Ikony pozostają takie same po zmianie domyślnego programu do otwierania pliku


11

Właśnie odinstalowałem program z mojego nowego komputera Mac. Program sam ustawił się jako domyślny, aby otworzyć wszystkie .rpliki. Zainstalowałem nowy program i ustawiłem go jako domyślny do otwierania .rplików, ale stara ikona plików pozostaje. Ikona starego programu jest wciąż widoczna przy każdym .rpliku.

Jak mogę zaktualizować ikony .rplików, aby wyświetlały ikony nowego programu? I dlaczego ta ikona nadal istnieje na moim komputerze Mac, czy mogę usunąć ikonę starego programu?

Odpowiedzi:


6

Możesz spróbować odbudować bazę danych LaunchServices z terminalu:

/System/Library/Frameworks/ApplicationServices.framework/Frameworks/LaunchServices.framework/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

Ścieżka do lsregisterMavericks to:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister


To nie działa na indywidualistów ”
UpAndAdam

@UpAndAdam Zredagowałem swoją odpowiedź.
Mateusz Szlosek

Dziękuję za aktualizację! Spróbuję dziś wieczorem i odpowiednio głosuję!
UpAndAdam

lsregisterna macOS 10.12 Sierra istnieje na ścieżce plików, jak podano przez @florin, i działa bez żadnego komunikatu o błędzie, ale nie ma żadnego efektu. Ponowne uruchomienie Findera i całego systemu nie przyniosło żadnego efektu. Zmieniłem powiązanie .TXT (zwykły tekst) z TextEdit na TextWrangler iz powrotem na TextEdit, ale nadal wyświetla ikony TextWrangler dla plików tekstowych.
porg

1
Może sudo lsregister …by zadziałało. Podejrzewam, że ponieważ wiersz poleceń zawiera argument -domain system, który, jak zakładam, wymaga uprawnień administratora. Chociaż nie dostałem w ten sposób żadnego komunikatu o błędzie, ale może to lsregisterjest zaimplementowane tak minimalnie bez żadnej informacji zwrotnej, ponieważ jako pomocnik frameworka prawdopodobnie nie jest przeznaczony do uruchamiania nieprogramowo. Zakładam, że pamięci podręczne użytkowników LaunchServices zostały poprawnie wyczyszczone, ale nie pamięci podręczne systemowe. Niemniej jednak znaleziono działające rozwiązanie dla systemu macOS Sierra 10.12.1, patrz apple.stackexchange.com/a/260487/11510
por.

1

W przypadku Yosemite 10.10.4 użyj:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

Nie działa dla mnie.
Ariel,


To polecenie nic nie zrobiło, dopóki nie zrestartowałem komputera. Po ponownym uruchomieniu pozbył się poprzedniego skojarzenia, ale nie połączył nowego. Dziwny.
Izhaki,

0

Na MacOS Sierra 10.12.1lsregister Rozwiązanie dostarczone przez @Mateusz Szlosek nie pracował.

Ale to rozwiązanie zadziałało : zresetuj pamięć podręczną ikon na MacBooku

Niemniej jednak zmiana domyślnej aplikacji dla typu pliku poprzez Finder „Otwórz za pomocą…” nie powoduje natychmiastowego odświeżenia ikon na pulpicie iw oknach Findera. To jest błąd.


Trochę krytyki na końcu : jako długi użytkownik Apple zawsze wolałem natychmiastową informację zwrotną i odświeżenie GUI systemu macOS w przeciwieństwie do systemu Windows, w którym trzeba było i nadal trzeba wykonać wiele ręcznych odświeżeń oraz więcej obciążeń / środków ostrożności dla użytkownika na brak synchronizacji / świadomości między procesami (tj. zmiana nazwy pliku w Eksploratorze, gdy jest on otwarty w innej aplikacji, spowoduje problemy, jeszcze w 2016 r.).

Natychmiastowa interakcja między wszystkimi aplikacjami standardowymi i wszystkimi aplikacjami używającymi standardowych platform jest tak dobra na Macu, tj. Ponowne włączenie interfejsu sieciowego i Safari automatycznie ładuje zawartość bezczynnej karty przeglądarki, zmieniając nazwę pliku w Finderze podczas jego otwierania bezproblemowo, zmiana ikony i jej aktualizacja w każdym wystąpieniu widoku (Finder, okno dialogowe aplikacji, ikona na pasku tytułu aplikacji) itp.

Nienawidzę patrzeć, jak te cechy znikają. Apple wyraźnie zaniedbuje swoich profesjonalnych użytkowników komputerów Mac w stosunku do użytkowników iOS i ich usług w chmurze. Dzięki iCloud Apple udoskonala synchronizację między urządzeniami, ale nie zapewnia idealnej synchronizacji na komputerze Mac, jak kiedyś.


0

powyższe rozwiązanie nie zadziałało dla mnie ... więc to właśnie próbowałem i zadziałało ... wyjaśniam to tutaj, ponieważ jeśli powyższe rozwiązanie nie działa dla kogoś, to on / ona może po prostu ponownie uruchomić komputer Mac Zaloguj się w trybie awaryjnym, a następnie wyłącz i uruchom komputer w trybie normalnym ... Problem rozwiązany :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.