skąd mam wiedzieć, jakie pliki są instalowane przez program instalacyjny?


18

Jak mogę dowiedzieć się, jakie pliki są instalowane przez program instalacyjny? Czy istnieje program, który może to prześledzić podczas instalacji nowej aplikacji?

Odpowiedzi:


15

Możesz nacisnąć Command-I w oknie instalatora, aby zobaczyć listę plików, które zostaną skopiowane przez instalatora:

Możesz także użyć lsbom:

lsbom bundle.pkg/Contents/Archive.bom
lsbom $(pkgutil --bom nonbundle.pkg)

Jeśli masz już zainstalowany pakiet, możesz użyć pkgutil --fileslub lsbom:

pkgutil --files com.tapbots.TweetbotMac
lsbom /var/db/receipts/com.tapbots.TweetbotMac.bom

2

Istnieje aplikacja o nazwie Pacifist (shareware, 20 USD), która umożliwia sprawdzanie plików pakietów OS X i sprawdzanie ich zawartości. Cytowanie bezpośrednio z ich strony internetowej:

Jest to przydatne na przykład […], jeśli chcesz sprawdzić pobrany pakiet, aby zobaczyć, co zainstaluje przed jego zainstalowaniem.

Możesz pobrać go za darmo (z 15-sekundowym opóźnieniem przy uruchomieniu) lub 20 USD na rejestrację. Korzystając z polecenia Otwórz pakiet w instalatorze, możesz zajrzeć do pakietu instalatora i dowiedzieć się, co on robi. Zwykle możesz znaleźć skrypt lub podobny, którego możesz użyć, aby zobaczyć, co zostanie zainstalowane i przeniesione.


Lub, jeśli ktoś nie chce korzystać z płatnego oprogramowania, rozpakuj narzędzie do wyboru właśnie w tym celu.
GhostLyrics,

1

W aplikacji Installer.app możesz użyć menu Plik > Pokaż pliki…, aby wyświetlić zawartość pakietu. Ta lista odzwierciedla skompresowane pliki, które Instalator skopiuje na komputer Mac.

Installer.app jest uruchamiany po otwarciu standardowego pakietu instalatora.

Należy pamiętać, że pakiet instalatora pkgi mpkgmoże instalować pliki przy użyciu skryptów lub innych trudnych do wykrycia metod.

Aby naprawdę ustalić, które pliki są instalowane lub modyfikowane, musisz śledzić i monitorować pakiet instalatora, gdy był on stosowany na komputerze Mac. Obejmuje to procesy śledzenia uruchomione przez instalatora oraz wyniki uruchomionych skryptów.

Jeśli nie masz pewności co do instalatora, skontaktuj się z programistą. Na przykład publikujemy listę zainstalowanych plików i użytych skryptów. Jest to dobra praktyka, a zapotrzebowanie klientów pomoże popchnąć programistów do udostępnienia tych szczegółów.0

@Lri „s odpowiedź jest doskonała i chcę, aby dodać informacje o inną flagą na pkgutil. Z strony podręcznika:

--payload-files path

Wyświetl listę plików zarchiwizowanych w ramach ładunku odinstalowanych pakietów płaskich zawartych w ścieżce. Powinno to być równoważne z "lsbom -s `pkgutil --bom path`". Należy pamiętać, że archiwa paczek płaskich mogą zawierać więcej niż jeden pakiet, a lokalizacja docelowa odinstalowanych pakietów nie jest znana dla tego polecenia.

Przykład:

pkgutil --payload-files node-v10.15.3.pkg

Korzystając z tej flagi, byłem w stanie zobaczyć tę samą listę przedstawioną przez polecenie „Pokaż pliki” ( + i) w Instalatorze .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.