Czy istnieje lepszy sposób przeszukiwania menu?


17

Zawsze korzystałem z menu pomocy ( command ⌘+ shift ⇧+ ), aby przeszukiwać menu aplikacji w poszukiwaniu czegoś, do czego nie mam skrótu klawiaturowego (lub nie pamiętam).? /

Zrzut ekranu z wyszukiwania w menu za pomocą menu Pomoc

To niesamowita funkcja, ale denerwująca

  1. szuka też innych rzeczy (oczywiście pomoc).
  2. wymaga naciśnięcia strzałki w dół, aby wybrać pierwszą opcję.
  3. zawsze pojawia się z wielką wskazówką wskazującą pozycję menu.
  4. jest czasem powolny, ponieważ szuka tematów pomocy (online).

Czy jest aplikacja, która może to zrobić lepiej, lub defaults writeaby menu pomocy działało tak, jak chcę?

Sidenote - byłoby miło, gdybym mógł wykluczyć pewne rzeczy, takie jak historia Safari.

Odpowiedzi:


8

Możesz to zrobić za pomocą przepływu pracy Alfred Powerpack i Key Clue . W ten sposób możesz wyszukać polecenie w zachowaniu podobnym do Spotlight (zapewniając jednocześnie wszystkie widoczne skróty). W rzeczywistości możesz użyć, Command+<Number Key>aby szybko wybrać polecenie z wyniku wyszukiwania.

Alfred Key Clue

Wcześniej napisałem podobny post , ale używając innego przepływu pracy o nazwie Wyszukiwanie paska menu, obecnie używam Key Clue jako głównego przepływu pracy do wyszukiwania elementów paska menu.

PS Alfred ma wbudowaną funkcję przeszukiwania zakładek Safari, ale możesz także rozwinąć przepływ pracy Key Clue w celu włączenia historii przeglądania / zakładek Safari.


Prawdopodobnie przechodzę na Alfred (Quicksilver staje się wolny) i wkrótce kupuję Powerpack, ale zastanawiałem się, czy możesz przypisać klawisz skrótu do uruchomienia przepływu pracy, takiego jak Option-Space jak dla wtyczki QS, zamiast słowa kluczowego wpisz po ⌘ + spacja.
0942v8653

Tak, możesz to zrobić za pomocą Key Clue.
sayzlim

7

Dla użytkowników Quicksilver - dokładnie tego, czego szukałem.

Oto (stary) post na ten temat w Gigaom .

Można go aktywować za pomocą klawisza spustowego (mój to Option-Space), a następnie możesz po prostu wpisać nazwę elementu menu w.

Zrzut ekranu wtyczki

Możesz zainstalować wtyczkę w panelu wtyczek Quicksilver.

Dzięki sayzlim znalazłem go za pośrednictwem linku Forum Alfreda w jego blogu .

* Quicksilver to aplikacja do wyszukiwania podobna do Alfreda, ale FOSS. Używam go tylko dlatego, że trzeba kupić połowę funkcji Alfreda.


3

Aplikacja, którą wolę uzyskać szybką listę skrótów klawiaturowych, to CheatSheet - bezpłatny, szybki i niezawodny:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pokazuje tylko te pozycje menu, które mają skróty klawiszowe, ale jest to jeden przystanek - zainstaluj i uruchom typ narzędzia, którego nie musisz się uczyć.


Zastanawiałem się nad CheatSheet, ale tak naprawdę potrzebuję funkcji wyszukiwania. Spojrzenie na listę skrótów spowolni mnie znacznie bardziej niż naciśnięcie menu Pomoc w porównaniu z tym, czego chcę. To w pewnym sensie nie wystarcza, jeśli muszę przypisać skrót klawiaturowy do każdej małej opcji „Edukuj cytaty”, której prawie nigdy nie używam. Chcę po prostu wyeliminować myszy w menu.
0942v8653

Aah - nie znalazłem takiej aplikacji, ponieważ większość komputerów Mac opartych na SSD jest dość szybka dzięki wbudowanej pomocy. Zobaczmy, co mogą zasugerować inni.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.