Czy mogę wyłączyć wyświetlacz bez uśpienia komputera?


13

Używam rMBP z najnowszą wersją Mavericks 10.9.2.

Często pobieram coś w tle, więc nie mogę po prostu nacisnąć przycisku „poweroff”, ponieważ te pliki do pobrania przestają działać w trybie uśpienia. Jednak w ustawieniach oszczędzania energii zaznaczyłem opcję „wyłącz tryb uśpienia, gdy wyświetlacz jest wyłączony”.

Jak mogę wyłączyć wyświetlacz bez przełączania systemu w tryb uśpienia? Znalazłem sposób na opuszczenie Macbooka i nie dotykanie go, wyłącza się tak, jak wybrano w ustawieniach oszczędzania energii.

Odpowiedzi:


15

Możesz użyć Hot Corners do natychmiastowego uśpienia wyświetlacza. W tym artykule na temat OSXDaily przedstawiono kroki: „ Szybko uśpienie wyświetlacza w Mac OS X z gorącym rogiem” .

 1. Uruchom Preferencje systemowe i kliknij „Kontrola misji”
 2. Kliknij „Hot Corners…” w lewym dolnym rogu
 3. Ustaw rogi ekranu, których chcesz użyć, na „Przełącz wyświetlacz w tryb uśpienia”
 4. Zamknij Preferencje systemowe i przetestuj Hot Corner, przesuwając kursor do tego rogu ekranu

Hot Corners w OS X 10.9


16

Wierzę, że możesz także użyć skrótu CTRL + Shift + Eject. Na Retina MacBook Pro nie ma klucza wysuwania, jeśli pamiętam, że zamiast tego używasz przycisku zasilania?

Ktoś mnie poprawił, że się mylę.

Również najniższe ustawienie jasności wyłącza ekran (znowu, ktoś mnie poprawia, że ​​się mylę).


Zastąpienie klawisza zasilania wysuwaniem (w siatkówce MacBook Pro lub MacBook Air) działa, ale tylko w wersji 10.8 i nowszych. Ustawienie jasności na zero pasków powoduje ustawienie jasności na 1% na moim MacBooku Air i na 10% na moim iMacu.
Lri

@pknz nie wygląda na wyłączony przy najniższej jasności, ale niedaleko. Zazwyczaj tak idę.
Tidbeck


6

Jeśli twoja klawiatura ma klawisz wysuwania lub zasilania, możesz nacisnąć klawisz Control-Shift-Eject lub Control-Shift-Power. Control-Shift-Power działa tylko w wersji 10.8 i nowszych.

Inną opcją w wersji 10.9 i nowszych jest uruchomienie

pmset displaysleep now

Jeśli twoja klawiatura nie ma klawisza wysuwania lub klawisza zasilania, możesz przypisać skrót do pmset displaysleep nowna przykład za pomocą Alfreda:

Lub użyj pliku private.xml takiego jak ten z KeyRemap4MacBook:

<?xml version="1.0"?>
<root>
 <item>
  <name>control_shift_esc_to_display_sleep</name>
  <identifier>control_shift_esc_to_display_sleep</identifier>
  <autogen>__KeyToKey__ KeyCode::ESCAPE, VK_CONTROL | VK_SHIFT | ModifierFlag::NONE, KeyCode::VK_CONSUMERKEY_EJECT, ModifierFlag::CONTROL_L | ModifierFlag::SHIFT_L</autogen>
 </item>
</root>

3
Według stron podręcznika pmset tak powinno być pmset displaysleepnow.
Ivan Chau,

Możesz uruchomić komendę displayleepnow do pracy w Mountain Lion, pobierając kopię pliku pmset z Mavericks (/ usr / bin / pmset), zmieniając jego nazwę na pmset2 i umieszczając ją w / usr / bin swojego Mountain Lion Mac. Wywołanie zmienia się oczywiście na „pmset2 wyświetla się teraz”. Próbowałem, ale ta sztuczka nie działa w systemie operacyjnym <10.5
Wayfaring Stranger
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.