Nie można sformatować / skasować dysku twardego


24

Mam zewnętrzny HD, który zmarł na mnie jakiś czas temu i próbuję sprawdzić, czy mogę go sformatować / skasować, aby ponownie go użyć.

Dysk nie pojawia się w Finderze, ale widzę go w Narzędziu dyskowym. Kiedy próbuję go skasować, rozumiem

Disk Erase failed with the error:
POSIX reports: The operation couldn’t be completed. Cannot allocate memory

Kiedy próbuję zweryfikować wolumin:

diskutil verifyVolume /dev/disk2
Error starting filesystem verification for disk2: Unrecognized filesystem (-9958)

Próbowałem uruchomić skanowanie powierzchni w Techtools Pro, przetworzyło 650 bloków i wszystkie były złe. Anulowałem operację, ponieważ była bardzo wolna.

Diskutil info /dev/disk2 mówi mi:

Device Identifier:    disk2
  Device Node:       /dev/disk2
  Part Of Whole:      disk2
  Device / Media Name:   WD Ext HDD 1021 Media

  Volume Name:       
  Escaped with Unicode:   

  Mounted:         No

  File System:       None

  Partition Type:      None
  Bootable:         Not bootable
  Media Type:        Generic
  Protocol:         USB
  SMART Status:       Not Supported

  Total Size:        2.0 TB (2000396746752 Bytes) (exactly 3907024896 512-Byte-Blocks)
  Volume Free Space:    Not Applicable

  Read-Only Media:     No
  Read-Only Volume:     Not applicable (no filesystem)
  Ejectable:        Yes

  Whole:          Yes
  Internal:         No
  OS 9 Drivers:       No
  Low Level Format:     Not Supported

Próbowałem też:

diskutil eraseDisk JHFS+ Stef2TB /dev/disk2
Started erase on disk2
Unmounting disk
Creating partition map
Waiting for disks to reappear
Formatting disk2s2 as Mac OS Extended (Journaled) with name Stef2TB
Error: -9944: File system formatter failed

Czy mogę w jakiś sposób uratować ten dysk, czy jest on gotowy na śmieci?


Czy znalazłeś odpowiedź na końcu?

Odpowiedzi:


18

Uważam, że działało to idealnie (z terminala):

diskutil eraseVolume ExFAT MyName diskX

Musisz zmienić diskX na dowolny numer dla twojego dysku. Możesz to znaleźć w narzędziu dyskowym, wybierz dysk, kliknij informacje i zajrzyj do „węzła urządzenia BSD”


to działało idealnie, moim problemem było przerwanie procesu dd, w którym próbowałem zrobić bootowalną kartę SD, a następnie miałem 3 GB woluminu na mojej karcie 64 GB, robiąc to wyczyściłem
SeanClt

1
@SeanClt to samo tutaj! żadne inne rozwiązanie nie działało dla mnie.
dc95,

Każdy, kto chce innego formatu niż ExFAT, może wpisać man diskutil w Terminalu, aby odwołać się do instrukcji i dowiedzieć się, co wpisać, aby uzyskać pożądany format. Wpisz q, aby wyjść po zakończeniu czytania. Istnieją również inne polecenia oprócz eraseVolume, które mogą lepiej pasować do twoich potrzeb związanych z formatowaniem.
Mentalista,

Potem pojawia się komunikat „Błąd: 22: nieprawidłowy argument” po około 10 sekundach próby usunięcia. Edycja: Nazwa musiała być tak opakowana'MyName'
Nathan Hornby

1
Miałem nieznośny boot USB z Ubuntu, którego Narzędzie dyskowe nie diskutil eraseDisk ExFAT MyName diskX
wymazałoby,

11

To zadziałało dla mnie! Narzędzie dyskowe> Widok> Pokaż wszystkie urządzenia.

To sprawiło, że kłopotliwy element napędu na pasku bocznym stał się elementem większego elementu (przepraszam, moje słownictwo jest do kitu).

Wybierz większy i stamtąd rozpocznij proces usuwania. Sprawdź, czy to działa!

[Stan początkowy

Widok> Pokaż wszystkie urządzenia

Nowa pozycja


Oh Apple. Okaleczanie programów komputerowych naraz jedna niewidzialna opcja.
Chaim Eliyah,

4

Przed koszowaniem spróbuj:

W narzędziu dyskowym Pod nagłówkiem Schemat woluminu ustaw liczbę partycji z menu rozwijanego na jedną. Kliknij przycisk Opcje, ustaw schemat partycji na GUID, a następnie kliknij przycisk OK.

Ustaw typ formatu na Mac OS Extended (kronikowany).

Kliknij przycisk Partycja i poczekaj, aż proces się zakończy.

Następny krok:

Wybierz właśnie utworzony wolumin (jest to wpis pod wpisem dysku) z listy po lewej stronie.

