Ukryte pliki w archiwach


2

Kiedy ściągam plik archiwum i rozpakowuję go, wygląda dobrze, ale jeśli skopiuję go na dysk USB lub lan, klienci Windows zobaczą kopię każdego pliku z kropką w nazwie. Wygląda na to, że to pliki systemowe Mac OS. Jak mogę to wyłączyć? Naprawdę nie chcę mieć tego w rozpakowanych archiwach.

Mavericks 10.9.2

Odpowiedzi:


1

Możesz zapobiec tworzeniu .DS_Store Aseptyka .

W rdzeniu Asepsis zapewnia dynamiczną bibliotekę DesktopServicesPrivWrapper który jest ładowany do każdego procesu łączącego się z DesktopServicesPriv.framework. Wprowadza niektóre wywołania libc używane przez DesktopServicesPriv w celu uzyskania dostępu do plików .DS_Store. Funkcje interferencyjne wykrywają ścieżki mówiące o plikach .DS_Store i przekierowują je do specjalnego folderu prefiksów. To wydaje się być przezroczyste dla DesktopServicesPriv.

Jeśli chodzi o ._AppleDouble i inne takie pliki (w tym .DS_Store), możesz użyć BlueHarvest . Dzięki temu możesz udostępnić folder, który aplikacja wyczyści takie pliki / foldery:

Może trzeba natychmiast wyczyścić dysk, folder? Nie ma problemu, po prostu kliknij dysk lub folder w Finderze i wybierz „Wyczyść za pomocą BlueHarvest”. Jeśli wysyłanie archiwów zip do użytkowników innych niż Mac zrobi to samo, BlueHarvest usunie także metadane Mac z archiwum. Preferencje „ustaw i zapomnij” BlueHarvest są bardzo proste, a jednocześnie niezwykle wydajne.


Używam już Asepsy, ale nie ma to związku z moim problemem. BlueHarvest jest dobry, ale czy jest to jedyny sposób, aby to naprawić?
Vizakenjack
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.