Jak często należy wyłączać MacBooka zamiast tylko zamykać pokrywę?


25

Znalazłem w tej sprawie sprzeczne opinie. Niektórzy twierdzą, że użytkownicy systemu Windows mają tendencję do zamykania się, ale nie jest to konieczne i ja też to robię.

Inni twierdzą, że lepiej jest wyłączyć, ponieważ i tak nie zajmuje dużo czasu, a tym samym bateria jest chroniona. Podczas gdy inni twierdzą, że w rzeczywistości lepiej nie często się zamykać, w tym na akumulator itp.

Interesującą opinią - nie można teraz znaleźć linku do tego - było to, że zamknięcie / ponowne uruchomienie nie ma sensu dla komputerów Mac, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to potrzebne po zainstalowaniu lub aktualizacji aplikacji lub systemu, w przeciwieństwie do systemu Windows, gdzie zamknięcie było (jest?) bardzo ważne. Ponadto komputery Mac wykonują okresowe prace konserwacyjne systemu podczas pracy, a nawet w trybie uśpienia, co eliminuje potrzebę ponownego uruchamiania; możliwe, że ponowne uruchomienie byłoby nawet sprzeczne z tym wszystkim itp., a „nie wyłączanie się” jest w rzeczywistości typową cechą odróżniającą komputery Mac. Czy to prawda?

Potrzebuję kompetentnej opinii na ten temat - nie tylko opisu najczęstszego zastosowania - najlepiej odzwierciedlającej porady producenta.

Mam Macbooka Air.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Zaktualizuj po odpowiedzi:

Chociaż otrzymałem dobrą odpowiedź , kluczowy punkt w niej (to, że system musi zostać zamknięty, ale tylko od czasu do czasu) nie jest jeszcze jasne: jak często powinienem zamykać system . Sprowadzę więc moje pytanie do tej formuły.

Jak wskazano w tej odpowiedzi, na moje pytanie nie można odpowiedzieć w odniesieniu do konkretnej korzyści dla systemu, ale raczej w odniesieniu do żywotności baterii. Sądzę więc, że na ten ostatni punkt można odpowiedzieć poprzez pewne informacje na temat tego, w jaki sposób żywotność baterii zależy od częstotliwości zamykania systemu.

Odpowiedzi:


27

To, czy wyłączyć, czy też pozostać w stanie uśpienia (poprzez zamknięcie pokrywy) zależy od czasu pomiędzy nimi. Krótka odpowiedź brzmi:

  • Jeśli używasz go codziennie, zalecamy przejście w tryb uśpienia.
  • Jeśli rzadko go używasz, wyłącz go.

Zobaczmy więc różnicę między każdą opcją.

Zaczniemy od tego stwierdzenia:

Interesującą opinią - nie można teraz znaleźć linku do tego - było to, że zamknięcie / ponowne uruchomienie nie ma żadnego sensu dla komputerów Mac, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to potrzebne po zainstalowaniu lub aktualizacji aplikacji lub systemu, w przeciwieństwie do systemu Windows, gdzie zamknięcie było (jest?) bardzo ważne. Ponadto komputery Mac wykonują okresowe prace konserwacyjne systemu podczas pracy, a nawet w trybie uśpienia, co eliminuje potrzebę ponownego uruchamiania; być może ponowne uruchomienie byłoby nawet sprzeczne z tym wszystkim itp., a „nie wyłączanie się” jest w rzeczywistości typową cechą odróżniającą komputery Mac. Czy to prawda?

Prawdą jest, że OS X ma skrypt okresowej konserwacji, który działa codziennie, co tydzień i co miesiąc. Każdy skrypt ma inne przeznaczenie do usuwania dzienników, odbudowywania whatisbazy danych i wielu czynności konserwacyjnych na poziomie użytkownika. Mogę powiedzieć, że nie wpływa to na nasze codzienne użytkowanie. Oczyszczanie i sortowanie dzienników przypomina raczej konserwację systemu.

W rzeczywistości w przypadku modeli MacBooków powinniśmy zdecydować, czy wyłączyć, czy przejść w stan uśpienia, koncentrując się na tym, która metoda może utrzymać baterię w dobrej kondycji. Zdrowy sposób, w jaki bateria może utrzymać maksymalną pojemność przez cały okres użytkowania.

