Asystent migracji na zawsze szuka innych komputerów


13

Chcę używać Asystenta migracji do przesyłania danych między dwoma profesjonalnymi komputerami Macbook, zarówno w systemie OS X 10.9.2.

Mam je połączone za pomocą przejściówek Ethernet Thunderbolt.

Kiedy idę do asystenta migracji na celu, widzę i wybieram źródło oraz widzę kod. Źródło mówi na ekranie „Migracja na inny komputer Mac” „Poszukuję innych komputerów” na zawsze.

Upewniłem się, że zapora jest wyłączona w źródle i że ustawienia udostępniania wyglądają tak samo.

Co jeszcze mogę sprawdzić / spróbować, aby to działało?


2
Wymyśliłem, jak to zrobić i mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu. Musiałem wyłączyć Wi-Fi na obu komputerach i ręcznie przypisać adresy IP w tej samej sieci portom ethernetowym piorun.
brl8

Powinieneś to zrobić w odpowiedzi!
Ruskes

powiedział mi, że nie mogę przez 8 godzin i martwiłem się, że zapomnę tu wrócić. :)
brl8,

tutaj dałem ci kilka punktów, a to idzie szybko, więc możesz zrobić znacznie więcej tutaj, nie chcemy, abyś uczestniczył i dzielił się swoją wiedzą i ustaleniami tutaj.
Ruskes

Najlepszym sposobem jest uruchomienie źródłowego komputera Mac w trybie docelowym (wystarczy przytrzymać klawisz T podczas uruchamiania), a następnie jego dysk SSD natychmiast pojawi się jako źródło docelowego komputera Mac w asystencie migracji. Nie wymaga sieci ani innych bzdur.
tim

Odpowiedzi:


10

Rozwiązałem problem, konfigurując na obu komputerach Mac IPV6 do automatycznego (jeden ma „wyłączony”, drugi „automatyczny”).

Mam nadzieję, że pomoże to wszystkim w przyszłości.

Laurent


Nie jestem pewien, dlaczego to jest poprawka, ale działa
AndrewSmiley,

2

Miałem ten sam problem w 10.9, gdy próbowałem migrować przez sieć - komputer źródłowy obracał się w kółko, zawsze szukając miejsca docelowego, podczas gdy komputer docelowy natychmiast znajdowałby źródło.

Przez przypadek kliknąłem ikonę komputera źródłowego Asystenta migracji komputera docelowego i przycisk „następny” sam się pomazał. Po kliknięciu przycisku asystent migracji komputera źródłowego pokazał odpowiedni ekran i mogłem kontynuować jak zwykle.


2

Dla mnie problemem był mój komputer źródłowy, w którym zapora była włączona. Po wyłączeniu wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami. (Kod pojawił się, MA działało poprawnie.)

System Prefs -> Security -> Firewall -> Turn Firewall Off.


1

Zdarzyło mi się też…

Upewnij się, że kliknąłeś dysk wehikułu czasu, który pojawia się na ekranie „przenieś informacje do tego komputera Mac”.

Po kliknięciu powinieneś być w stanie kontynuować.

(wyłączyłem również Wi-Fi i odłączyłem kabel sieciowy, ponieważ moim źródłem było zewnętrzne urządzenie HD)

powodzenia


0

Tak, myślę, że jest to w dużej mierze problem z użytecznością. Nie potrzebujesz komputera źródłowego, aby zobaczyć komputer docelowy. Wybierz komputer źródłowy w panelu Asystenta migracji celu i naciśnij „Kontynuuj” na komputerze docelowym. Następnie przejdź do komputera źródłowego i naciśnij przycisk Kontynuuj po upewnieniu się, że wyświetla się ten sam kod weryfikacyjny.

To może nie działać dla wszystkich użytkowników i nie wydaje się mieć wpływu na to, że Thunderbolt nigdy nie działa. Nie mam pojęcia, co powinien zrobić Thunderbolt, z wyjątkiem sprzedaży kabli za 40 USD, które nigdy nie przesyłają danych.


Cały problem polega na tym, że kod nigdy nie pojawia się na komputerze źródłowym.
Olie,

0

Ktoś opublikował klucz do tego problemu powyżej. Gdy jeden z komputerów znajdzie źródło (lub miejsce docelowe), kliknij przycisk „Dalej” na tym komputerze. „Patrzące” koło będzie się obracać wiecznie, chyba że to zrobisz.


0

Ludzie, korzystałem z bezpośredniego połączenia Ethernet między starym laptopem ('08) (10.6.8) a nowym MacBookiem (10.10.1) i zaktualizowałem całe oprogramowanie (Aktualizacja oprogramowania nie mówi, że MA wymaga aktualizacji; musisz to zrobić ręcznie), wciąż widziałem źródło z celu, ale źródło nie było w stanie zobaczyć celu.

Po długiej (!) Wymianie z Apple zadziałało stworzenie nowej lokalizacji na każdym komputerze (nadałem im taką samą nazwę, na wypadek, gdyby miało to znaczenie), a następnie zrestartować oba komputery. Po wyłączeniu Wi-Fi, które włącza się automatycznie po uruchomieniu, MA działało idealnie ...

Mam nadzieję, że pomoże ...


Co rozumiesz przez „utwórz nową lokalizację” na każdym komputerze?
Ken Williams,

-1

Jak tylko wyłączyłem zaporę, kod pojawił się na moim komputerze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.