Czy istnieją klawiatury mechaniczne innych firm, które ściśle mają układ Apple?


11

Czy istnieją klawiatury innych firm, które mają układ Apple?

Znalazłem to pytanie, ale to nie jest moje.

Mam na myśli „ STRICTLY ”, układ Maca. Rozmiary klawiszy, wypełnienia między klawiszami, nie Num Lock, nie Fn, obszar bez cyfr ... wszystko jest takie samo jak klawiatury Mac, w tym MacBook Pro, MacBook Air i bezprzewodowa klawiatura Apple (ale nie USB).

---- Poprawka nr 1 ----

Przepraszamy za brak tej ważnej części. To, czego szukam, to mechaniczne . Przeszukałem „układ klawiatury mechanicznej Mac” i znalazłem wyżej wspomniane pytanie, ale nie zauważyłem, że chodziło nie tylko o klawiatury mechaniczne.


1
Jaki jest sens twojego pytania? Jeśli chcesz czegoś dokładnie takiego samego jak klawiatura Apple, dlaczego po prostu nie kupić klawiatury Apple? Żadna klawiatura innej firmy nie będzie klonem klawiatury Apple; producent opracuje je tak, aby zawierało pomysły, które ich zdaniem są lepsze niż Apple, lub być może mniej kosztowne niż projekt Apple, więc będą się nieco różnić na różne sposoby.

1
Przepraszamy za pominięcie ważnej rzeczy - „mechanicznej” klawiatury ... Mam nadzieję, że nie jest za późno na dodanie.
user3332315

Czy są w ogóle jakieś klawiatury mechaniczne, które mają niskie klawisze, takie jak klawiatura jabłko?
dwightk

2
@dwightk, odpowiedź brzmi „nie”. Niska konstrukcja klawiszy jak w nowoczesnych klawiaturach Apple ma bardzo krótki skok klawiszy i wykorzystuje technologię membranową. Klikalne klawisze mechaniczne lub „sprężyna zwalniająca” są z definicji starszą konstrukcją o długim rzucie, która sięga wstecz do klawiatur IBM z lat 70. XX wieku i bardziej przypominają starszą klawiaturę elektryczną do pisania, taką jak legendarny IBM Selectric. Wielu szybkich maszynopisów dotykowych woli ten projekt, który moim zdaniem jest sednem pierwotnego pytania.

Jeśli chodzi o układ „STRICTLY” dla komputerów Mac, możesz łatwo ćwiczyć palce, aby dostosować się do niewielkich odstępów w projektowaniu klawiatury innej firmy. Używam komputerów Mac od 1987 roku, ale w ciągu ostatnich dwudziestu lat nie korzystałem z klawiatury marki Apple. Przez lata łatwo dostosowywałem się do wielu różnych marek klawiatur firm trzecich.

Odpowiedzi:


11

Jeśli chcesz „klikalnych” mechanicznych przełączników , powinieneś spojrzeć na Matias Tactile Pro za 150 USD. Jest to nowoczesna wersja wzorowana na dawno wycofanej mechanicznej klawiaturze Apple , która została sprzedana w latach 90., Apple Extended Keyboard , która była przed dniami USB.

Układ klawiatury obecnej generacji MacBooków i MacBooków Airs prawdopodobnie nie jest w 100% identyczny z układem Matias Tactile Pro, ale uważam, że jest tak blisko, jak to tylko możliwe.

Pamiętaj, że możesz mapować dowolne funkcje klawiszy funkcyjnych w Mac OS X w oprogramowaniu, jeśli coś nie odpowiada twoim upodobaniom.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Matias tworzy także Mini Tactile Pro, który oszczędza miejsce, rezygnując z klawiatury numerycznej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Das Keyboard Model S Professional dla komputerów Mac w cenie 133 USD jest również wysoko oceniany, chociaż układ klawiszy na klawiaturze numerycznej i niektóre inne klawisze różnią się nieco od tego, z czego korzysta dziś Apple.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Od lat używam zarówno klawiatury Tactile Pro, jak i klawiatury Das. Wolę dotyk klawiatury Das, ale układ wymaga trochę czasu, aby się przyzwyczaić. Z drugiej strony układ Tactile Pro jest bliższy oczekiwaniom, jeśli jesteś przyzwyczajony do klawiatur Apple, ale wymaga ciężkiej ręki w porównaniu z klawiaturą Das. Chciałem wypróbować klawiaturę kodową z wyraźnymi przełącznikami. Z tego, co przeczytałem, jest to najlepsze uczucie w okolicy. codekeyboards.com
Ɱark Ƭ

To nie odpowiada na pytanie OP: „Mam na myśli,„ STRICTLY ”, układ Maca”. To wcale nie jest „ściśle” układ Maca. Spójrz na klawisz Fn, nie ma klawisza Fn w lewym dolnym rogu, tak jak powinna klawiatura Mac.
Zinan Xing

7

Szczerze mówiąc, jedyny „prawdziwy” wybór, na jaki natrafiłem, który działa „najlepiej”, to klawiatury specjalne * Matias

Mam doświadczenie w korzystaniu zarówno z Matias Laptop Pro, jak i Das Keyboard 4 na Macu i myślę, że istnieje subtelny powód, dla którego Matias jest najlepszy. Jestem pewien, że obejmuje to także inne klawiatury.

X i Command

Jak widać tutaj, układ klawiatury Apple Apple - zwróć uwagę na wyrównanie przycisków X i Command

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na klawiaturze Das widać, że „Alt” (który miałbyś zmapować do polecenia w trybie „mac”) nie jest dobrze wyrównany do przycisku X

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I wreszcie mamy laptopa Pro, w którym X jest prawie idealnie wyrównany z przyciskiem polecenia

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc co?

