Czy przyczyny i przyczyny wyłączania systemu OS X są wymienione / wyjaśnione gdziekolwiek?


25

Liczby, którymi jestem najbardziej zainteresowany

 • -2
 • 0
 • 3)
 • 5

… Mogę dodać do tej krótkiej listy.

Co oznaczają te liczby; gdzie możemy znaleźć wiarygodne wyjaśnienia?

Może gdzieś w Apple open source?

tło

Istnieje sugerowana odpowiedź na -60 , pytanie o -81 , dyskusyjna sugerowana odpowiedź na -108 , dyskusja na -128 , -72 , -62 , -30 , -2 , 0 , 3 … i tak dalej, ale chyba że ja czegoś mi brakuje:

 • nic tak jak dostarczona przez Apple lista wyjaśnień często spotykanych liczb.

Przykłady

Trzy wiadomości ostatnio wysłane przez jądro na MacBookPro5,2:

2014-03-31 09:04:49.000 kernel[0]: Previous Shutdown Cause: 5
2014-03-31 11:01:24.000 kernel[0]: Previous Sleep Cause: 5
2014-03-31 14:47:00.000 kernel[0]: |Previous Shutdown Cause: -60

Prawdopodobnie dotyczy niektórych numerów przyczyn

Kody błędów w http://www.opensource.apple.com/source/CarbonHeaders/CarbonHeaders-18.1/MacErrors.h

 • to jest w Apple open source dla Mac OS X 10.6.2, ale nie jest w open source dla Mac OS X 10.6.3
 • kod źródłowy dla wersji 10.6.2 jest prawie identyczny z tym, który jest zainstalowany pod MacOSX10.8.sdk
 • rozsądne może być potraktowanie niektórych z tych kodów błędów jako przestarzałe .

Odpowiedzi:


13

Dokładne znaczenie kodów nie jest publicznie udokumentowane, chociaż zgodnie z witryną @ grgarside dotyczącą przyczyn awarii , przyczyny tych wymienionych w pytaniu są następujące:

Aby uzyskać pełną aktualną listę, zobacz Przyczyny wyłączenia .

Zobacz także: Lista kodów błędów systemu Mac OS X .


Tutaj na Ask Different pojawiło się wiele pytań dotyczących przyczyn zamknięcia:


Jeśli bardzo często masz liczby ujemne, Apple chętniej oddaje komputer Mac do naprawy, ponieważ zwykle oznacza to problem ze sprzętem.


Ogólne sugestie w przypadku dalszych problemów:


9

Artykuły kbase na temat kodów błędów systemowych pochodzą z czasów procesorów PowerPC, które najwyraźniej potrzebowały znacznie więcej bitów, aby zgłosić wszystkie potencjalne błędy sprzętowe, które mogą spowodować zamknięcie systemu. Począwszy od pojawienia się płyt Intela, wszystkie wyłączenia są oznaczane 8-bitowym kodem, jeśli normalne flagi wyłączania oprogramowania nie są rejestrowane. Kod dodatni oznacza zamknięcie zainicjowane przez oprogramowanie lub HID, a kod ujemny (w zakresie od -1 do -127) oznacza związane z urządzeniem zamknięcie inicjowane przez Intel SMC. Kod zamknięcia -128 wskazuje na wyłączenie sprzętowe o nieznanej przyczynie.

Kod zamknięcia 0 znajduje się w liminalnej przestrzeni między sprzętem a użytkownikiem; oznacza nagłą utratę zasilania, która może być spowodowana awarią sprzętu lub działaniem użytkownika (jeśli chcesz to sam zademonstrować, spróbuj wyjąć baterię ze starego MacBooka lub MacBooka Pro, gdy jest włączony i odłączony, lub wyciągnąć wyjmij przewód zasilający z komputera iMac, gdy jest uruchomiony, a następnie uruchom ponownie komputer i sprawdź Console.app. Przyczyna uśpienia 0 pojawia się, gdy MacBook / Pro / Air przechodzi w tryb SafeSleep, używając ostatniego kawałka rezerwowej mocy baterii przed całkowitym wyłączeniem systemu w celu w celu zachowania zawartości pamięci RAM w

/var/vm/sleepimage

plik. O ile nie zdarzy się podłączyć adaptera MagSafe natychmiast po przejściu komputera w tryb uśpienia, kod ten ma gwarancję, że zostanie zastosowany błąd 0 Shutdown Przyczyna w pliku system.log.

Niektóre kody wyłączania sprzętu są unikatowe dla określonych modeli komputerów w zależności od ich konfiguracji, ponieważ odnoszą się do konkretnego czujnika lub urządzenia, które istnieje tylko w tym modelu - kiedy pracowałem dla Apple, powiedziano nam, że Intel był odpowiedzialny za przypisanie kodów i nie był szczególnie darmowy przy udostępnianiu informacji na ten temat, nawet w Apple Engineering. Więc prawie musieliśmy sami wymyślić te niejasne.

