Ustawianie kontaktów i kalendarza Outlook.com w OSX


12

Istnieją podobne pytania dotyczące synchronizacji Outlook.com na AskDifferent, głównie związane z natywną aplikacją OSX Mail. Jednak jestem szczególnie zainteresowany połączeniem aplikacji Kontakty i Kalendarz w OSX z moim kontem Outlook.com.

Czy istnieje sposób na wykorzystanie mojego konta Outlook.com do integracji z kontaktami i aplikacjami kalendarza?

Wiem, że Outlook.com nie implementuje natywnego protokołu Exchange, jednak biorąc pod uwagę dodanie konta Outlook.com w iOS wydaje się działać dobrze w przypadku poczty, kontaktów i pozycji kalendarza, być może jest to dobry sposób, aby osiągnąć to samo w OSX ?


Huh, kiedy idę do Ustawienia> Poczta, kontakty, inne na moim iPhonie, pojawia się opcja „outlook.com”, ale nie kiedy wybieram Preferencje systemowe> Konta internetowe na moim Macu. Czy outlook.com ma w swoich opcjach CalDAV lub CardDAV?
dwightk

Odpowiedzi:


14

W przypadku komputerów stacjonarnych usługa Outlook.com używa protokołu IMAP do obsługi poczty. Nie zapewnia jednak dostępu CardDAV ani CalDAV do kontaktów i kalendarzy. Do użytku mobilnego Outlook.com używa Exchange Active Sync. Nie znam żadnych aplikacji komputerowych dla komputerów Mac, które obsługują Exchange Active Sync.

Powinieneś poinformować Microsoft, że jest to dla Ciebie ważne. Po zalogowaniu się do Outlook.com kliknij ikonę ustawień, a następnie kliknij Opinia. Powiedz im, czego chcesz, dlaczego to ma znaczenie i co zrobisz zamiast udostępnić ci to. Na przykład powiedziałem to w swoich opiniach na ten temat (zapraszam do pożyczenia tego, chociaż zalecam zmianę na wszystko, co jest dla Ciebie ważne):

Chcę mieć możliwość synchronizacji mojego kalendarza i kontaktów na wszystkich urządzeniach, których używam. Kalendarz i kontakty mogę pobrać na telefon, ale nie na komputerze Mac. Umożliwiaj mi wyświetlanie mojego kalendarza i kontaktów na komputerach klienckich Mac. Gmail może synchronizować mój kalendarz i kontakty z aplikacjami komputerowymi Mac, co bardzo utrudnia mi korzystanie z Outlook.com zamiast Gmaila.


2
Dzieki za sugestie. Zgadzam się, że powiadomienie Microsoft o tym jest pierwszym krokiem. Jednak pomimo dobrych rad nie można na razie rozwiązać tego problemu.
Moriarty

1
Wydaje mi się, że korzystanie z opinii jest bezcelowe. Ignorowali prośby o IMAP przez około 10 lat i jest to znacznie większa funkcja niż CalDAV / CardDAV. Aby obejść ten problem, przechowuję kontakty i kalendarze w iCloud. Ale chciałbym to wszystko zrobić na Outlook.com.
Nate

1
Apple nie obsługuje ActiveSync na Macu, a Microsoft nie obsługuje CalDAV / CardDAV ... Użytkownicy Outlook.com cierpią ...
DeepSpace101

Wszelkie aktualizacje na ten temat? To sprawia mi ból.
elixenide

3
W rzeczywistości teraz można skonfigurować Outlook.com (nawet jeśli w domenie niestandardowej) z Exchange na OSX. Powinieneś użyć swojego normalnego adresu e-mail jako nazwy użytkownika, wygenerowanego hasła do aplikacji, jeśli masz 2FA (lub normalne) jako hasło, a m.hotmail.com/EWS/Exchange.asmx jako wewnętrzny i zewnętrzny adres URL po wyświetleniu monitu. Następnie OSX z przyjemnością zaoferuje synchronizację poczty, kalendarzy, przypomnień itp. Z kontem Outlook.com.
RReverser

7

Mam jedną sugestię dotyczącą kalendarzy, których używam. Możesz przejść do strony http://calendar.live.com i uzyskać link do udostępniania kalendarza. Pobierz link ICS, otwórz Kalendarz na komputerze Mac. Następnie przejdź do Importuj kalendarz subskrybowany i wklej ten link. Pamiętaj, aby zamienić webcals: // na https: //. Daje to subskrypcję tylko do odczytu i obecnie jest jedynym obejściem uporu Microsoftu. Nie mam jednak rozwiązania dla Kontaktów.


3
kalendarze, które zasubskrybowałem na outlook.com, nie są jednak widoczne, więc musisz subskrybować je osobno z aplikacji kalendarzy. Jednak najlepsze obejście.
ProblemsOfSumit

To jest poprawne.
pratnala
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.