nie jest dostępny dla użytkowników systemu Windows w sklepie iTunes.
Brian

Wydaje się to bardzo trudne w przypadku Sierra, nawet gdy VirtualBox działa na komputerze Mac i przy użyciu narzędzia createinstallmedia zawartego w pliku Sierra App Store (opisanym na stronie macworld.com/article/3092900/macs/… ). Po utworzeniu .cdr za pomocą narzędzia dyskowego (lub dmg z węglowym klonowaniem kopii) najdalej mogę uruchomić się w VirtualBoxie to pęczek tekstu, a następnie szare kółko z krzyżykiem na nim.
JDiMatteo,

Odpowiedzi:


71

Nie działa na Mavericks i Yosemite

Nie ma sposobu, aby uzyskać plik w sposób zgodny z prawem, bez dostępu do komputera Mac i licencjonowanej kopii systemu operacyjnego poprzez zakup (chyba że jesteś uczestnikiem Programu dla programistów, za który możesz oczekiwać, że zapłacisz znacznie więcej niż koszt system operacyjny, który jest bezpłatny).

Ale jeśli możesz zablokować trochę czasu dostępu na komputerze Mac, możesz pobrać system operacyjny z Mac App Store (może być konieczne Option+ kliknięcie Purchasedsekcji, aby zmusić go do ponownego wyświetlenia, jeśli już go pobrałeś). Po pobraniu instalatora i umieszczeniu go w stacji dokującej, możesz po prostu go rozdzielić i przejść do znajdującego się w nim pliku obrazu.

Jest to oficjalny sposób na uzyskanie pliku bezpośrednio od Apple, ale wciąż jest wiele do zrobienia, aby przekształcić go w ISO:

 1. Po pobraniu Mavericks znajdź instalator na komputerze Mac. Nazywa się Install OS X Mavericks.appi powinien zostać pobrany do głównego folderu aplikacji lub umieszczony w Docku.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy (lub Control+ kliknij) instalator i wybierz Pokaż zawartość pakietu z wynikowego menu kontekstowego.
 3. W wyświetlonym folderze otwórz Contents > Shared Support; zobaczysz plik obrazu dysku o nazwieInstallESD.dmg

  Ten plik dmg jest zasadniczo plikiem ISO w nieco innym formacie. Musimy to przekonwertować. Otwórz Disk Utilityi:

 4. Z paska menu wybierz Images > Converti wskaż .dmgplik
 5. W oknie dialogowym Zapisz jako, które się pojawi, wybierz DVD / CD master. Narzędzie dyskowe nalega na zapisanie nowego ISO jako .cdrpliku, ale tak naprawdę jest to ISO.
 6. Po zakończeniu możesz zmienić nazwę na .isoFinder.
 7. Użyj zewnętrznego dysku HD lub kciuka, który jest w formacie ExFAT (w porównaniu do formatu FAT, pozwala to na pojedyncze pliki większe niż 4 GB). Skopiuj .isoplik i uzyskaj do niego dostęp w innym systemie.

Dla jasności możesz wykonać powyższe czynności w dowolnej wersji systemu OS X od 10.6.8 (Snow Leopard), dzięki czemu możesz użyć starego obrazu, aby uzyskać nowy obraz, na przykład, jeśli masz dostęp do innej wersji systemu operacyjnego niż Mavericks.


Postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami, ale teraz mam problem z pobraniem pliku ISO z komputera Mac na PC.
Brian

Nagraj go na dysk, użyj pendrive'a lub zewnętrznego HD, naklej go na DropBox - to tylko plik, obowiązują zwykłe opcje przesyłania plików
faszeruje

Nie mogę dodać go do mojego dysku flash. Sprawdziłem, dlaczego i wydaje mi się, że musiałbym ponownie sformatować dysk flash do formatu, którego system Windows nie może odczytać, więc to nie działa w mojej sytuacji. Spróbuję DropBox, ale pamiętam, że w przeszłości miałem problemy z dużymi plikami.
Brian

Próbowałem proces powyżej, ale jednocześnie mam zrobić uzyskać plik .cdr, VMware Fusion nie uruchamia się z nim, a przy użyciu „Plik” tylko tagi je jako „dane”; używając „pliku” na bootowalnym ISO mówi „ISO 9660 CD-ROM system plików CD„ dane ”(bootowalne)”
JJarava

Znalazłem odpowiedź na forach dyskusyjnych Apple, która wydaje się bardziej skomplikowana ( dyskusje.apple.com/message/23615133#23615133 ). Poinformuje Cię, jak to idzie.
JJarava

17

Powyższa odpowiedź autorstwa @stuffe nie działa na Mavericks. Najwyraźniej Apple zmieniło format obrazu ESD i nie można go już uruchamiać.

Rozglądając się, znalazłem kilka wskazówek, jak wykonać niezbędne konwersje, aby uzyskać wynik jako coś, co można uruchomić maszynę wirtualną.

