Czy istnieje oprogramowanie do kontrolowania, o której godzinie można użyć konkretnej sieci?


0

Niedawno kupiłem MiFi do użytku podczas dojazdów do pracy, ale najwyraźniej AutoOn tak naprawdę nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

W ciągu niecałego tygodnia pobiłem 16 funtów kredytu, kiedy miałem zapłacić 0,2 funta za każde 20 Mb. Ponieważ nie pobrałem 1,6 GB ruchu, ale nie mam czasu na narzekanie, zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób lub oprogramowanie do kontrolowania, kiedy mój laptop korzysta z określonej sieci.

W ten sposób, mimo że MiFi pozostanie aktywne, żadna sieć nie zostanie podłączona i nie będę naliczany (chociaż dziwne jest to, że wyłączyłem ruch z wyłączonym laptopem).

Czekam na wiadomość od Ciebie. Andrea


co to jest MiFi?
Ruskes,

MiFi to przenośne urządzenie GSM, które pozwala łączyć się z Internetem za pomocą karty SIM.
Andrea Moro,

Wiem, że narzędzie Airport robi to, ale to ci nie pomaga. 9to5mac.com/2013/10/06/…
Ruskes

Myślę, że chcesz czegoś, co powie ci, kiedy użyjesz pewnej ilości danych, to przynajmniej wiesz i możesz zdecydować się kontynuować lub nie. Problem polega na tym, że istnieją aplikacje działające w tle, które zasysają sieć bez powiadamiania o tym.
Ruskes,

Odpowiedzi:


1

Istnieje aplikacja o nazwie Control Plane, która pozwala konfigurować reguły dla różnych preferencji w oparciu o kryteria, takie jak sieć, do której właśnie dołączyłeś, twoja lokalizacja, pora dnia itp. Możesz spróbować utworzyć z nią regułę, która ogranicza aktywność sieci na Mac po tylu minutach łączenia się z Mifi.

http://www.controlplaneapp.com

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.