Czy mogę zobaczyć wskaźniki zużycia procesora i pamięci na pasku menu?


37

Chciałbym móc wyświetlać moje użycie procesora i pamięci w czasie rzeczywistym. Nie jako widżet na pulpicie lub aplikacja do okien, ale jako widżet na pasku menu. czy to możliwe?


1
Jeśli nie chcesz korzystać z oprogramowania innych firm, możesz także użyć Monitora aktywności (jednak znajduje się on w Docku, a nie na pasku menu). Zrób to, otwierając Monitor aktywności> Widok> Ikona Docku> Pokaż użycie procesora
Munesawagi

CleanMyMacX ma darmowe narzędzia paska menu, po prostu wyłącz rzeczy, których nie lubisz. Ale nie ma opcji użycia dysku.
trinity420

Odpowiedzi:


26

Menu iStat ma funkcjonalność, o którą prosisz. Jest dostępny od 18 USD za jedną licencję.


+1 Naprawdę podoba mi się ten. może dostosować wyświetlaną wartość i wydaje się, że działa bardzo dobrze. Mogę to kupić.
gąbka

1
Lubię to i nadal używam starej darmowej wersji. Nie podoba mi się to, że zachęca cię do uaktualnienia bez informowania, że ​​później kosztuje.
robcast,

Czy działa to z nowym zarządzaniem pamięcią w mavericks?
AlikElzin-kilaka

1
@MattSephton Na czym to bazujesz?
David

1
Istnieje pełna wymiana między deweloperem a mną na Twitterze. Oto jedna część mobile.twitter.com/bjango/status/987190421997740032
Matt Sephton

38

Używam MenuMeters do tej funkcji i ciężko mi bez niej żyć. Skąd inni wiedzą, kiedy ich przeglądarka internetowa wreszcie pobiera stronę, czy YouTube przestaje działać, czy iPhoto nadal działa, czy ...?

MenuMeters jest darmowy, ale warte darowizny.

Oryginalny autor przestał utrzymywać MenuMeters, ale ktoś nowy przejął El Capitan .


Nie byłem w stanie sprawić, żeby to zadziałało. Po rozpakowaniu, uruchomieniu instalatora i wylogowaniu / zalogowaniu się, nie pojawia się na pasku menu.
gąbka

5
@sunpech: Czy włączyłeś je w okienku preferencji mierników menu? Domyślnie nie włączają się, dopóki nie powiesz, że chcesz.
Chealion

2
Uwielbiam MenuMeters. Głosowałbym za tym, ale nie mam dziś głosów. :-(
daviesgeek,

2
Aktualizacja - byłem wcześniej w wersji 1.7. Uaktualniono do wersji 1.8.1, aby współpracować z Yosemite, a liczby są teraz znacznie bliższe. Do Twojej wiadomości, deweloper twierdzi, że nie będzie aktualizował El Capitan z powodu zasad Apple; zobaczymy, czy MenuMeters dalej działa.
Michael H.

3
Nowy autor przejął rozwój MenuMeters i współpracuje z 10.11. El Capitan MenuMeters
Dan Pritts

7

Zrobiłem prostą aplikację, która wyświetla użycie procesora i pamięci na pasku menu, darmowy i otwarty. Informacje zwrotne są mile widziane.

https://github.com/ningt/iStats

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wyświetlanie wykorzystania pamięci RAM wydaje się niestandardowe, a nawet niedokładne?
Matt Sephton,

5

Wolę SystemPal . Sam iStat zużywa zbyt dużo procesora i pamięci RAM. SystemPal jest szybki, mały, konfigurowalny, schludny i wydajny. Jest dostępny w Mac App Store.


Nadal kosztuje dolary, ale znacznie mniej niż robi Menu iStat, więc dziękuję :)
Mike
1

Możesz też wypróbować niektóre geeklety z Internetu (lub sam je stworzyć) w Geektool . Uważam, że jest bardziej konfigurowalny niż aplikacje na pasku menu i ładniejsze, kiedy mogę korzystać z czcionek i rozmiarów, które lubię.


1
Ja to zrobiłem! Na pulpicie miałem fajny geeklet z serwisu weather.com. A potem uaktualniłem się do Mountain Lion, a geektool zawodzi z tajemniczych powodów i muszę go debugować. : - /
Michael H.,

Możesz spróbować użyć Übersicht
Skeleton Bow

-1

Istnieje również przyjemna aplikacja komercyjna o nazwie CheckMyMac, którą można pobrać ze strony www.nomsoftwares.com

Zastrzeżenie Jestem programistą tej aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.