Opóźnienie telewizora podczas oglądania zwykłych kanałów telewizyjnych, gdy Apple TV jest włączony


1

Jeden z moich przyjaciół przygotowuje telewizor dla innego przyjaciela i zauważył coś bardzo dziwnego. Nie znam specyfiki telewizora, ale mówimy o telewizorze Samsung Smart 2014, który wcale nie był tani.

Po pierwsze, mogłem opublikować to gdzieś indziej, ponieważ wydaje się, że jest to problem z HDMI, ale (i czuję się bardziej niż swobodnie poruszać się, jeśli przegapiłem bardziej stosowną wymianę stosów - chciałem tylko, żeby informacje były dostępne, ponieważ Google nic nie ujawniło );

  • Przetwarzanie sygnału wydawało się być bardziej dla samych sygnałów i chociaż myślę, że może to być odszyfrowanie telewizyjne (zgaduję, że sygnał HDMI do obrazu jest kosztowną operacją?) Sygnał w tle, nie byłam pewna , więc nie wydawało się to właściwe.
  • Filmy i programy telewizyjne wydawały się bardziej dotyczyć programów telewizyjnych, a nie specyfikacji elektrycznych.
  • Inżynieria elektryczna wydaje się bardziej dotyczyć Arduino i programowania maszyn niż obsługi telewizyjnej.

Problem jest bardzo prosty i łatwy do odtworzenia. Włącz dowolne urządzenie HDMI, następnie włącz telewizor na kanale, który nie jest HDMI, a kanały będą opóźnione i pokażą zniekształcenia cyfrowe (nawet jeśli w ogóle nie używasz kanału HDMI). Wyłącz urządzenie HDMI lub wyjmij kabel, a wrócą do normalności.

Co może być tego przyczyną i dlaczego tak się dzieje tylko wtedy, gdy Apple TV (lub inne urządzenie HDMI) jest włączone?

Odpowiedzi:


1

Najwyraźniej (jak sądzono) rozwiązanie nie miało nic wspólnego z Apple TV, ale sam telewizor był strasznie zbudowany.

Krótko mówiąc, przyczyną są zakłócenia. Jeśli kabel HDMI i kabel telewizyjny byłyby zbyt blisko siebie, moc / przepustowość kabla HDMI zniszczyłaby dane przesyłane przez kabel telewizyjny. Tak - jaka genialna jakość wykonania Samsunga.

Rozwiązanie? Wybierz port HDMI najdalej od kabla telewizyjnego i zginaj je w przeciwnych kierunkach, a dobrze jest iść. „Co zrobić, jeśli mam kilka urządzeń HDMI”? Twoim jedynym rozwiązaniem wydaje się być wyłączenie ich, gdy ich nie używasz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.