Większość modeli MacBooków wykorzystuje akumulatory litowo-jonowe, które wymagają rozładowania na niskim poziomie, aby uzyskać maksymalne wykorzystanie. Na podstawie wyjaśnień Battery University :

Podobnie do urządzenia mechanicznego, które zużywa się szybciej przy intensywnym użytkowaniu, podobnie głębokość rozładowania (DoD) determinuje liczbę cykli. Im krótsze rozładowanie (niski DoD), tym dłużej bateria będzie działać. Jeśli to w ogóle możliwe, unikaj pełnego rozładowania i ładuj baterię częściej między użyciami. Częściowe rozładowanie litowo-jonowe jest w porządku; nie ma pamięci, a bateria nie potrzebuje okresowych pełnych cykli rozładowania, aby przedłużyć żywotność, oprócz kalibracji wskaźnika paliwa na inteligentnej baterii od czasu do czasu

Aby zapewnić maksymalną żywotność baterii, należy używać MacBooka Air przynajmniej do momentu wyczerpania go do poziomu ± 60%, zanim ponownie zostanie on podłączony.

Po prostu zamknij pokrywę bez szkody dla MacBooka . Poza tym może uruchomić skrypt konserwacyjny na czas.

Jedynym momentem, w którym powinieneś rozważyć wyłączenie, jest to, że nie będziesz używać MacBooka przez ponad 36 godzin. Apple zaleca rozładowanie baterii około ± 50% przed wyłączeniem.

Jeśli nie planujesz używać notebooka dłużej niż sześć miesięcy, Apple zaleca przechowywanie baterii z 50% naładowaniem. Jeśli przechowujesz akumulator, gdy jest on całkowicie rozładowany, może spaść w stan głębokiego rozładowania, co uniemożliwia utrzymanie jakiegokolwiek ładunku. I odwrotnie, jeśli przechowujesz go w pełni naładowany przez dłuższy okres czasu, bateria może ulec pewnej utracie pojemności, co oznacza, że ​​będzie miała krótszą żywotność. Pamiętaj, aby przechowywać notebook i baterię w odpowiedniej temperaturze. (Patrz „Strefa umiarkowana notebooka”).

Wiem, że w tej odpowiedzi zbyt mocno nacisnąłem na stan baterii, ale zamiast pytać, czy wyłączenie lub sen jest lepszy, decyzja wpływa bardziej na stan baterii niż na wydajność systemu operacyjnego.

Informacje zwrotne i poprawki są mile widziane w komentarzu poniżej.


powinniśmy zdecydować, czy wyłączyć, czy przejść w stan uśpienia, koncentrując się na tym, która metoda może utrzymać baterię w dobrej kondycji. Zdrowy sposób, w jaki bateria może utrzymać maksymalną pojemność w ciągu swojego życia ... W tej odpowiedzi zbyt mocno podkreśliłem kondycję baterii, ale zamiast pytać, czy wyłączenie lub sen jest lepszy, decyzja wpływa bardziej na zdrowie baterii wydajność systemu operacyjnego - jest to bardzo pouczające i odzwierciedla również inne odpowiedzi

czy możesz wskazać źródło pomysłu: rozważ zamknięcie ... kiedy nie będziesz używać MacBooka przez ponad 36 godzin? ”Wydaje się, że jest to krótki czas w porównaniu z tym, co słyszałem.

1
To bardziej jak osobista opinia. Chociaż Apple twierdzi, że długoterminowe przechowywanie do 6 miesięcy, uważam, że korzystne będzie zamknięcie go, jeśli nie będziesz używać go dłużej niż 2-3 dni. 36 godzin to więcej liczba psychologiczna, która pomoże ci zapamiętać tę sugestię.
sayzlim

szkoda ... bardzo doceniam twoją odpowiedź, ale to jest ważna kwestia pytania; oczywiście zamknięcie powinno być czasem zalecane: najważniejsze jest to, jak często . Całe moje pytanie sprowadza się do tego i nie można na nie odpowiedzieć numerem psychologicznym, prawda? Wyraźnie zaznaczyłeś, że na wszystkie pytania nie można odpowiedzieć w związku z niektórymi korzyściami dla systemu, ale raczej dla żywotności baterii. Więc: jak to zależy od częstotliwości zamykania systemu?

jeśli komputer jest w porządku z zamkniętą pokrywą po 24 godzinach, czy nie byłoby tak dobrze po 36 lub 72 godzinach?

