Pamięć iPhone'a się nie sumuje?


9

Kiedy patrzę na sekcję pamięci w moim telefonie, różne kategorie składają się na około 2,5 GB pamięci, ale mówi, że używa się 11,4 GB. Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, co jeszcze zajmuje miejsce w moim telefonie?

Odpowiedzi:


2

Sprawdź, co jeszcze na iPhone Storage, aby znaleźć dobry sposób na znalezienie ukrytych odpadów pamięci.

Również, aby dać ci dobry sposób, aby to naprawić . Przywróć iPhone'a do najnowszej wersji, a następnie umieść plik kopii zapasowej z powrotem. Nie aktualizuj, ponieważ niczego nie usunie.

Sprawdź także ten Apple KB o problemie z miejscem.

Podsumowując rozwiązanie Apple:

 1. Wyłącz opcję synchronizacji muzyki lub zdjęć w iTunes dla urządzenia.
 2. Kliknij Zastosuj, aby zsynchronizować zmiany z urządzeniem.
 3. Włącz ponownie opcje synchronizacji muzyki i zdjęć na urządzeniu.
 4. Kliknij Zastosuj ponownie, aby spróbować zsynchronizować urządzenie z iTunes.
 5. Jeśli pojawi się komunikat „Za mało wolnego miejsca”, przejdź do kroku 5.
 6. Wyłącz funkcje automatycznej synchronizacji dla urządzenia z systemem iOS. Aby to zrobić:
  1. Wybierz urządzenie iOS w oknie iTunes i kliknij kartę Podsumowanie.
  2. Odznacz „Automatycznie synchronizuj, gdy to urządzenie jest podłączone” i zaznacz pole wyboru „Synchronizuj tylko zaznaczone utwory i filmy”.
  3. Kliknij Zastosuj, aby zsynchronizować zmiany z urządzeniem.
  4. Zmniejsz ilość danych synchronizowanych z urządzeniem i ponownie zsynchronizuj urządzenie. Na przykład, jeśli synchronizacja biblioteki muzycznej przekracza pojemność pamięci urządzenia, wybierz „Wybrane listy odtwarzania” do przesłania zamiast „Wszystkie utwory i listy odtwarzania” na karcie Muzyka w iTunes. Jeśli pojawi się komunikat „Za mało wolnego miejsca”, przejdź do kroku 6.
 7. Przywróć za pomocą iTunes.

1
Linki mogą przerywać renderowanie odpowiedzi, które prowadzą do stron zewnętrznych, zupełnie bezużyteczne. Czy możesz dołączyć istotną część strony, do której się odwołujesz, bezpośrednio do swojej odpowiedzi, aby temu zapobiec?
nohillside

3
@patrix Dodałem drugie (oficjalne) źródło plus kroki.
Rob

2

Od czasu uaktualnienia do iOS 9.2 zauważyłem, że rozmiar mojej kopii zapasowej rośnie o 100 MB przy każdej synchronizacji. Żadna ilość danych dotyczących zdrowia, poczty ani wiadomości nie może tego uwzględniać. Uważam, że ma to coś wspólnego z funkcją iOS 9, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych dokumentów i danych z aplikacji na iCloud Drive poza menu tworzenia kopii zapasowych iPhone'a.

Ta „pomocna” funkcja dla iOS wydaje się przechowywać dokumenty i dane zgromadzone przez aplikację nie tylko w lokalnej pamięci iPhone'a, ale także w przydziale iCloud, nawet jeśli nie jest to przejrzyste. Ponieważ w przypadku wielu aplikacji ta lokalna pamięć podręczna jest wielokrotnie większa niż same pliki aplikacji, możliwe jest, że jest to odpowiedzialne za szybkie, nieudokumentowane i nieskonfigurowane zużycie przydziałów iCloud.

