Utwórz kopię zapasową iPhone'a na dysku zewnętrznym na komputerze Mac


16

Jaka jest najlepsza technika zmiany lokalizacji kopii zapasowej iPhone'a na dysk zewnętrzny. Wydawałoby się, że przy małych dyskach SSD (256 GB) i bardzo dużych urządzeniach iOS (128 GB) Apple z łatwością to umożliwi.

Znalazłem poniższą odpowiedź, ale proszenie znajomego niebędącego specjalistą o utworzenie łącza sym nie jest naprawdę idealne.

http://ismashphone.com/2012/05/how-to-change-the-location-of-your-iphone-backup.html

Jeśli masz dowolną liczbę urządzeń z systemem iOS, prawdopodobnie utworzysz kopię zapasową swoich rzeczy na komputerze. Być może iCloud, ale po pewnym czasie możesz mieć tyle rzeczy do zrobienia kopii zapasowej, że najlepiej po prostu umieścić to wszystko na komputerze, niż płacić za dodatkową przestrzeń dyskową iCloud. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy masz wiele urządzeń z systemem iOS. Możesz zaoszczędzić dużo miejsca na dysku, jeśli masz wiele aplikacji na iOS itp. Na przykład udało nam się zwolnić 100 GB, bez żartów.

OS X

1) Upewnij się, że iTunes jest zamknięty.

2) Teraz przeniesiesz folder o nazwie ~ / Library / Application Support / MobileSync / Backup / na dysk, na którym chcesz utworzyć kopię zapasową. Na przykład dysk zewnętrzny lub dysk dodatkowy w komputerze. Cokolwiek dla Ciebie działa.

3) Uruchom aplikacje terminalowe / narzędzia / terminal i wpisz następujący wiersz poleceń:

ln -s /Volumes/DriveName/Backup/ ~/Library/Application\ Support/MobileSync/Backup

W powyższym przykładzie „DriveName” to nazwa nowej lokalizacji kopii zapasowej.


4
Czy chcesz wiedzieć, czy jest to wykonalny sposób (który prawdopodobnie da odpowiedź typu „tak, oczywiście”), czy szukasz łatwego sposobu na osiągnięcie tego przez użytkownika, który nie jest technologiczny? Zamiast odpowiadać komentarzem, edytuj odpowiednio swoje pytanie.
nohillside

Odpowiedzi:


8

Ok, WRESZCIE mam to do pracy !! Wspomniane powyżej rozwiązanie aliasu naprawdę pomogło. Lekko poprawiłem proces i spojrzałem na inne referencje, aby to zadziałało. Używam dysku WD My Cloud NAS do przechowywania kopii zapasowych iOS. Oto, co zrobiłem krok po kroku:

  1. Utwórz nowy folder na dysku zewnętrznym WD i nadaj mu nazwę „Kopia zapasowa”
  2. Otwórz aplikację Terminal i wpisz następujący wiersz:

ln -s / Tomy // Documents / Backup ~ / Library / Application \ Support / MobileSync / Backup

* Pamiętaj, aby użyć nazwy zewnętrznego dysku twardego, na którym korzystałem z dysku WD My Cloud.

Skończyło się to stworzeniem nowego folderu Alias ​​folderu „Backup”, który utworzyłem na dysku WD MY Cloud (foldery aliasów mają strzałkę, co oznacza, że ​​wskazują gdzie indziej. W moim przypadku na dysk WD). Utworzył ten nowy folder Alias ​​w oryginalnym folderze „Backup” na moim komputerze. To jest nowy folder, w którym chcę, aby iTunes utworzył kopię zapasową moich urządzeń iOS, ponieważ wysyła wszystkie dane na mój zewnętrzny dysk twardy bez zajmowania miejsca na komputerze. Jeszcze kilka kroków do sfinalizowania

  1. Teraz, ponieważ folder Alias ​​znajduje się w oryginalnym folderze „Kopia zapasowa” na moim komputerze, musimy go usunąć z tego miejsca i podnieść o jeden poziom, aby był na tym samym poziomie, co oryginalny folder kopii zapasowej. Przed przeniesieniem musimy zmienić nazwę oryginalnego folderu „Kopia zapasowa” na coś takiego jak „Kopia zapasowa”.

