Uruchom z płyty CD, wykonaj kopię zapasową, zainstaluj ponownie lamparta śnieżnego. Dobry pomysł?


1

Mój iMac ma pewne problemy i żeby to naprawić, pomyślałem, że zrobię to, co mówi w tytule. Obecnie pracuję (uszkodzony) Snow Leopard, a najlepiej zrobić kopię zapasową (za pomocą Time Machine) przed wymazaniem dysku i ponownym zainstalowaniem Snow Leoparda.

  1. czy to możliwe? Co się stanie, gdy uruchomię z płyty CD? Czy po prostu docieram do mojego pulpitu? Jeśli nie, czy mógłbym stamtąd zrobić kopię zapasową (oczywiście bez późniejszego przywrócenia, tylko niektóre pliki)?
  2. Czy mogę to zrobić na płycie CD z Snow Leopardem w zestawie Mac Box? (Nie mogłem już znaleźć strony sklepu Apple dla Mac Box Set, tylko wymagania systemowe).
  3. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem. Wszystkie myśli mile widziane.

Odpowiedzi:


0

Uruchamianie z nośnika instalacyjnego, takiego jak instalacyjna płyta DVD Snow Leopard, nie uruchomi się na pulpicie. Zamiast tego uruchomi się na systemie operacyjnym zainstalowanym na dysku i choć jest to OS X, nie ma Findera do przenoszenia plików.

Jednak dysk jest dostarczany z terminalem i można go użyć do skopiowania plików do innego miejsca, na inny dysk itp. Istnieje wiele narzędzi, których można użyć w Terminalu do kopiowania plików, ale dla poszczególnych plików / folderów wymienionych w Twoim pytanie można po prostu cd /path/to/original /path/to/location skopiować je.

Następnie za pomocą dysku zainstaluj ponownie system Snow Leopard i skopiuj pliki z powrotem po ponownym uruchomieniu (przy użyciu obecnie dostępnego Findera).


Mam teraz dostęp do Findera, ale nie mogę otwierać aplikacji, których potrzebuję, aby utworzyć kopię zapasową Time Machine (więc wolałbym używać tego teraz zamiast Terminal). Wypełniam teraz kilka pamięci USB. Dziękuję za Twoją odpowiedź.
11684
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.