Obsługa wyświetlania siatkówki dla aplikacji XQuartz X11


12

Używam MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina, OS X 10.8. Próbuję uruchamiać aplikacje w zdalnym klastrze za pośrednictwem przesyłania dalej ssh X11. Widzę wszystko w złej rozdzielczości i sądzę, że ma to związek z moim wyświetlaczem siatkówki. Wiem, że te same aplikacje wyglądają dobrze, jeśli są zainstalowane na moim komputerze lokalnym. Jakieś pomysły? Dzięki!

Odpowiedzi:


13

Tak, masz rację. Problemem jest X11, XQuartz i brak wsparcia dla wyświetlacza Retina. To od dawna znany problem .

W połączonym wątku Jeremyhu stwierdza:

X11 po prostu nie działa dobrze w przypadku rozdzielczości poza zakresem 72–90 DPI. Jest to główny problem X11, który musi zostać rozwiązany, zanim będziemy mogli naprawdę cokolwiek z tym zrobić w XQuartz.


Nie jestem pewien, czy to ci pomoże, ale przynajmniej od sierpnia ubiegłego roku RealVNC obsługuje wyświetlacze Retina.


Możesz także spróbować uruchomić X11 z wyświetlaczem Retinia w pełnej rozdzielczości, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Można to osiągnąć za pomocą SwitchResX, między innymi oprogramowania dostępnego w celu uzyskania dostępu do innych rozdzielczości.

SwitchResX to komercyjna aplikacja innej firmy, ale można ją wypróbować za darmo i pobrać . Prawdopodobnie dlatego, że technicznie jest to włamanie do korzystania z pełnej rozdzielczości wyświetlaczy Retina, wydaje się być niedostępne w Mac App Store.


Inną opcją do wypróbowania jest użycie technologii nxclient / nxserver firmy NoMachine. Nie mogę znaleźć niczego, co mówi, że ma wsparcie dla Retina Display, ale post na ich forach prowadzi mnie do przekonania, że ​​w obecnej wersji jest co najmniej pewne wsparcie dla rozdzielczości Retina Display.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.