Co oznacza czerwony znacznik wyboru na ekranie logowania OS X?


24

Uruchomiłem MacBooka Pro po kilkudniowym zamknięciu pokrywy. Dzisiaj, kiedy go włączam, obok mojego imienia i nazwiska na ekranie logowania znajduje się czerwony znacznik wyboru. Czy ktoś wie, co to oznacza?

Ekran logowania


Czy masz konto połączone z kontem sieciowym na OS X Server? Czy masz włączone konta mobilne?
grg

Nie mam żadnych kont sieciowych ani serwera OSX. To jest osobisty laptop. Używam iCloud. Korzystam z 10.9.2
Matt Carrier

Zapomniałem wspomnieć, że używam również FileVault. Mam wrażenie, że kiedy maszyna przeszła w stan hibernacji, zamknęła sklepienie. Musiałem wprowadzić hasło po raz drugi po tym ekranie, który pokazywał ekran z moją tapetą.
Matt Carrier

jak to naprawić na Macmini (bez laptopa)?
nbari

Odpowiedzi:


15

To mi się przydarzyło. Wierzę, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy komputer śpi, a bateria wyczerpuje się całkowicie i podłączasz ją przed snem. Ma poinformować cię, że to konto jest tym, na którym nadal jesteś zalogowany. Nadal nie mogę wyjaśnić, dlaczego musisz zalogować się dwa razy. Dziwne, nie jestem jednak w 100% pewien.


6
Pierwsze logowanie to odblokowanie dysku, jeśli masz FileVault, zrobione przed uruchomieniem systemu OS X. Zwykle przekazałoby to poświadczenia OS X i zalogowałoby cię również, ale wydaje się, że po wznowieniu ze stanu uśpienia tak się nie dzieje, więc również muszę zalogować się do OS X, aby wznowić sesję. Pluskwa? Przeoczenie? Nie jestem pewien
sj26,

2
Mogę potwierdzić, że dzieje się tak, gdy bateria jest wyczerpana do zera bez wylogowania.
Smittles,

1
Mogę potwierdzić, że dzieje się tak również wtedy, gdy bateria się nie rozładowała: właśnie obudziłem ją po około dziesięciu dniach, a bateria wciąż była na poziomie 50%.
mccc

Akumulator rozładowany, zalogowany, FileVault włączony - to, co mówi @ sj26, brzmi poprawnie.
Toby

Zdarzyło mi się to z moją baterią w 100% (ale wydawało się, że stwór postanowił hibernować). Musiałem także dwa razy wpisać hasło.
pkoch

2

Oznacza to, że nie zostałeś wylogowany z tego konta. Być może dokonałeś Szybkiej zmiany użytkownika lub przejdziesz bezpośrednio do ekranu logowania bez wylogowania.


1
Czy dotyczy to tylko FileVault itp.? Nie dzieje się tak, gdy
wyłączam

Użyłem blokady ekranu Alfreda przed zamknięciem pokrywy. Powoduje to animację wirowania kostki. Uważam, że dzięki temu jestem zalogowany, ale nie jestem pewien, czy to szybkie przełączanie użytkowników. Jestem jedynym kontem na tym laptopie. Robię to cały czas i nigdy nie widziałem tego czerwonego znacznika wyboru. Mam włączoną przechowalnię plików i nie otworzyłem komputera od ostatniego czwartku. Akumulator był naładowany w 13%. Ponowne zablokowanie ekranu, ponieważ tak się stało, nie pokazuje czerwonego koła.
Matt Carrier

1

Uważam, że oznacza to, że nadal byłeś zalogowany, kiedy wyszedłeś z laptopa / komputera. Zdarzyło mi się to kilka razy.


0

Zdarzyło mi się kilka razy. Wydaje mi się, że dzieje się tak dlatego, że bateria uległa wyczerpaniu podczas logowania (być może, ale nie na pewno zanim zdążył się wylogować?) Tak czy inaczej bateria wydaje się umierać, zanim komputer uzna, że ​​proces wylogowania został zakończony, co oznacza, że ​​użytkownik jest już zalogowany. Następnie muszę się zalogować dwukrotnie.


0

Stało się tak, gdy zamknąłem MBP bez wyłączania / wylogowywania i znalazłem pomarańczowy znacznik wyboru następnego dnia. Znalazłem nawet klawiaturę nie reagującą. Miałem długie naciśnięcie przycisku zasilania, aby zamknąć i ponownie otworzyć w zwykły sposób. przez, Mohideen


Witamy, aby zapytać inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać pytania uzupełniające. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe . - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.