Jak zrobić duplikat zdjęcia na iPhonie przed jego przycięciem lub edycją?


24

Wiele razy chcę przyciąć zdjęcie za pomocą iPhoto na iOS i opublikować je na Facebooku, a następnie prawdopodobnie przyciąć je w inny sposób (jak tym razem panoramiczny) i opublikować na Facebooku, ale nie chcę stracić oryginału.

Czy istnieje sposób na wykonanie kopii oryginału i edycję go za pomocą iPhoto na iOS?

PS Odkryłem również, że po przycięciu zdjęcia w aplikacji Zdjęcia oryginał nie jest tracony. Możesz po prostu ponownie go przyciąć (lub cofnąć), aby uzyskać inne kadrowanie lub odzyskać oryginał. Ale nadal warto mieć duplikat, jeśli chcesz zachować 2 różne sposoby przycinania tego samego zdjęcia.

Odpowiedzi:


16

Począwszy od iOS 9.3 możesz bezpośrednio powielić zdjęcie. Całkiem wygodne.

Przycisk Duplikuj jest wyświetlany po dotknięciu przycisku Udostępnianie


3

To, co robię, to skopiuj zdjęcie i wklej je do aplikacji notatek, a następnie zapisz je z powrotem na rolce aparatu, a następnie mamy duplikat i możemy edytować jedno z nich i zachować oryginał.


2

Oto przetestowany i potwierdzony sposób kopiowania zdjęć bez pobierania innych aplikacji. W tym celu będziesz jednak potrzebował usługi Wi-Fi lub bezprzewodowej.

  1. Kliknij zdjęcie, kliknij udostępnij, wybierz Wiadomość i wyślij je sobie (swój identyfikator Apple ID).
  2. Następnie otwórz Wiadomości i kliknij wiadomość, którą właśnie wysłałeś. Kliknij obraz, a następnie kliknij Udostępnij, a następnie Zapisz obraz .
  3. Możesz powtórzyć, klikając Udostępnij-> Zapisz obraz , dla dowolnej liczby kopii zdjęcia.

Po zakończeniu wróć do Zdjęć i znajdź kopie. Każde zdjęcie jest teraz oddzielną kopią, którą można edytować, przycinać itp. Bez wprowadzania zmian w innych kopiach.


Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ aplikacja Wiadomości kompresuje zdjęcia. Lepszym rozwiązaniem jest użycie wiadomości e-mail i wysłanie jej jako „Rzeczywisty rozmiar”.
Jayden Lawson

@JaydenLawson Nie jestem pewien, czy to kiedyś było, czy może jest tylko rzeczą podczas korzystania z danych komórkowych, ale zrobiłem to w obie strony przez WiFi, a obrazy są identyczne.
Ryan

@Ryan zgodził się - po prostu przetestowałem to i znalazłem to samo.
Jayden Lawson


1

Brakuje tej funkcji. Aby obejść ten problem, możesz wysłać sobie zdjęcie pocztą e-mail lub wysłać je i zapisać ponownie.


1

W systemie iOS 8 istnieje co najmniej jeden produkt komercyjny, który rozwiązuje to ograniczenie. Mamy nadzieję, że Apple wkrótce wbuduje taką funkcję.


1

Po akcji „Kopiuj” możesz „Wkleić” zdjęcie do dowolnego albumu niesystemowego (na przykład nie Panoram lub Strumienia zdjęć).

Nie możesz wkleić do pustego albumu (przynajmniej w 8.1.2, wydaje się to błędem), ale możesz dodać dowolne zdjęcie do tego albumu podczas tworzenia lub naciskając „+” w lewym górnym rogu.

Niestety, ta opcja tworzy tylko link do zdjęcia, a nie kopię, więc każda zmiana obejmuje wszystkie „kopie” tego zdjęcia w innych albumach. To tylko sposób na oznaczenie zdjęć. Więc napisz to ...


1

Myślę, że jest to nieco szybsze i prostsze niż którakolwiek z wyżej wymienionych metod:

  • Wyświetl zdjęcie, które chcesz przyciąć, powiększ je w takim stopniu, w jakim uważasz, że to obszar, który chcesz przyciąć.
  • Naciśnij jednocześnie przycisk strony domowej i przycisk zasilania, aby zrobić zrzut ekranu - nowe zdjęcie zostanie zapisane.
  • Przejdź do zdjęć i wyświetl zrzut ekranu, przytnij go tak, jak chcesz (przynajmniej usuń krawędzie).

Gotowy!


0

Po prostu AirDrop go w tę iz powrotem między urządzeniami iOS, pod warunkiem, że masz dwa. To na pewno kluge, ale kiedy już opanujesz podstawy, będzie to jak odcinek Trouble with Tribbles z Star Trek !!


-1

Używam akcji „Zapisz w albumie fotograficznym” w aplikacji Przepływ pracy jako rozszerzenia.


-2

Skopiuj go i zapisz w nowym albumie, a następnie wprowadź zmiany


-3

iPhoto zawsze zachowuje oryginał. Po przejściu do menu edycji znajduje się przycisk, aby powrócić do oryginału. Zawsze możesz wyświetlić podgląd oryginału, przytrzymując klawisz Shift.

Oczywiście możesz ręcznie użyć kopiuj-wklej lub skopiuj (cmd + d), jeśli chcesz ręcznie powielić zdjęcie.


1
nie głosowałem cię, ale czy to dotyczy iPhoto na komputerze Mac? Pytam w sprawie iPhone'a
nopole

1
Och, łał. Czy możesz zduplikować lub skopiować zdjęcie, trzymając na nim palec?
Kevin Grabher

2
przy okazji, odkryłem, że po przycięciu zdjęcia zawsze możesz je ponownie przyciąć, aby uwzględnić więcej miejsca na oryginalnym zdjęciu. Innymi słowy, oryginalne zdjęcie jest przechowywane na iPhonie
nopole

1
@ 動靜 能量 - Czy możesz dodać to jako odpowiedź na swoje pytanie.
Pan Królik

Zachowanie oryginału nie jest dokładną odpowiedzią, ponieważ możesz mieć tylko jedną wersję obrazu. Nie możesz utworzyć i zapisać 2 unikalnych upraw, chyba że powielisz oryginał (lub uprawę).

-3

Najprostszy sposób - wybierz zdjęcie, a następnie zrób zrzut ekranu i przygotuj duplikat zdjęcia, które możesz edytować! Pamiętaj, że zrzut ekranu będzie miał niższą rozdzielczość niż oryginał!


1
Znacząco obniży to jakość obrazu
Jayden Lawson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.