W zależności od celu pliku ISO, jeśli ma on ponownie zainstalować komputer, bardziej przydatne może być użycie rozruchowego USB. W tym celu sprawdź: Jak utworzyć rozruchową instalację dla systemu OS X Mavericks 10.9 i nowszych .

W przypadku samego pliku ISO najczęściej korzystałem z informacji znajdujących się w tym poście na stronie InsanelyMac , wzbogaconej o informacje / porady dotyczące tworzenia partycji odzyskiwania znajdującej się w Społecznościach wsparcia Apple .

Zasadniczo proces polega na uzyskaniu obrazu ESD i przebudowaniu go w celu włączenia niektórych informacji, które są teraz spakowane jako dowiązania symboliczne, i uzyskania go jako pliku ISO. Autor postu InsanelyMac zautomatyzował ten proces do skryptu bash, który wklejam tutaj dla wygody / odniesienia:

#!/bin/bash
ESD=$1
TMP=$2

if [ -z "$ESD" ] || [ -z "$TMP" ]; then
  echo usage: "'$0' /path/to/esd /path/to/tmpdir"
  exit 1
fi
if ! [ -e "$ESD" ]; then
  echo "file '$ESD' does not exist"
  exit 1
fi
if ! [ -e "$TMP" ]; then
  echo "dir '$TMP' does not exist"
  exit 1
fi

MPAPP=/Volumes/install_app
MPIMG=/Volumes/install_img
IMGSPARSE=$TMP/install.sparseimage
IMGDVD=$TMP/install.cdr

detach_all() {
 if [ -d "$MPAPP" ]; then hdiutil detach "$MPAPP"; fi
 if [ -d "$MPIMG" ]; then hdiutil detach "$MPIMG"; fi
}
exit_all() {
 echo +++ Command returned with error, aborting ...
 exit 2
}

trap detach_all EXIT
trap exit_all ERR

echo +++ Trying to unmount anything from previous run
detach_all

echo +++ Mount the installer image
hdiutil attach "$ESD" -noverify -nobrowse -readonly -mountpoint "$MPAPP"


echo +++ Convert the boot image to a sparse bundle
rm -f "$IMGSPARSE"
hdiutil convert "$MPAPP"/BaseSystem.dmg -format UDSP -o "$IMGSPARSE"


echo +++ Increase the sparse bundle capacity to accommodate the packages
hdiutil resize -size 8g "$IMGSPARSE"

echo +++ Mount the sparse bundle for package addition
hdiutil attach "$IMGSPARSE" -noverify -nobrowse -readwrite -mountpoint "$MPIMG"

echo +++ Remove Package link and replace with actual files
rm -f "$MPIMG"/System/Installation/Packages
cp -rp "$MPAPP"/Packages "$MPIMG"/System/Installation/

echo +++ Unmount the installer image
hdiutil detach "$MPAPP"

echo +++ Unmount the sparse bundle
hdiutil detach "$MPIMG"

echo +++ Resize the partition in the sparse bundle to remove any free space
hdiutil resize -sectors min "$IMGSPARSE"

echo +++ Convert the sparse bundle to ISO/CD master
rm -f "$IMGDVD"
hdiutil convert "$IMGSPARSE" -format UDTO -o "$IMGDVD"

echo +++ Remove the sparse bundle
rm "$IMGSPARSE"

echo "Done"
echo "Find your DVD at '$IMGDVD'"

Mogę potwierdzić, że powstały obraz jest rzeczywiście bootowalny w Fusion; jest w trakcie instalacji, więc jeszcze nie wiem, czy potrzebne są inne „sztuczki”, aby działało (na przykład, jeśli w wyniku brakuje partycji odzyskiwania, jak podano w niektórych wątkach).

AKTUALIZACJA : Powstała maszyna wirtualna uruchamia się i wydaje się działać „dobrze”. Użyłem opisanej metody do utworzenia partycji odzyskiwania, ale mimo że Carbon Copy „widzi” partycję odzyskiwania na (wirtualnym) dysku HD, nie działa to tak dobrze, ponieważ uruchamianie maszyny wirtualnej z wciśniętym klawiszem Opcja nie powoduje nic nie robić. Zajmę się tym, jeśli będę miał czas, ale na razie wydaje się, że plik .iso, który dostałem, działa.