Kliknij kartę Wymaż w głównym oknie DU.

Ustaw typ formatu na Mac OS Extended (kronikowany).

Kliknij przycisk Zabezpieczenia, zaznacz przycisk Zeruj dane i kliknij OK, aby powrócić do okna Wymaż. Kliknij przycisk Usuń.

Proces formatowania może potrwać do kilku godzin, w zależności od rozmiaru dysku


Gdy próbuję utworzyć partycję, pojawia się komunikat „Partycja nie powiodła się z błędem: Błąd formatera systemu plików”. Przy ponownej próbie pojawia się komunikat „Raporty POSIX: Operacja nie mogła zostać zakończona. Nie można przydzielić pamięci”. Jakieś inne opcje?
stef

Próbowałem tego uniknąć, ale wygląda na to, że śmieci to opcja.
Ruskes

@stef ostatnią opcją byłoby usunięcie napędu z obudowy, odłączenie go od interfejsu SATA, a następnie podłączenie do diff. Magistrala SATA (na koncentratorze lub na kablu SATA na USB). Wymagałoby to trochę wysiłku, ale jeśli dane są wystarczająco cenne i nie mają kopii zapasowej, warto spróbować. Jednak najprawdopodobniej jest to awaria mechaniczna głowicy napędu i nie jest to problem z połączeniem SATA.
njboot,

Zrobiłem tak, jak raz doradziłeś, a to się nie udało. Potem spróbowałem drugi raz (pozostawiając nazwę „Bez tytułu”) i zadziałało. Nie jestem pewien, czy to była druga próba, czy pominięcie nazwy, która to zrobiła, ale zadziałało. (Nazwę zmieniono później na Finder „Get Info”)
mentalista

3

Przekonałem się, że to zadziałało (w systemie macOS 10.11) dla dysku USB, aby usunąć i sformatować go jako HFS + z kronikowaniem.

sudo diskutil eraseDisk JHFS+ 'My disk name' diskX

Gdzie X jest liczbą.

Najpierw uruchom, sudo diskutil listaby znaleźć odpowiedni dysk3 lub cokolwiek innego, aby określić X - sprawdź rozmiar i upewnij się, że jest to właściwy dysk!

 • OSTRZEŻENIE: Możesz skasować inny dysk (np. Dysk kopii zapasowej), jeśli źle podasz numer X.

1

Przed usunięciem dysku warto również ponownie uruchomić komputer Mac.

Brzmi prosto, ale pierwsze uruchomienie po uaktualnieniu systemu operacyjnego lub z błędnym podłączeniem dysku z powodu problemów z taktowaniem, a system może się pomylić.

Ponowne uruchomienie rozwiązuje ten problem. Stało się dla mnie: narzędzie dyskowe nie mogło usunąć ani sformatować, wypróbowałem wszystkie powyższe, w tym skrypt bash dla macissues do nadpisywania dysku w terminalu, wielokrotne odłączanie / podłączanie napędu ... bezskutecznie. Uruchomiłem Maca i wszystko było dobrze: sformatowane i na dobrej drodze.


1

Po lewej stronie wyszukiwarki sprawdź listę zamontowanych urządzeń. Może być zamontowany więcej niż jeden dysk. Wyrzuć wszystkie zamontowane z wyjątkiem tych, które musisz sformatować. Teraz przejdź do narzędzia dyskowego, wybierz zewnętrzny dysk twardy i wymaż. To powinno działać.


0

Jedynym rozwiązaniem było sformatowanie tego dysku USB w systemie Windows. Poza tym Quick Format nie działał, musiałem wykonać standardowy format, który trwał bardzo długo.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem, co się stało z dyskiem, nigdy wcześniej nie miałem błędu podczas formatowania


0

Czasami występuje problem z dyskiem flash, który ma pustą nazwę i tylko format powoduje uszkodzenie danych. Innym problemem jest dysk flash, który nie jest nośnikiem. Nie ma rozwiązania dla tych dysków wymiennych.


-1

Miałem dokładnie ten sam problem, jak opisano powyżej; nie można sformatować mojego 16 GB USB po przerwaniu polecenia „wymaż wolne miejsce”. To działało http://www.macissues.com/2014/04/05/how-to-fix-deep-formatting-problems-with-os-x-drives/ Instrukcje są jasne i proste, nie jest wymagane korzystanie z terminalu. Polecenie wymusi sformatowanie - oczywiście wszelkie dane zostaną utracone, ale dysk będzie dostępny. EDYCJA: Po wykonaniu tej czynności mój pendrive nie chciał się zamontować, ale został wykryty przez Narzędzie dyskowe. Po prostu wybrałem go i sformatowałem i voila! Montuje i działa!


2
Cześć Jaans, chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj podstawowe części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. Spójrz tutaj: Dlaczego i jak niektóre odpowiedzi są usuwane?
bummi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.