Jak włączyć gesty wielozadaniowe iOS 4.3+ na iPadzie?


2

Najwyraźniej Apple aktywował wielozadaniowość gestami na iPadzie w wersji beta 4.3, ale później usunął je ... Jednak te, którym udało się je zmusić, utrzymały je w przyszłych aktualizacjach (przynajmniej do 4.3.2).

Ta strona http://www.tuaw.com/2011/03/13/want-new-gesture-controls-in-ios-4-3-on-your-ipad-heres-how/ opisuje sposób ich ponownego włączenia, jeśli wykonasz zbiór kroków i kupisz aplikację, ale wydaje się to nieco drastyczne dla podstawowej funkcjonalności.

Czy są jakieś inne bezpłatne opcje, aby ponownie włączyć tę funkcję?


Krążyły pogłoski, że możesz to zrobić również za pomocą XCode 3, który można pobrać za darmo, jeśli zarejestrujesz się jako programista developer.apple.com ale nie płać. Nie wiem tego na pewno, ale najpierw możesz dać temu szansę. Możesz zaoszczędzić 5 dolarów :).
Jason Salaz

Tak - jeśli zgadzasz się na bezpłatne warunki dev, możesz uzyskać Xcode 3, aby uzyskać więcej informacji, patrz poniżej
bmike

Odpowiedzi:


1

Zarówno najnowszy Xcode 3, jak i najnowszy Xcode 4 pozwalają oznaczyć iPada najnowszym 4.3.x jako „używanym do rozwoju”. Możesz anulować, jeśli zostaniesz poproszony o podanie poświadczeń programu deweloperskiego (które kosztuje 99 USD) i nadal masz dostęp do przełącznika gestów na iPadzie.

Xcode 4 jest obecnie dostępny tylko do pobrania za 5 USD ze sklepu Mac App Store lub za pomocą płatnego programu Mac Developer w cenie 99 USD. Darmowe konto programisty (które nadal pozwala na uzyskanie kodu Xcode 3) jest dość bezproblemowe, jeśli tylko zgadzasz się na wszystkie warunki. Możesz zobaczyć różne darmowe i płatne programy na stronie http://developer.apple.com/programs/which-program/ - kiedyś było prostsze, ale darmowe konto jest wciąż dość potężne, ale nie jest nowością w wersji wstępnej

Jak w przypadku wszystkiego, co dotyczy tworzenia oprogramowania, wszystkie rzeczy mogą ulec zmianie często i YMMV.


0

To nie jest podstawowa funkcjonalność, naprawdę, jest to specjalna funkcja tylko dla programistów; przerzucenie przełącznika oprogramowania jest technicznie proste, ale jest to dość zaawansowana (i często problematyczna) funkcjonalność pod względem tego, jak system operacyjny ma wpływ. Tak więc Twój iPad musi myśleć, że jesteś programistą, zanim pozwoli ci to zmienić ustawienie.

Dwa sposoby przekonania go, że jesteś programistą:

  1. Dołącz do płatnego programu dla programistów iOS za 99 USD rocznie, pobierz Xcode i zarejestruj swoje urządzenie.

  2. Zapłać 5 USD, aby pobrać Xcode i zarejestrować swoje urządzenie.

Tylko Xcode jest w stanie odwrócić ten przełącznik, poza (potencjalnie) jailbreakingiem.


Zdaję sobie sprawę, że to nie jest super podstawowe, ale po obejrzeniu go w działaniu i zobaczeniu innych urządzeń (np. The BlackBerry PlayBook) wyróżniających się w wielozadaniowości, naprawdę brakuje mi tego na iPadzie. Jestem też w dziwnym przypadku, w którym mam iPada, ale nie Maca. W ten sposób trasa dewelopera jest naprawdę bardzo droga (~ 2000 $ dla MacBooka, + 99 $ / rok dla programu dev, + 5 $ dla Xcode / rejestracji) ;-)
scunliffe

0

Na podstawie mojego przeczytania tej strony jest ona bezpłatna. Możesz pobrać XCode za darmo. Nie musisz płacić 99 $, aby dołączyć do programu deweloperskiego.


Jestem pewien, że wyeliminowali pobieranie Xcode z darmowej wersji programu dla programistów w tym samym czasie, gdy udostępnili go w Mac App Store. Z pewnością słyszałem to od kilku osób, które to wypróbowały, ale nie mogę łatwo sprawdzić, ponieważ jestem już płatnym programistą.
Matthew Frederick

Mogę pobrać Xcode i nigdy nic nie zapłaciłem Apple za rozwój.

Fajne. Zastanawiam się, czy źródło ma jakikolwiek wpływ na włączenie opcji programisty.
Matthew Frederick

1
Xcode 3 jest nadal darmowy, ale Xcode 4 (który uważam, że potrzebujesz do tego zadania) nie jest, chyba że jesteś częścią programu deweloperskiego za 99 USD / rok. Osoby z bezpłatnym członkostwem mogą pobrać Xcode 3 tylko z ADC. Muszą uzyskać kod X 4 ze sklepu z aplikacjami za 5 USD.
Ben Wyatt

@ Ben Ah, to wyjaśnia. Nie sądziłem, że możesz to zrobić za darmo.
Matthew Frederick

0

Powinieneś być w stanie włączyć tę funkcję na iPadzie z jailbreakiem za pośrednictwem aplikacji w Cydii. Istnieje kilka takich funkcji dla iPoda Touches i iPhone 4s (na wypadek, gdybyś je miał).

Widzieć http://www.chiphazard.com/2011/04/08/enable-multitasking-gestures-on-ios-4-3-1-without-xcode-or-sn0wbreeze-jailbreak/ dobre instrukcje dotyczące włączania systemu iOS 4.3.1. Możliwe, że jeśli masz 4.3.2, to nie zadziała, ale warto spróbować. Jeśli nie masz szczęścia, spróbuj http://smashingstories.com/2011/04/12/how-to-enable-multitasking-gestures-on-ios-4-3-1-with-cydia-tweak/ .

(Dla przypomnienia, mam komputer Mac i korzystałem z metody XCode, więc nie mogę powiedzieć, że będzie działać dla iPada).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.