Wyłączanie urządzeń wyjściowych dźwięku (np. Głośników wewnętrznych) w systemie OS X


17

Ponieważ mój Cinema Display jest podłączony zarówno przez mDP, jak i USB, mogę (głupio) obaj wybrać „LED Cinema Display” lub „Display Audio”.

Poza tym nigdy nie używam głośników wewnętrznych, ponieważ brzmią wyjątkowo cienko.

Moje urządzenia audio

Jak usunąć / usunąć / wyłączyć niechciane urządzenia audio? To musi być jakoś możliwe!


Nie mam pod ręką komputera Mac (w pracy), ale kiedy otworzysz Preferencje dźwięku, pomyślałem, że istnieje możliwość usunięcia z niego elementów.
Nivas

@Nivas: Nie! Niestety nie. Jedyne, co możesz zrobić, to wybrać, który powinien być aktywny. Nie możesz nawet zmienić ich kolejności. > _ <Nie bardzo Apple-y, powiedziałbym.
ja

Odpowiedzi:


4

kextunload to formalny interfejs do rozładowywania kextów w Darwin OS i Mac OS X.

Zwolnij sterownik audio systemu:

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext

Załaduj ponownie:

sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext

Jeśli nie „AppleHDA.kext”, inne rozszerzenie jądra w / System / Library / Extensions / może być tym, czego szukasz.


2

Nie znam żadnego sposobu wyłączenia głośników wewnętrznych. Możesz jednak przyjrzeć się rozwiązaniu, takim jak ControlPlane , które może automatycznie ustawić domyślne wyjście audio (i wiele innych ustawień systemowych) w oparciu o wybrane przez ciebie czynniki środowiskowe, np. Podłączenie określonego wyświetlacza lub obecność określonego punktu dostępu Wi-Fi .


0

Jednym z częściowych rozwiązań jest użycie narzędzia konfiguracyjnego Audio / MIDI do skonfigurowania „urządzenia z wieloma wyjściami”, które obejmuje tylko urządzenia audio, których chcesz użyć, i ustawienie tego jako systemowego urządzenia audio. Jednak stosowanie tej metody ma tę główną wadę, że nie pozwala na łatwe regulowanie głośności na urządzeniach bazowych, nawet jeśli skonfigurowano tylko jedno urządzenie.

Innym problemem jest to, że jeśli którekolwiek z urządzeń zostanie tymczasowo odłączone lub zajmie trochę czasu, aby pojawić się podczas uruchamiania systemu itp., Będziesz musiał dodać urządzenie z powrotem do urządzenia z wieloma wyjściami.

Niestety, system macOS nie wydaje się mieć żadnych wbudowanych możliwości całkowitego wyłączenia interfejsu audio lub ustawienia priorytetu urządzenia, co jest wyjątkowo denerwujące.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.