  2. Tak to wygląda teraz: Biblioteka> Obsługa aplikacji> MobileSync> Backup_Old> Kopia zapasowa (jest to folder Alias ​​ze strzałką). Teraz wszystko, co musimy zrobić, to przenieść folder „Kopia zapasowa” na ten sam poziom i jesteśmy gotowi!

Przetestuj to, wykonując kopię zapasową urządzenia za pomocą iTunes, a zauważysz, że folder Alias ​​na twoim komputerze zajmuje około 4 KB, podczas gdy zawartość w nim zajmuje o wiele więcej. Aby to sprawdzić, sprawdź folder na zewnętrznym dysku twardym, który powinien być dość duży.

Korzystałem z tej witryny, aby pomóc w części składni terminalu: http://support.digidna.net/hc/en-us/articles/203504123-Storing-your-iPhone-Backups-on-an-Alternate-Location


Aliasy Findera i linki symboliczne NIE są tym samym. Podczas gdy ich zachowanie w Finderze jest mniej więcej takie samo, aliasy nie działają w wierszu poleceń i są traktowane jak zwykłe pliki. Dla czegokolwiek „ważnego” (gdzie funkcja wykracza poza używanie Findera), zawsze tworzę dowiązania symboliczne (ln -s) zamiast używania aliasów, gdy robi się mętny, kiedy używasz aliasów. Jednak pełna lista katalogów (ls -la) pokaże, co dowiązanie symboliczne wskazuje na to, czy plik docelowy istnieje, czy nie. Innymi słowy, unikaj używania aliasów na rzecz dowiązań symbolicznych w sytuacjach takich jak ten scenariusz.
Darf Nader

1

O wiele łatwiej jest po prostu utworzyć alias do żądanego folderu, nazwać go Kopią zapasową i przeciągnąć go do ~ / Library / Application \ Support / MobileSync /

Wyjaśnienie: w systemie Mac OS X są dwa foldery Library. Prawidłowy to /Users/[USERNAME]/Library/Application Support/MobileSync. Nie ma go /Library/Application Support/, co również myląco istnieje ( ~w powyższej odpowiedzi oznacza /Users/[USERNAME], co może nie być oczywiste dla niektórych).

Znalazłem dobre instrukcje na temat dowiązań symbolicznych tutaj: https://gigaom.com/2011/04/27/how-to-create-and-use-symlinks-on-a-mac/

Przeniesiłem folder iTunes Backup do Dropbox w Yosemite, bez problemów.


Czy polecasz alias lub dowiązanie symboliczne ? Alias ​​mi się nie udało. Symlink działa, ale tak naprawdę nie odpowiada na pytanie (ponieważ dowiązania symboliczne były specjalnie adresowane jako zbyt trudne dla przyjaciela niebędącego specjalistą).
Robert

1

Powyższa odpowiedź działała bardzo dobrze. W poleceniu Terminal była jedna zmiana ; SymLink. Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, to zadziała. Nie jestem pewien, czy dzieje się tak z powodu mojego komputera z systemem OS X Mavericks ... W oryginale znajdował się folder utworzony w folderze Backup, który był nadmiarowy i głębszy niż to konieczne. Teraz uruchom SymLink i możesz zacząć. Mam teraz dodatkowe 64 GB na moim laptopie, tak !!

OS X

1) Make sure that iTunes is closed.

2) You will now move your folder called ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/ to the drive you want to back up to. For instance, an external drive or secondary drive within your computer. Whichever works for you.

3) Launch Terminal Applications/Utilities/Terminal and type in the following command line:

ln -s /Volumes/DriveName/Backup/ ~/Library/Application\ Support/MobileSync

In the above example, ‘DriveName’ would be the name of the new backup location.

Mam teraz kopię zapasową komputera iDevices na moim serwerze Synology DS415 + NAS. Żadnej utraty miejsca na dysku twardym w moich laptopach.


0

Zrobiłbym to za pomocą Automatora. Użyj akcji „do script script” w Automatorze i wprowadź lnwyżej opisane polecenie i utwórz plik .app. Następnie wyślij ten plik do znajomego i poproś go o wykonanie go, tworząc w ten sposób dowiązanie symboliczne bez konieczności ładowania terminalu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.