Mac App Store otwiera się na pusty ekran; nie można przełączać się między opcjami menu


41

Dzisiaj próbowałem otworzyć App Store, aby zaktualizować niektóre oprogramowanie, ale kiedy się otworzy, pozostaje pusty ekran:

Pusty ekran App Store

Ponadto, gdy kliknę elementy menu na górnym pasku, wiele elementów zostanie podświetlonych na niebiesko (ale pusty ekran się nie zmieni):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje? Używam Mac OSX 9.1 (Mavericks).


1
Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale pierwszym krokiem, który zrobię, jest ponowne uruchomienie
dwightk

3
Poważnie, cały ten czas i najlepsza odpowiedź, jaką mamy, to „restart”? Miałem ten problem od miesięcy i uruchamiam ponownie, potem to działa przez chwilę, a potem problem powraca. Nie powinienem ponownie uruchamiać komputera ciągle, aby przejść do App Store. Bardzo denerwujące.

1
2 lata później i nadal tego nie naprawili.
Teflon Ted

Odpowiedzi:


75

Zabiłem wszystkie store*procesy w monitorze aktywności. Następnie uruchomiłem ponownie App Store i zaczął działać.


2
Dzięki. Naprawdę to zabijało magazyn.
Syclone0044

Fajnie, również dla mnie działało.
taras

1
Co dziwne, nawet ponowne uruchomienie nie rozwiązało tego problemu. Ale zrobiło to ręcznie zabijanie tych procesów.
Glenn Schmidt

Zawsze jest okropne, gdy zabicie procesów systemowych rozwiązuje problem
130e13a

To nie działa w systemie macOS Sierra. Nadal pokazuje pustą stronę. Czy jest jakiś inny sposób, aby to naprawić?
chenghuayang

10

Mój zawsze się zawieszał przy próbie otwarcia, próbowałem zabijać procesy, wylogowywać się przez iTunes, restartować i nic nie działało. Skończyłem aktualizowanie systemu operacyjnego i iTunes przez terminal i po ponownym uruchomieniu sklep z aplikacjami znów działał!

Z terminala, pisanie

aktualizacja oprogramowania -l

dostarczy dostępne aktualizacje. Następnie możesz je zainstalować, robiąc coś podobnego do:

aktualizacja oprogramowania -i OSXUpd10.10.4-10.10.4

na podstawie listy dostępnych aktualizacji.

Źródło: http://osxdaily.com/2015/07/01/fix-frozen-app-store-updates-and-high-softwareupdated-cpu/


1
Także softwareupdate -i -azainstaluje aktualizacje.
Meekohi,

4

Właśnie miałem ten problem, szukałem w Internecie i rozwiązałem go, resetując NVRAM. Zasadniczo jest to moje drugie rozwiązanie, jeśli ponowne uruchomienie nie rozwiązuje problemu.
Oto instrukcje resetowania Mavericks NVRAM:
http://support.apple.com/kb/PH14222?viewlocale=en_US

Resetowanie pamięci NVRAM

 1. Zamknij komputer Mac.
 2. Znajdź na klawiaturze następujące klawisze: Command (⌘), Option, P i R.
 3. Włącz komputer Mac.
 4. Naciśnij i przytrzymaj klawisze Command-Option-PR natychmiast po usłyszeniu dźwięku uruchamiania.
 5. Przytrzymaj te klawisze, aż komputer uruchomi się ponownie i usłyszysz dźwięk uruchamiania po raz drugi.
 6. Puść klucze.

1

Rozwiązanie certyfikatu nie działało dla mnie, ponowne uruchomienie nie działało dla mnie.

Zabiłem proces storeuid na moim koncie użytkownika, otworzyłem App Store i został naprawiony.


1

Mam ten sam problem w systemie OS X 10.11 El Capitan, w którym App Store otworzyłby się na pustej stronie i nie wymieniono żadnych błędów.

Główne rozwiązania, które widziałem na wielu stronach to:

 1. Zabij procesy „przechowuj” (zobacz ten wątek)
 2. Zap NVRAM (kiedyś nazywany PRAM) [Uruchom ponownie i przytrzymaj klawisz Command-Option-Pr, aż przejdzie przez dźwięk ponownego uruchamiania 2-3 razy]
 3. Użyj poleceń terminala, aby usunąć pliki preferencji (plist)
 4. Usuń oprogramowanie antywirusowe / złośliwe oprogramowanie
 5. Sprawdź ustawienia sieciowe i usuń wszelkie proxy
 6. W App Store Przejdź do menu Store i „Wyloguj się”

# 4 i # 5 nie dotyczyły mnie

Wykonałem # 3, ale nie widziałem z tego żadnej pomocy.