Poprzednie zamknięcie Przyczyna 5 i 3 są pozostałościami po dniach PowerPC - ponieważ są one inicjowane przez użytkownika, system operacyjny nadal jest odpowiedzialny za ich zgłaszanie.

Kod 5 to czyste, inicjowane przez użytkownika zamknięcie oprogramowania, np. Przez wybranie opcji Zamknij z menu, lub naciśnięcie przycisku zasilania i wybranie opcji Zamknij w wyskakującym oknie, przytrzymanie controloptioncommandejectlub pisanie

sudo halt

w wierszu polecenia. Podobnie, poprzednia przyczyna 5 snu wskazuje na czysty sen inicjowany przez użytkownika, z menu or lub gorącego rogu lub wiersza poleceń lub zamykając pokrywę i uruchamiając czujnik halla w górnej obudowie MacBooka / Pro / Air .

Kod 3 to „brudne” zamknięcie, które może być spowodowane przez inicjowane przez użytkownika ponowne uruchomienie komputera lub wymuszenie zatrzymania komputera przez przytrzymanie przycisku zasilania przez ponad 5 sekund.


Dzięki! Tak więc 3 wynikałoby z wymuszonego restartu (przycisk Command-Control-Power), tak?
Graham Perrin

Istnieje również kod „1” do ponownego uruchomienia za pomocą menu.
Adrian Maire


3

Złożyłem raport o błędach w Apple o tajemniczych liczbach i ostatecznie otrzymałem tę odpowiedź:

Inżynierowie ustalili, że ten problem działa zgodnie z przeznaczeniem na podstawie następujących informacji:

Jeśli szukasz więcej informacji związanych ze snem / pobudką, możesz wybrać „pmset -g log”, a nie system.log wszystko działa poprawnie.

Jeśli masz pytania dotyczące tej rozdzielczości, zaktualizuj swój raport o błędzie o te informacje.

Zamykamy teraz ten raport o błędzie.

Należy regularnie sprawdzać nowe wydania Apple pod kątem aktualizacji, które mogą wpłynąć na ten problem.

Podsumowując: zalecają użycie polecenia pmset -g logdo diagnozowania problemów ze snem zamiast patrzenia na dziennik systemu.


2

Mogę ci pomóc z kodem 0, co oznacza, że ​​nie było problemu i udało się.

Znalazłem starą listę sprzed 1998 roku przed OS X. Może ci pomóc we właściwym kierunku, nawet jeśli nie jest to dokładnie taka odpowiedź, jakiej szukasz.

Jeśli kod błędu jest przestarzały, nie zostanie zastąpiony nową przyczyną, ponieważ znacznie utrudni to śledzenie tych liczb używanych w OS X i wcześniejszych.


1
Dzięki. Najnowszą edycją tej starej listy jest prawdopodobnie Macintosh: wyjaśnione kody błędów systemu , zarchiwizowane przez Apple.
Graham Perrin

@GrahamPerrin możesz zamieścić komentarz w odpowiedzi!
Ruskes,

1
Wątpiłbym, żeby informacje McOS <= 9 były istotne dla wszystkiego tutaj - jądro itp. Działało jako NeXT od 1989 roku i myślę, że
użyłoby

Te nie są ze sobą powiązane - to klasyczne kody błędów systemu operacyjnego (obecnie Carbon). Służą do kodów błędów API na poziomie aplikacji; nawet w klasycznym systemie operacyjnym nie były używane do identyfikowania awarii systemu.
Jens Alfke

Jestem prawie pewien, że przyczyna wyłączenia NIE jest równoważna z kodami błędów systemu
Adrian Maire,

0

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

MBP 2008

 • 3 Normalne zachowanie ... przycisk zasilania był wciśnięty przez ponad cztery sekundy, aby wymusić wyłączenie.
 • -5 Normalne zachowanie ... regularne wyłączanie
 • -60 Spróbuj naładować akumulator.
 • -70 Wymień górną obudowę.
 • -72 wymienić czujnik radiatora / ponownie nałożyć pastę termiczną / wymienić radiator (to był mój problem)
 • -74 zamień akumulator na akumulator KGB - wymień akumulator
 • -78 Obwód ładowarki na płytce logicznej ... spróbuj zamienić lewą płytę we / wy KGB ... wymień w razie potrzeby / wymień płytkę logiczną
 • -82 Sprawdzić złącza JST czujnika termicznego pod kątem niewłaściwego osadzenia lub uszkodzenia. Wymień czujniki termiczne. Zobacz sekcję Czujnik termiczny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.