Ustawienia> Ogólne> Pamięć i użycie iCloud> Pamięć> Zarządzaj pamięcią> [dowolna aplikacja] Rozmiar aplikacji
Google
: 59,3 MB
Dokumenty i dane: 47,5 MB

Ustawienia> Ogólne> Pamięć masowa i użycie iCloud> iCloud> Zarządzaj pamięcią masową> Ten iPhone> Opcje tworzenia kopii zapasowych> [dowolna aplikacja]
Google
3,8 MB

Ustawienia> iCloud> Dysk iCloud> Włącz
Zezwalaj aplikacjom na przechowywanie dokumentów i danych w iCloud

Niestety próbowałem usunąć i ponownie zainstalować najbardziej nikczemnych przestępców i mimo że otworzyłem ponad 2 GB w mojej lokalnej pamięci i wyłączyłem iCloud Drive, proces tworzenia kopii zapasowej iPhone'a nie rozpoznał tej korekty. Nie wiem, czy jest to problem z procesem negocjacji iCloud / iPhone'a, czy też uszkodzone ustawienia w moim telefonie. Ale ta funkcja jest jedyną funkcją, którą znalazłem, która jest bliska zsumowania „brakującej” ilości danych, która ogranicza mój limit.


2

Podsumowanie:

Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, co jeszcze zajmuje miejsce w moim telefonie?

Tak, wykonaj pełną kopię zapasową (nie tylko synchronizację) z iTunes, a kategorie brakującej używanej pamięci pojawią się w raporcie iTunes. Prawdopodobnie kategoria będzie inna .

Detale:

Mam iPhone'a 5s z 26 GB całkowitej pamięci masowej z systemem iOS 9.3.2.

Otrzymałem ostrzeżenie o niskim poziomie pamięci z iOS. W tej odpowiedzi zaokrąglę liczby do najbliższego GB.

iPhone pokazał mniej niż 1 GB wolnego miejsca. iTunes pokazał 17 GB za darmo. Gdybym zsumował całkowitą przestrzeń dyskową wykorzystaną w raporcie iPhone'a, 17 GB wydawało się nieuwzględnione.

Uruchomiłem kopię zapasową iPhone'a z iTunes. Następnie iTunes pokazał 17 GB wykorzystanych w kategorii Inne . Zarówno iPhone, jak i iTunes zgłosiły mniej niż 1 GB wolnego miejsca.

Ostrzeżenie: niszczycielski krok. Następnie na iPhonie wykonałem Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia. Po ponownym uruchomieniu iPhone'a przywróciłem dane z kopii zapasowej.

Po przywróceniu zarówno iPhone, jak i iTunes zgłosiły 17 GB wolnego miejsca. Zgłoszono 0 miejsca dla kategorii Inne w iTunes.

Po wykonaniu powyższych czynności przesyłałem strumieniowo filmy za pomocą aplikacji Apple wideo przez 2 godziny. iTunes zgłasza teraz 2 GB używane w kategorii Inne . Mam teraz 15 GB za darmo zgłoszone zarówno przez iTunes, jak i iPhone'a.

Artykuł pomocy technicznej Apple HT201656 potwierdza moją obserwację, że kategoria Inne to „Pliki buforowane ... tworzone podczas przesyłania strumieniowego ...” Jednak artykuł ten stwierdza również: „Twoje urządzenie iOS automatycznie usuwa pliki buforowane, gdy potrzebuje więcej miejsca”. To nieprawda. Gdyby to była prawda, nie otrzymałbym ostrzeżenia o niskim ostrzeżeniu.


0

Czy używasz aplikacji Telegram? Miałem dokładnie ten sam problem, w którym pamięć nie sumowała się, po tak wielu badaniach odkryłem, że aplikacja Telegram buforuje wszystkie dane, ale nie pokazuje ich w Ustawieniach> Ogólne> Użycie> Zarządzaj pamięcią. Jeśli korzystasz z aplikacji Telegram, przejdź do Ustawienia> Dane i pamięć> Wykorzystanie pamięci masowej i tam możesz wyczyścić pamięć podręczną i zwolnić miejsce.


-1

Usunąłem telegram, ponieważ używa on 2 GB pamięci i domyślnie utrzymuje czaty wideo oraz masę rozmów na środkowej stronie w języku angielskim, co wydaje się być bałaganem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.