Narzędzie do przechwytywania ekranu nie zapisuje już na pulpicie


12

W ciągu ostatnich kilku tygodni przechwytywanie ekranu przestało działać na moim MBP. Częściowo.

Nadal mogę przechwytywać do schowka command + control + shift + 4, ale jeśli spróbuję wykonać standardowe przechwytywanie do pliku, mój komputer Mac odtworzy dźwięk przechwytywania ekranu, ale nic nie zostanie zapisane na pulpicie.

Używam OS X 10.9.2. Problem przetrwał ponowne uruchomienie.

Jakieś sugestie?


co to jest standardowe przechwytywanie do pliku?
Ruskes

1
Jeśli robi hałas, zrobił zdjęcie, ale pytanie brzmi, gdzie to zapisano, czy szukasz „ekranu”? w wyszukiwarce wszystkie moje pliki
Ruskes

1
Dla mnie zostało to rozwiązane poprzez ponowne uruchomienie Findera (opcja + kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony Findera w doku i ponowne uruchomienie)
Mladen Janjetovic

Wypróbowałem wszystkie poniższe rozwiązania i żadne z nich nie działa :(
rofls

Odpowiedzi:


13

Biegniesz Dropbox? Ma „funkcję”, która pobiera zrzuty ekranu, kopiuje je do folderu o nazwie „Zrzuty ekranu” w folderze Dropbox, a następnie umieszcza publiczny adres URL pliku w schowku.

Wyszukaj „Zrzuty ekranu” w folderze Dropbox.


17

Żadna z powyższych odpowiedzi nie pomogła mi, ale odkryłem mój przypadek:

Shift + Command + Control + 4zapisuje zrzut ekranu do schowka .

Shift + Command + 4zapisuje zrzut ekranu do pliku na pulpicie.

Jeśli więc używasz pierwszych skrótów, musisz ręcznie otworzyć aplikację do edycji zdjęć i wkleić obraz, ale można to zrobić automatycznie za pomocą drugiego skrótu.


9

Nigdy nie słyszałem o tego rodzaju problemach, ale przeprowadziłem kilka poszukiwań i wydaje się, że powinno to działać:

 1. Otwórz terminal
 2. Skopiuj, wklej i wprowadź ten wiersz:

  defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop/
  
 3. Skopiuj, wklej i wprowadź ten wiersz:

  killall SystemUIServer
  

(Zobacz Źródło OS X Daily i źródło Lifehacker .)


2

Wygląda na to, że plik jest zapisywany w innym miejscu. Można to ustawić za pomocą defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop/i trzeba będzie się killall SystemUIServerwylogować / zalogować ponownie, aby zadziałało. Na bok za pomocą typei namezamiast locationmożna je również ustawić. defaults readpowie ci, jak się rzeczy mają.


1
The domain/default pair of (com.apple.screencapture, location) does not exist
Michael

1

W preferencjach systemowych przejdź do Klawiatura> Skróty> Zrzuty ekranu. Sprawdź kluczowe konfiguracje i w razie potrzeby przywróć ustawienia domyślne. Możesz także spróbować go zmienić i zmienić z powrotem.


Dzięki, ale wciąż są ustawione na domyślne. Mój komputer faktycznie wydaje dźwięk zrzutu ekranu, ale nie zapisuje pliku. Aktualizuję moje pytanie, aby wyjaśnić, że ...
Josh Earl

Wykonaj polecenie shift-3, aby zapisać w pliku, a następnie wyszukaj w centrum uwagi wszystkie pliki o nazwie spotlight. Miejsce zapisu pliku mogło zostać w jakiś sposób zmienione. Możesz użyć czegoś takiego jak Onyx, aby to zmienić.
traisjames

1

Shift, Control, Command, 3 lub 4. Skopiowano zrzut ekranu do schowka. Teraz musisz gdzieś wkleić ten zrzut ekranu, aby go zobaczyć.

Jeśli używasz: Shift, Command, 3 lub 4. Spowoduje to zapisanie zrzutu ekranu na pulpicie.

To odpowie na twoje pytanie. Wszystkiego najlepszego.


1

Zrzut ekranu jest zapisywany w schowku zamiast w pliku. Czy używasz myszy innej firmy, takiej jak mysz Logitech? Jeśli tak, przejdź do ustawień myszy i jeśli używasz skrótu, zmień ustawienie zapisu na plik zamiast na schowek.


1

Odpowiedź na to pytanie jest tutaj, ale rozłożona na kilka odpowiedzi, więc oto wszystko w jednym przydatnym miejscu.

Działa dla tych opcji: - Shift + Command + 3 - tworzy osobny plik dla każdego aktywnego ekranu. Zasadniczo plik dla każdego monitora podłączonego do systemu. - Shift + Command + 4 - Umożliwia wybór obszaru do przechwycenia do pliku. - Shift + Command + 4, a następnie naciśnij spację - Umożliwia przechwycenie otwartego okna aplikacji.

Nie działa dla Control + Shift + Command + 4 (3), ponieważ te kluczowe kombinacje umieszczają zrzuty ekranu w schowku.

Otwórz terminal (lub swój ulubiony program do emulacji terminala) i wykonaj następujące czynności:

mkdir ~/Desktop/Screenshots
defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop/Screenshots
killall SystemUIServer

Możesz zamienić lokalizację na inną niż ~ / Desktop / Screenshots, jeśli wolisz. Katalog musi istnieć lub pojawi się błąd informujący, że nie masz uprawnień do zapisywania plików w lokalizacji, w której są przechowywane zrzuty ekranu.


0

W ciągu ostatnich kilku tygodni przechwytywanie ekranu przestało działać na moim MBP

To mi się przydarzyło. Przejdź do Dropbox, Ustawienia, Preferencje, Importuj i odznacz „Udostępnij zrzuty ekranu za pomocą Drop Box.

Mój teraz zapisz na moim pulpicie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.