Tylko upewnij się, że na dysku VM pozostało dużo GB, ponieważ powyższe robi dużo kopiowania. Zwłaszcza krok konwersji wymaga 2x6 GB do ukończenia ... Ponadto, ponieważ komputery Mac używają własnych niestandardowych plików EFI do interpretacji klucza komend Apple (hash-prezl), nie można ich używać, gdy host jest komputerem z systemem Windows.
not2qubit

Właściwie uważam, że to bardziej kwestia licencjonowania jabłek; VMware nie uruchamia maszyn wirtualnych OSX na HW innym niż Apple, ALE istnieją łatki na VMware Workstation, które pozwalają na uruchomienie tych maszyn wirtualnych (pomijając sprawdzenie). Po zakończeniu działają dobrze.
JJarava,

FWIW. Zmusiłem Yosemite również do uruchomienia w VB. Ale podobnie jak Mavericks, istnieją dodatkowe obręcze do skakania. Musisz podać odpowiedni --cpuidset i kilka innych poprawek VM, aby bootloader Apple był zadowolony z danych DMI. Dobrą rzeczą jest to, że nie trzeba modyfikować żadnych nowych tekstów ani specjalnych parametrów rozruchowych.
not2qubit

Jabłko opublikowała stronę Tworzenie instalatora startowego dla OS X . „W systemie OS X El Capitan, Yosemite lub Mavericks można użyć dysku flash USB lub innego nośnika wymiennego jako dysku startowego, z którego można zainstalować system OS X”.
Basil Bourque,

Cześć, @BasilBourque - dzięki za wskaźnik. Będę musiał się temu przyjrzeć; uruchamianie maszyn wirtualnych z nośnika USB jest czasami nieco niepewne, ale przynajmniej utworzenie go w ten sposób jest znacznie prostsze niż proces generowania .iso!
JJarava,

10

Nie ma oficjalnego sposobu uruchamiania systemu OS X na maszynie wirtualnej w systemie Windows. Umowa licencyjna Apple wyraźnie stwierdza w sekcji 2 B, że wolno:

(iii) w celu zainstalowania, używania i uruchomienia maksymalnie dwóch (2) dodatkowych kopii lub wystąpień Oprogramowania Apple w wirtualnych środowiskach systemu operacyjnego na każdym komputerze Mac, którego jesteś właścicielem lub który kontrolujesz, na którym jest już uruchomione Oprogramowanie Apple, do celów: ) rozwój oprogramowania; (b) testowanie podczas tworzenia oprogramowania; (c) przy użyciu OS X Server; lub (d) użytku osobistego, niekomercyjnego.

Źródło: Umowa licencyjna na oprogramowanie Apple Inc. dla systemu OS X Maverics

Oznacza to, że można zwirtualizować system OS X tylko w systemie OS X na sprzęcie Mac. Wszystko inne psuje licencję.


1
To wyjaśnia, dlaczego nie ma łatwego sposobu na uzyskanie pliku ISO.
Brian

3
Najwyraźniej licencja jest interpretowana jako „można wirtualizować OSX na Apple HW”. Ciekawe spojrzenie na to, w jaki sposób VMware wykorzystuje Mac Minis z ESX do wirtualizacji OSX do budowy produktów Mac: wirtualnieghetto.com/2014/07/... Bardzo ciekawa lektura !!
JJarava,

@JJarava Moja interpretacja była taka, że ​​„można wirtualizować OSX na Apple HW wewnątrz OSX ” ([...] na którym jest już uruchomione oprogramowanie Apple [...]). Wydaje się to sprzeczne z artykułem, który ma hiperwizora z czystego metalu. Ale ciekawy artykuł!
onik

Co powiesz na to, aby nie złamać „ducha” licencji Apple, wykonuję następujące czynności. Posiadam MacBookPro, dosłownie go zniszczę, jeśli będę mógł zachować prawa do używania dokładnie jednej kopii Mac OS X na moim komputerze działającym w VirtualBox. W ten sposób Apple zarabia na swoim sprzęcie, a ja mogę go używać na jednym i tylko jednym komputerze. Aby udowodnić, że zniszczyłem MacBookPro, prześlę wideo, w które uderzam młotkiem, aż do momentu DOA. Myśli?
MikeyE

1
@MikeyE Nie znam wystarczająco dobrze amerykańskich przepisów, aby czuć się swobodnie, sugerując uzyskanie opinii od kogoś w USA, najlepiej prawnika. Jest związane z tym pytanie na SuperUser .
onik

6

To samo co podane przez farsz.

Możesz sformatować dysk flash na format ExFAT, który umożliwia dostęp zarówno w systemie Windows, jak i Mac. Ograniczenie rozmiaru pliku FAT nie występuje w ExFAT.


1
Jest to pomocne, ale wydaje mi się, że powinna to być edycja odpowiedzi na odpowiedź, a nie samodzielna odpowiedź.
Brian

1
@Brian: Nie mogłem komentować tylko z 1 reputacją
ganesh737

Pozostawmy to jako osobną odpowiedź, aby Ganesh mógł zyskać trochę powtórzeń i komentować następnym razem.
farsz

2
Mogę się mylić, ale wierzę, że możesz zaproponować zmiany w odpowiedziach innych osób, nawet przy 1 reputacji.
Brian

@Brian: Masz rację. Zmienię poprzednią odpowiedź.
ganesh737
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.