Dla mnie zadziałało połączenie zabicia procesów (nr 1), ponownego uruchomienia App Store i „Wylogowania” (nr 6). Co działało świetnie - miałem kilka oczekujących aktualizacji.

Ale potem ponownie się uruchomiłem i problem z pustym App Store wrócił. Tym razem spróbowałem tylko „Wyloguj się” i to nie zadziałało. Zabił procesy i otworzył App Store i zadziałało.

Zamierzam eksperymentować z przełączaniem NVRAM i sprawdzę, czy działa to na stałe. W przeciwnym razie otworzę raport o błędach w Apple.0

Jestem nowy na Macu i myślałem, że mój App Store nie działa, ponieważ wszystkie przyciski były wyszarzone. Okazuje się, że nie miałem połączenia z Internetem :-(

Czuję się trochę głupio, ale można by pomyśleć, że OSX wyświetli komunikat o błędzie informujący mnie o tym.


0

Znaleziono Safari nie otwiera żadnych witryn, jednak VNC działało dobrze. Przejdź do opcji Preferencje, Sieć, przycisk postępu u dołu, a następnie spójrz na kartę DNS. Odkryłem, że zarówno serwery DNS, jak i domeny wyszukiwania są puste. Dodano moje informacje DNS i Domeny do wyszukiwania. Zaczęłam pracować. :)


0

Taki sam problem. Wypróbowałem wszystkie rozwiązania wymienione w tym i innych wątkach. Otworzyłem iTunes pod wpływem kaprysu i zobaczyłem, że system nie może uwierzytelnić różnych CERTS powiązanych z Apple. Sprawdziłem to. Stwierdzono, że rozwiązaniem było wyczyszczenie bieżącego magazynu kluczy, a następnie ponowne uruchomienie. Voila

W moim przypadku zakładam, że „uszkodzenie” magazynu kluczy nastąpiło z powodu blokady systemu, która wymagała twardego ponownego uruchomienia. Ale to rozwiązało.


0

Najpierw zamknij sklep z aplikacjami lub iTunes itp. Naprawiłem to, otwierając terminal, a następnie otrzymując terminal superużytkownika: sudo su - teraz podaj swoje hasło. Jesteś rootem.

Następnie chcemy zabić wszystkie procesy związane z App Store. To nic nie boli. Znajdźmy je za pomocą polecenia ps, a następnie za pomocą narzędzia wyszukiwania grep, aby przejść do tego, czego chcemy.

MacBook-Pro:~ root# ps -ef |grep store |grep -vi google
 501 9284   1  0 21Dec15 ??     0:08.90 /System/Library/PrivateFrameworks/CommerceKit.framework/Versions/A/Resources/storeassetd
 501 9349   1  0 21Dec15 ??     0:00.73 /System/Library/PrivateFrameworks/CommerceKit.framework/Versions/A/Resources/storeinappd
 501 9353   1  0 21Dec15 ??     0:01.91 /System/Library/PrivateFrameworks/CommerceKit.framework/Versions/A/Resources/storedownloadd
 501 9459   1  0 21Dec15 ??     0:00.17 /System/Library/PrivateFrameworks/CommerceKit.framework/Versions/A/Resources/storelegacy

Druga kolumna to pożądany identyfikator procesu. Chcemy użyć polecenia kill:

kill 9284 9349 9353 9459

Liczby będą różne na twoim komputerze. Otwórz sklep z aplikacjami i powinno działać! Czytałem też inne sposoby - usuwanie niektórych kluczy Verisign z aplikacji łańcucha kluczy i innych, ale to mnie naprawiło.


Jest to nieco niebezpieczne, jako warunek wyścigu jest możliwe - jeśli co najmniej jeden z tych procesów matryc podczas okna czasowego przed psi killmoże skończyć się zabijając innego procesu, jeśli robi ten sam PID (co jest mało prawdopodobne, ale możliwe). lepiej użyć polecenia killall lub przynajmniej zrób wszystko ze skryptu, aby zminimalizować opóźnienie.
Sarge Barszcz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.