Nadmierne użycie procesora przez sysmond


29

Czy ktoś wie, co sysmondrobi aplikacja w systemie OS X? Ostatnio pobiera około 25-30% procesora bez wyraźnego powodu.

Rzeczy, które próbowałem do tej pory:

  • Restart
  • Reset SMC
  • Reset PRAM
  • Uruchamianie w trybie awaryjnym (sysmond również wysysa tam zasoby)
  • Kontrola systemu plików (z wyjątkiem regularnej niepoprawnej liczby katalogów, żadnych błędów lub cokolwiek innego)

Na razie właśnie wyłączyłem Plist Sysmond, ale myślę, że nie jest on całkowicie bezużyteczny, więc zastanawiam się, co powinien zrobić i czy wyłączenie jest szkodliwe;)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


35

Co sysmond robi na OS X

Obserwowanie wykorzystania procesora sysmondprzez nie Activity Monitorjest bezcelowe! Okazuje się, że sysmondproces jest tym, czego Activity Monitorużywa się do uzyskania jego odczytów.

Więc jeśli sysmondużywasz dużo procesora, po prostu zabij monitor aktywności, aby się zatrzymać.

Ostrzeżenie

Wydłużenie interwału aktualizacji Activity Monitorznacznie zwiększa obciążenie procesora, dlatego początkowo nigdy tego nie zauważyłem i teraz widzę o wiele więcej.


Czy to tylko spekulacja? Widząc większe użycie procesora za pomocą Monitora aktywności, nie oznacza to, że powinno to robić.
Navin,

Niestety wydaje się, że praktycznie nie ma oficjalnej dokumentacji, ale wydaje się to jedynym logicznym wnioskiem. Nawet strona podręcznika sysmond nie mówi nic poza „demonem monitorowania systemu”, co ma sens. Tak, to spekulacje, ale powtarzalne na wszystkich systemach OS X, które do tej pory spotkałem, co sprawia, że ​​jest to prawdą.
Wolph,

Kiedy wychodzę z Monitora aktywności, a następnie uruchamiam go ponownie, sysmondczas procesora procesora się nie zmienił. Co sugeruje, że zamknięcie Monitora aktywności nie kończy sysmondprocesu.
user5359531

Ale sugeruje, że proces nic nie robi, jeśli monitor aktywności nie jest uruchomiony. Ponieważ musi działać jako root, jest to prawdopodobnie łatwiejsze niż rozpoczęcie i zatrzymanie procesu.
Wolph

Dokładnie sprawdziłem ustawienia Monitora aktywności i jakoś częstotliwość aktualizacji została ustawiona na „Bardzo często (1 s)”. Nie jestem pewien, jak to się stało, ale po ustawieniu go na „Normalnie (5 sekund)” zużycie procesora sysmondnatychmiast spadło z ~ 25% do ~ 5%.
user5359531

3

Właśnie to znalazłem w moim systemie

/ usr / libexec / sysmond

/usr/share/man/man8/sysmond.8

/System/Library/LaunchDaemons/com.apple.sysmond.plist

Jest to określane jako pewnego rodzaju monitorowanie systemu / plików.

OPIS Plik sysmon.conf jest głównym plikiem konfiguracyjnym dla sysmond (man), który monitoruje systemy i usługi na różnych komputerach podłączonych do sieci.


1
Widziałem stronę podręcznika, ale to niewiele pomaga. Prawie nie ma opisu tego, co faktycznie robi.
Wolph

1

SYSMOND = System Monitor Daemon - monitoruje całą aktywność systemu w tle i jest zautomatyzowany przez LaunchD (Launcher Daemon)


2
To pytanie ma już zaakceptowaną odpowiedź i wygląda tak jak odpowiedź udzielona 15 kwietnia 2014 r.
fsb

Czy monitor systemu oznacza to samo co monitor aktywności?
Pacerier

0

Miałem ten sam problem. Próbowałem wyjść z przycisku Monitor aktywności, nie zrezygnowałem. Następnie wymuszam wyjście z niego i Monitor aktywności przestał się aktualizować.

Następnie ponownie uruchomiłem Monitor aktywności i zaktualizowałem go ponownie, a sysmond nie zajmuje już dużo procesora (uruchomiony automatycznie rozpoczął nowy proces).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.