Czy mogę pominąć pobieranie oprogramowania obsługi systemu Windows, jeśli już go mam?


9

Wczoraj miałem problem z tym, że Asystent Boot Camp utknął na kopiowaniu plików Windows, ale ten problem został już rozwiązany. Po skopiowaniu plików Asystent Boot Camp pokazuje, że jest to „Pobieranie oprogramowania pomocniczego Windows”. Mam już pobrane oprogramowanie obsługi systemu Windows na MacBook, więc czy jest jakiś sposób na pominięcie tego procesu?

Odznaczenie opcji jest niestety wyszarzone.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


2

Jeśli tworzysz dysk instalacyjny systemu Windows, nie możesz odznaczyć opcji pobierania oprogramowania obsługującego system Windows. Boot Camp Assistant podczas tworzenia dysku rozruchowego skopiuje odpowiednie oprogramowanie pomocnicze na nośnik instalacyjny. Ten proces wymaga kopii oprogramowania obsługi systemu Windows, które zostanie pobrane z Internetu.

Obecnie nie ma możliwości użycia własnej kopii oprogramowania pomocniczego, jeśli utworzysz dysk rozruchowy. Jeśli masz już dysk rozruchowy, możesz po prostu wybrać opcję instalacji systemu Windows, w którym to przypadku możesz użyć własnej kopii oprogramowania obsługi systemu Windows.


Mam ten sam problem. Gdzie jest opcja zainstalowania systemu Windows w BootCamp?
Jonathan Parker,

2

Najpierw pobierz oprogramowanie Boot Camp ze strony https://support.apple.com/kb/DL1635?locale=en_USnastępnie rozpocznij boot camp i utwórz lub zaznacz pierwszą opcję „utwórz dysk instalacyjny Windows 7 lub nowszy”, a na końcu powie „nie można połączyć się z Internetem, aby pobrać oprogramowanie pomocnicze”, więc po prostu zamknij aplikację Boot camp otwórz dysk flash, w którym boot camp utworzył bootowalny system operacyjny Windows (powinny być w nim pliki instalacyjne systemu Windows), a następnie rozpakuj właśnie pobrany plik boot camp i skopiuj całą zawartość na dysk flash. Na koniec otwórz Boot Camp i zaznacz tylko trzecią opcję, czyli „zainstaluj Windows 7 lub nowszą wersję” i kontynuuj od tego momentu. Po zainstalowaniu systemu Windows zainstaluj sterowniki Mac i inne oprogramowanie pomocnicze dla systemu Windows. Oprogramowanie pomocnicze instaluje sterowniki Boot Camp w celu obsługi sprzętu Mac, w tym urządzeń AirPort, wbudowanej kamery, pilot Apple Remote, gładzik na przenośnym komputerze Mac i klawisze funkcyjne na klawiaturze Apple. Oprogramowanie instaluje również panel sterowania Boot Camp dla Windows i element zasobnika systemowego Apple Boot Camp. Mam nadzieję, że to zadziała dla ciebie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.