2

Nie twierdzę, że udzielam odpowiedzi - tyle, ile wyjaśnienia pytania krok po kroku (poprzez ponowną edycję), które ostatecznie mogą podsumować odpowiedź.


Widzę tutaj ideę, że: oczekiwanie na aktualizację OS X lub aktualizację zabezpieczeń to ogólnie wystarczający czas między ponownymi uruchomieniami . Również, że zamknięcie jest przydatna, ponieważ układ temp, pamięć, swap i pliki cache uzyskać wyczyszczone podczas rozruchu . Ale jak przydatne jest to, że nie jest to bardzo jasne.


Bardzo doceniam tę odpowiedź, która wyraźnie przedstawia kilka ważnych pomysłów, które podsumowują to, czego szukałem:

  • w przypadku modeli MacBooków powinniśmy zdecydować, czy wyłączyć, czy przejść w stan uśpienia, koncentrując się na tym, która metoda może utrzymać baterię w dobrym stanie. Zdrowy sposób, w jaki bateria może utrzymać maksymalną pojemność przez cały okres użytkowania.

  • Modele MacBook używają akumulatorów litowo-jonowych, które wymagają rozładowania na niskim poziomie, aby uzyskać maksymalne wykorzystanie. - Im krótsze rozładowanie (niski DoD), tym dłużej bateria będzie działać. Jeśli to w ogóle możliwe, unikaj pełnego rozładowania i ładuj baterię częściej między użyciami.

  • Aby maksymalnie naładować baterię, powinieneś używać MacBooka Air przynajmniej do momentu wyczerpania go do poziomu ± 60%, zanim włączysz go ponownie

  • Jeśli nie planujesz używać notebooka dłużej niż sześć miesięcy, Apple zaleca przechowywanie baterii z 50% naładowaniem .


1
Myślę, że przydatność tego zależy w dużym stopniu od użytkowania. Zatem udzielenie rad, które są dobre dla wszystkich, jest prawie niemożliwe. Ostatnio aktualizacje wymagające ponownego uruchomienia wydają się być rzadkie, więc przynajmniej dla mnie takie restarty są zbyt daleko od siebie. Zazwyczaj mój laptop czuje się trochę powolny, jeśli od ostatniego restartu minął ponad miesiąc.
Harald Hanche-Olsen

1
sposób na obiektywne spojrzenie, to znaczy sprawdzanie wykorzystania pamięci. Niektóre aplikacje mają wycieki pamięci. Korzystając z monitora systemu Apple lub innej takiej aplikacji, możesz zobaczyć, kiedy to nastąpi. a potem nadszedł czas na ponowne uruchomienie. Wszystko to jest jednak empiryczne ... a nie coś z jabłek :)
Mamonu

1

Krótko mówiąc, to jest jak twój iPhone? :) Ja też jestem skonfliktowany na ten temat, ale rzadko zamykam komputer Macbook, ponieważ jestem osobą zapominającą i zwykle zapominam o czymś, co powinienem był zrobić, gdy laptop był jeszcze obudzony. Dlatego wygodnie jest po prostu pozwolić mu spać, ponieważ mogę go otworzyć i jest to natychmiast na ekranie głównym :)


0

według jabłka :

„Standardowa konserwacja

Dla prawidłowej konserwacji baterii litowej ważne jest, aby elektrony w niej poruszały się od czasu do czasu. Apple nie zaleca pozostawiania urządzenia przenośnego podłączonego przez cały czas. Idealnym rozwiązaniem byłaby osoba dojeżdżająca do pracy, która używa swojego pociągu w pociągu, a następnie podłącza go do biura, aby naładować. Utrzymuje to przepływ soków z baterii. Jeśli natomiast używasz komputera stacjonarnego w pracy i oszczędzasz notebooka na rzadkie podróże, Apple zaleca ładowanie i rozładowywanie baterii przynajmniej raz w miesiącu. Potrzebujesz przypomnienia? Dodaj wydarzenie do iCal na pulpicie. Gdy akumulator nie będzie już wystarczał do zaspokojenia potrzeb, możesz go wymienić. Jeśli Twój notebook jest wyposażony we wbudowaną baterię, powinieneś ją wymienić tylko u autoryzowanego dostawcy usług Apple ”.

