Mac Mini 2010: DualBoot (BootCamp) OSX Mavericks + Windows 8.1


2

Przed Mavericks miałem konfigurację podwójnego rozruchu BootCamp z Lionem i Seven x64. To było w porządku, ale ponieważ wymieniłem dysk twardy na model SSD, skorzystałem z okazji, aby ustawić jak najnowsze środowisko. Ze smutkiem dowiedziałem się, że Mac Mini 2010 (model 4,1) nie jest obsługiwany przez BootCamp 5, a więc również Windows 8 / 8.1.

Istnieją jednak obejścia pozwalające zainstalować BC5, a pozostałe brakujące (głównie graficzne) zaktualizowane sterowniki. Problem polega na dotarciu do tego punktu.

Drugim aspektem jest to, że nawet jeśli mam urządzenie DVD (przy okazji mam też zewnętrzny odtwarzacz DVD), nie pytaj mnie, dlaczego nie czyta poprawnie dysku DVD z systemem Windows, więc zdecydowałem się na dysk twardy instalacja jest możliwa za pomocą innego obejścia.

Więc, cele :

 1. Zainstaluj natywne OSX Mavericks + Windows 8.1 x64
 2. Zakończ instalację systemu Windows za pomocą pendrive'a, nie używając DVD

Co ja zrobiłem : Modyfikować Info.plist plik w następujący sposób:

 • dodaj moją wersję Bootrom na górze w sekcji „DARequiredROMVersions”
 • usuń „Pre” z „ PreUSBBootSupportedModels „który staje się„ USBBootSupportedModels ”i dodaj mój Identyfikator Modelu w pierwszej kolejności
 • usuń mój model „Mac mini 4,1” z Win70onlymodel

Edycja została wykonana za pomocą TextEdit plus XCode4 i dzięki temu słupek .

Cool, teraz asystent BootCamp w Mavericks ma więcej funkcji, takich jak możliwość ustawienia napędu flash w celu instalacji systemu Windows lub przygotowania urządzenia rozruchowego w systemie Windows 8, nie tylko 7.

Ponieważ czytałem, że są pewne problemy, aby sprzęt został natychmiast rozpoznany, postanowiłem odłożyć tę część i nie włączyć sterowników Bootcamp w urządzeniu. Pendrive został skonfigurowany na MacBook Retina 2013. Po utworzeniu partycji (za pośrednictwem asystenta) pojawiają się problemy. Rozpoczyna się instalacja systemu Windows 8.1. Poproszono mnie o wybranie docelowej partycji, ale cokolwiek zrobię, pojawi się komunikat i powie: „ Windows nie może zostać zainstalowany na tym dysku. Wybrany dysk ma tablicę partycji MBR. W systemach EFI system Windows można zainstalować tylko na dyskach GPT

Starałem się - ponownie sformatuj dysk (tak na marginesie, nie widzę żadnych zaawansowanych opcji) to ) - zainstaluj rEFIt - użyj Windows 7 Tools, ale ciągle mówi, że „jednostka jest w użyciu” i nie mogę odwrócić .iso na pendrive - zmień tabelę partycji w pendrive, z MBR na GPT, ale wtedy nie mogę skopiować zawartości .iso wewnątrz

Nie chcę przeprowadzać aktualizacji z Seven i, o ile wiem, Win8 używa EFI, tak jak robi to OSX, więc co mam zrobić? Czy są jeszcze inne sposoby, których jeszcze nie zbadałem, czy rozwiązanie polega na ponownym sformatowaniu dysku za pomocą struktury plików GPT, zainstalowaniu OSX, a następnie Win8.1

Oto rzeczywista tablica partycji:

  /dev/disk0
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *250.1 GB  disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS MacOSX         49.2 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3
  4:    Microsoft Basic Data Untitled        200.0 GB  disk0s4

Sformatuj partycję przeznaczoną dla systemu Windows 8.
PoisonNinja

już zrobione, wiadomość stoi. Inne rozwiązania?
DioBrando

Odpowiedzi:


1

Próbowałem użyć wirtualnej skrzynki, włączając jej uprawnienia dostępu do całego mojego dysku. To również nie zadziałało.

Jedynym dostępnym rozwiązaniem, po intensywnym skanowaniu sieci, jest instalacja z natywnym napędem DVD.

Jestem jednak zaskoczony, że społeczność nie zdefiniowała lepszego rozwiązania. Jeden, w którym można podwójnie uruchomić system Windows / lub okna bootcamp w macbooku 2010 (na przykład), gdzie napęd optyczny został zastąpiony drugim dyskiem twardym [bez wyjmowania drugiego dysku i ponownego instalowania napędu optycznego]. Nie jestem też zadowolony z klonowania opcji dysku, ponieważ to również wymaga usunięcia dysków i ponownej instalacji oraz uzyskania dostępu do drugiego komputera Mac.

Myślę, że ubuntu ( http://www.askubuntu.com/ ) może być w stanie zdefiniować rozwiązanie za pomocą kodu unixowego, aby naprawić problem raz na zawsze!0

Nie wiem, czy to pomaga, ale miałem podobny problem z instalacją Win8.1 na drugim dysku w moim serwerze Macmini 2010, właśnie skorzystałem z narzędzi Windows dostępnych podczas instalacji Win8.1, aby usunąć i ponownie podzielić dysk i format, działało jak urok,

Uruchomiłem DVD z Win8.1, ponieważ nie włamałem się do Bootcampa, po prostu przytrzymaj klawisz opcji podczas uruchamiania lub restartowania i wybierz EFI, a Windows ładnie się uruchomi.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

Nadal szukasz poprawnego sterownika graficznego NVIDIA i sterowników kontrolera hosta USB Bloetooth. Wypróbowałem różne sterowniki Nvidii i po prostu nie otrzymałem wideo i musiałem przywrócić je przed instalacją.

Klif

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.