Wyłączanie wibracji aplikacji Wiadomości podczas rozmowy


14

Naprawdę nie potrzebuję, aby telefon brzęczał za każdym razem, gdy dostaję wiadomość tekstową, więc dołożyłem wszelkich starań, aby wyłączyć wszystkie wibracje związane z aplikacją Wiadomości. Zrobiłem następujące:

  1. W Ustawieniach> Dźwięki> Ton tekstu ustawiłem Wibrację na Brak.
  2. W Ustawieniach> Centrum powiadomień> Wiadomości> Dźwięk alarmu Ustawiłem Wibrację na Brak

Po ustawieniu obu tych ustawień prawie działa dokładnie tak, jak tego chcę, z wyjątkiem jednego najbardziej denerwującego problemu ze wszystkich:

Gdy mam uruchomioną aplikację Wiadomości i na pierwszym planie i rozmawiam z kimś, jeśli osoba ta odpowie na rozmowę, mój telefon wibruje. Jeśli ktoś do mnie napisze, a rozmowa nie jest aktualnie otwarta, nie wibruje!

To dosłownie jedyny raz, kiedy wiadomość tekstowa spowoduje wibrację mojego telefonu i jest to główny powód, dla którego chciałem wyłączyć wszystkie wibracje wiadomości tekstowej! Dlaczego miałbym wibrować, gdy patrzę na rozmowę, gdy tekst nadchodzi?

Czy ktoś wie, jaką kombinację ustawień mogę ustawić, aby osiągnąć to, czego szukam? Po prostu nie chcę, aby jakakolwiek wiadomość SMS lub iMessage wibrowała w moim telefonie.

Przeczytałem zarówno to pytanie, jak i to pytanie, które wydają się powiązane, ale nieaktualne.


3
Nie można tego zrobić za pomocą standardowych ustawień iOS. Polecam zabranie tego do / r / jailbreak na Reddit i zasugerowanie tego jako poprawki w tym wątku tutaj . Jest to dość łatwa modyfikacja i jestem pewien, że wiele osób skorzystałoby z niej (nawet mój zespół opracowałby ją, gdybyśmy mieli czas).
Andrew Larsson,

Odpowiedzi:


1

Możesz ustawić miganie diody LED zamiast wibracji, gdy masz powiadomienia.

Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Dostępność i przewiń w dół do „Słuchu”, gdzie znajduje się „Lampa błyskowa LED dla alertów”.

latarka ledowa


Niestety nie wyłącza to wibracji.
Brian

Dlaczego? czy teraz miga i wibruje?
Ruskes

Tak, to robi tylko jedno i drugie.
Brian

Nie powinno, ale czy zrestartowałeś się po zmianie ustawienia? Jeśli nadal nie działa, użyj dostosuj wibrację i ustaw ją jako jedną krótką.
Ruskes

1

Po prostu przejdź do pola wyszukiwania, gdy przejdziesz do ustawień i wpisz „vib”. Pojawią się „wibracje” i pierwsza, która zobaczysz ze zdjęciem ustawień po lewej stronie tej linii, pierwsza, która mówi wibracje, i ją wyłączy. Jeśli jest zielony, dotknij go, aby stał się szary i wyłącz go, to dotyczy iPhone'a, nie wiem o innych telefonach.


-1

Grałem z moimi ustawieniami i testowałem z przyjacielem i myślę, że znalazłem rozwiązanie. Zrobiłem kroki 1 i 2, tak jak ty, ale zmniejszyłem również głośność alertu do około 10%. Po wykonaniu pierwszych 2 kroków pomyślałem, że wciąż wibruje, ale jak się okazuje, głośniki są tak dobre, że dźwięk ostrzegawczy sprawia wrażenie, jakby wibrował.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.