Zasadniczo więc POWINIENEŚ zamknąć się, gdy nie używasz go przez pewien czas. Nie chcesz, aby Macbook był długo włączony i był w trybie uśpienia. pozostawienie Macbooka WŁĄCZONEGO do ładowania ORAZ w trybie uśpienia źle wpływa na baterię.

Pozostawanie tylko we śnie to kolejna sprawa, w porządku.


1
Fajnie, więc pytanie brzmi, czy masz jakieś liczby na przedłużenie życia? I twój wniosek nie jest poprawny, mówią, że soki płyną, a nie zamykają się.
Ruskes,

2
@Buscar - w tym cytacie nie widzę nic, co przemawiałoby za tym, że wyłączenie komputera MacBook Air jest lepsze niż zamknięcie pokrywy (spanie). W rzeczywistości cały linkowany artykuł dotyczy wyłącznie baterii - podczas gdy moje pytanie nie ogranicza się do tego - i nie pociąga za sobą idei, że „WŁĄCZENIE I OCZEKIWANIE w trybie uśpienia jest złe na baterii”. Mówi tylko, że ma być ładowany po użyciu go odłączonego ze względu na nowe takie użycie i nie pozostawiać go podłączonego przez dłuższy czas.

„najbardziej POWINIENEŚ zamknąć się, gdy nie używasz go przez jakiś czas”: wydaje się to oznaczać, że reszta czasu może spać - jak mówisz: „Bycie tylko we śnie to kolejna sprawa, co jest w porządku”. Ale jaka jest relacja między tymi pomysłami a tym drugim: „Nie chcesz, aby Macbook był długo włączony i pozostawał w trybie uśpienia. Pozostawienie Macbooka WŁĄCZONYM I WŁĄCZONYM w trybie uśpienia jest złe na baterii”. . Później może być fałszywe. Pozostawi nieużywany przez pewien czas Mac NIE powinien się ładować (ale 50% naładowany i odłączony, jak widać w cytacie). Ale może być zamknięty lub spać.

tak czy inaczej, głosy oddane nie są moje :)

1
@pricus jest poprawny, ale bateria jest materiałem eksploatacyjnym, więc uzyskanie większego przebiegu jest w porządku, ale czy robi wiele? Mac nie jest materiałem eksploatacyjnym, więc pozostawienie go przez cały czas w działaniu nie skróci jego żywotności. Czy wyłączasz swój iPhone?
Ruskes

0

W ogóle nie jestem ekspertem, ale mogę powiedzieć, że regularnie włączam / śpię Mabook Pro 2008, MacBook Air 2012 i Mac Pro 2008 przez tygodnie, jeśli nie miesiące, bez ponownego uruchamiania. Gdy ich ładunek spadnie do około 20%, podłączam je. Maszyny nie zauważalnie zwalniają w miarę upływu czasu, tak jak w przypadku komputerów PC, więc uruchamiam się ponownie tylko wtedy, gdy coś instaluję lub gdy napotyka wiele awarii oprogramowania, co jest dość rzadkie . Wyłączają się całkowicie, jeśli wyjeżdżam na kilka dni lub dłużej.

Zasadniczo traktuję je jak urządzenia iOS - zawsze włączone / gotowe, z bardzo sporadycznymi restartami!


-2

Nie jestem też ekspertem, ale wiem, że jeśli pozostanie w trybie uśpienia / opuszczenia pokrywy, ale włączona energia może wytworzyć wystarczającą ilość ciepła (jeśli jest wystarczająco długa), aby się zapalić. Urządzenia z iOS są jednak inne, ponieważ nie wydzielają ciepła. Jeśli chcesz szybko naładować MacBooka, wyłącz go całkowicie, ponieważ zwiększa to wydajność ładowania.


-2

Pamiętaj, że jeśli korzystasz z FileVault, szyfruje się on tylko przy wyłączaniu. Pozostawienie włączonego komputera Mac, ale spanie lub wyłączenie laptopa nie szyfruje go.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.