Jaka jest czcionka w graficznym interfejsie Mac OS X?


16

Jakiej czcionki używa się w graficznym interfejsie użytkownika (GUI) systemu Mac OS X, w menu, oknach dialogowych itp.? Czy różni się od tego, który był używany w klasycznym Mac OS (tj. OS 9 lub starszy)? Jeśli tak, jakie są wtedy czcionki? Lubię czcionkę, ale nigdy nie wiedziałem, co to jest. Dzięki.

Odpowiedzi:


31

Czcionką widoczną w większości miejsc w systemie Mac OS X jest Lucida Grande , jest to czcionka systemowa w systemie OS X 10.1 Puma do 10.9 Mavericks. Mac OS 1-7 używał Chicago , następnie Mac OS 8, a 9 węgiel drzewny .

Najnowsze dodatki to Helvetica Neue (OS X 10.10 Yosemite) i San Francisco (OS X 10.11 El Capitan przez Mojave)


Jak mogę zmienić czcionkę systemową w Sierra z powrotem na Lucida Grande. Obecna czcionka w Sierra jest trudna do odczytania. Chciałbym to zmienić z powrotem.
cameronroe
-4

Przepraszam, ale na moim komputerze powiedziałbym, że to Apple Symbols . Przynajmniej tak mówi biuro Microsoft i wygląda dość podobnie ...


3
Microsoft Office widzi krój pisma, który nazywa się Apple Symbols, ale wszystkie same symbole mają kody znaków spoza zakresu używanego do wyświetlania nazwy czcionki - jest to tylko dla kompletności. Gdybyś znalazł Lucidę Grande, wyglądałoby to identycznie.
NReilingh

2
Co rozumiesz przez „co mówi Microsoft Office?”.
Matteo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.