Dlaczego to ma znaczenie? Większość skrótów Mac dotyczy klawisza poleceń i zauważyłem, że lepiej jest skrócić lewy kciuk. Kiedy używam Das , trudniej jest mi używać Maca, ponieważ zawsze muszę używać Alt

Odpowiedź

Więc moja odpowiedź jest taka, że ​​jedna z klawiatur Matias Mac jest naprawdę najlepszym wyborem. Jeśli nie używasz „skrótów klawiaturowych”, nie stanowi to większego problemu.


Przecinek jest również wyrównany z prawym klawiszem Command, a także na klawiaturach Apple. Może to nie wydawać się zbyt trudne dla większości, ale jeśli spoczywasz na klawiaturze, spróbuj pociągnąć kciuki do wewnątrz. Na klawiaturze Apple kończą się na klawiszach Command. Na klawiaturze Windows nadal znajdują się na spacji, więc musisz fizycznie poruszać rękami, aby dotrzeć do skrótów.
Łukasz

6

Osobiście używam dwóch, które robią i były zadowolone z obu. Pokrótce opiszę każdy poniżej:

Klawiatura mechaniczna WASD CODE

WASD tworzy wiele klawiatur i może je dostosować do twoich specyfikacji (układ, kolor klucza, typ przełącznika mechanicznego, mac / linux / windows itp.). Klawiatura CODE jest szczególnie ładna i ma czysty układ, białe podświetlenie i neutralną czcionkę (Helvetica). Jest wykonany z dwoma rodzajami przełączników (Cherry MX Clear i Cherry MX Green z gumowymi tłumikami o-ring). Osobiście używam CODE 87-Key - Cherry MX Green (robią również wersję 104-klawiszową , jeśli taki jest twój styl). Podczas gdy Zieloni wymagają więcej siły niż większość innych klawiatur, uznałem to za nieistotne, częściowo z powodu tłumiki.

Ponieważ wspomniałeś, że masz układ Maca, klawiatura CODE ma przełącznik DIP z tyłu klawiatury, który pozwala ustawić klawisze w układzie odpornym na zużycie. Zwróć także uwagę, że klawisz polecenia (⌘) jest pusty, ale jeśli chcesz, możesz go zastąpić wersją przeznaczoną dla komputerów Mac i można go łatwo przenieść na zwykły układ Maca - klawiatura zawiera ściągacz klawiszy.

Klawiatura ma wiele innych zalet, w tym przechodzenie klawiszem n, więc zdecydowanie zajrzyj na ich stronę internetową .

Razer Blackwidow Ultimate

Mam również Razer Blackwidow Ultimate 2013 ( wersja 2014 ), który, o ile wiem, jest sprzedawany tylko na stronie internetowej Razera . Wykorzystuje klawiaturę Cherry MX Blue (świetną dla maszynistek) i ma bardzo solidną budowę - np. Podświetlenie klawiszy, plecione kable, porty USB, mikrofon i audio oraz solidną ramę. Jednakże, chociaż sprzęt był jak dotąd solidny i nie miałem żadnych problemów z samą klawiaturą, dołączone oprogramowanie (Razer Synapse v2.0, które zarządza makrami i profilami makr) okazało się dość wadliwe i o ile „ Jestem zaniepokojony, bezwartościowy. Na szczęście możesz zrezygnować z oprogramowania i po prostu korzystać z klawiatury bez zmian.

Klawiatura Das

Próbowałem wersji Mac, ale natychmiast zniechęciła mnie błyszcząca powierzchnia. Zbyt każdy z nich ...

Matias Quiet Pro

Wypróbowałem też Matias Quiet Pro . Ma świetny charakter i jest względnie cichy, jeśli interesuje Cię to. Chociaż jest dobrze zbudowany, nie podobało mi się tworzywo sztuczne, które stanowiło podstawę: dla mnie wygląda tanio. Ponadto rama nie była tak solidna, jak wcześniej wspomniane klawiatury WASD i Razer.

Rekomendacje

Gdybym musiał kupić ponownie, nie zawahałbym się kupić jednej z klawiatur WASD. Są absolutnie solidne.

Alternatywy

Jest świetna strona z dużą kolekcją mechanicznych klawiatur, które możesz przejrzeć. Zajrzyj na MechanicalKeyboards.com .


1

Poważnie wątpię, aby znaleźć „dokładne” dopasowanie do klawiatury Mac z klawiszami mechanicznymi i które ma takie same dokładne wymiary pod względem odstępów między klawiaturami. Klucze i przełączniki mechaniczne o niskiej wysokości mogą być trudne do zdobycia.

Poważnie rozważam DAS Keyboard Model S Professional dla komputerów Mac . Posiada wysokiej jakości przełączniki mechaniczne (MX Blues, ulubiony typ klawiatury dotykowej) i klawisze specyficzne dla komputerów Mac (OPT, CMD), a także notację klawiszy funkcyjnych głośności, jasności, multimediów itp., A także klawisz skrótu SLEEP.


FYI, skończyło się na 87-klawiszowej klawiaturze CODE WASD z przełącznikami Cherry MX Clear. Nie żałuję, działa bardzo dobrze, a przełącznik DIP i układ klawiszy daje wiele możliwości.
bayendor

0

Osobiście jestem bardzo zadowolony z klawiatury Matias , choć nie jestem pewien, czy są one tym, czego szukasz, jeśli chodzi o układ.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.