Jakie są wady iPhone'a 4, nawet jeśli jest to legalne?


12

Jakie są wady jailbreaka iPhone'a 4, nawet jeśli jest to legalne? Interesują mnie wady pod każdym względem, ale przede wszystkim gwarancja, przyszłe aktualizacje iOS i bricking?

Czy będę musiał jailbreak po każdej aktualizacji iOS?

Odpowiedzi:


13

Niedogodności:

 • Potencjalnie zmniejszona stabilność iDevice
  • Bardziej niż zwykle aplikacja ulega awarii
  • Nietypowe zachowanie aplikacji
  • Błędne połączenia (takie jak WiFi), szczególnie w wersjach beta jailbreaks. (Innymi słowy: poczekaj, aż osoby piszące jailbreak stwierdzą, że jest ono gotowe do regularnego używania. W przeciwnym razie spodziewaj się sporadycznego bólu.)
 • Potencjalna awaria funkcji aplikacji
  • W szczególności ostatnio problem polegał na tym, że iBooks blokowałyby użytkownikom dostęp do materiałów DRM, gdyby zostali złamani w więzieniu. Mógł to ustalić, próbując uruchomić niepodpisany kod, który, jeśli zostanie uruchomiony, poinformuje iBooks o tym, że urządzenie zostało zepsute. Hack został wydany później, aby rozwiązać problem, ale zawsze istnieje szansa, że ​​inna aplikacja również zaimplementuje takie funkcje.
 • Brak możliwości uzyskania wsparcia Apple
  • Apple nie chce obsługiwać żadnych urządzeń z jailbreakiem (nie powinny być do tego zobowiązane). Jeśli napotkasz coś krytycznego, najpierw przywróć / uaktualnij do stanu bez przerw, w którym momencie Apple powinien być w stanie pomóc. (Chociaż szanse są bardzo duże, problem zniknął.)
 • Zwiększone obciążenie pamięci
  • Na iPhonie 4 nie jest to tak oczywiste, ale na iPadzie 1 jest bardzo oczywiste (IMO) - gdy dodajesz usługi, które muszą zawsze działać (np. SBSettings itp.), Zwiększasz obciążenie pamięci urządzenia . Aplikacje, którym wcześniej brakowało pamięci, mogą to zrobić, gdy najmniej się tego spodziewają, co prowadzi do nieoczekiwanych awarii. Nie jest to szczególnie wina samego jailbreaka - ale zazwyczaj nie jest to jailbreak, a następnie nie instaluje się innych aplikacji specyficznych dla jailbreak.
 • Zwiększone prawdopodobieństwo dziwnego zachowania po aktualizacji systemu iOS
  • Przykład: na iPhonie 4 zainstalowałem 5-rzędową klawiaturę. Po uaktualnieniu do wersji 4.3.2 natrafiłem na bezpośredni problem: za każdym razem, gdy potrzebowałem klawiatury, większość jej nie pojawiała się, a większość z nich nie t praca. Najwyraźniej części 5-rzędowej konfiguracji klawiatury pozostały po aktualizacji, a jedyną poprawką było przejście do Ogólne -> Klawiatury i przejście na angielską klawiaturę. (W tym czasie nie było niezwiązanego jailbreaka dla wersji 4.3.2, lub kontynuowałbym jailbreak, co prawdopodobnie przywróciłoby również funkcjonalność klawiatury).
 • Zwiększone obawy dotyczące bezpieczeństwa
  • Łamanie więzień może często oznaczać dodanie oprogramowania, które nie zostało poddane procesowi weryfikacji przez Apple, co może ułatwić uzyskanie złośliwego oprogramowania lub innego oprogramowania, które robi „złe rzeczy”.
  • Jeśli dodasz funkcjonalność SSH, pamiętaj, aby zmienić hasło root i hasło mobilne; w przeciwnym razie zostaniesz zhakowany w mgnieniu oka.
  • Z drugiej strony możesz czasem uzyskać większe bezpieczeństwo. IIRC, była aplikacja Cydia, która została użyta do zwiększenia bezpieczeństwa urządzenia (zasadniczo coś, co Apple powinien zrobić, ale nie do tego momentu).

Osobiście zalety złamania więzienia znacznie przewyższają możliwe wady. Tak, zachowałem się o wiele bardziej dziwnie niż typowo dla urządzenia iDevice, ale oczekuję tego i wiem, jak sobie z tym poradzić. Niektóre funkcje są takie, że naprawdę oczekuję, że Apple powinien je zaimplementować, a czasami Apple czasami usuwa jeden lub dwa szczególne powody złamania jail. Ale dopóki nie spełnią mojej (bardzo) długiej listy funkcji łamania więzienia, będę to robić dalej.


5

Zwykle po każdej aktualizacji musisz jailbreak. Apple chce zamknąć otwarte drzwi.

Wady: Zwykle twój iPhone jest bezpieczny. Z jailbreak MOŻE uzyskać wyciek zabezpieczeń, udzielając dostępu do konta root domyślnym hasłem. Bez zmiany tego hasła ktoś może uzyskać dostęp do konta root przy użyciu tego domyślnego hasła.


To wszystko, co ma swoje wady: bardziej niewygodne aktualizacje i kopie zapasowe oraz hasło SSH. Rozwiążę to później, jeśli będę miał szansę.
cregox 21.04.11

3

Podobnie jak w przypadku wypowiedzi @New, po każdej aktualizacji oprogramowania telefon będzie musiał zostać ponownie uszkodzony . Oznacza to również, że musisz albo chcieć zrezygnować z aplikacji z jailbreakem, aż pojawi się jailbreak dla każdej nowej wersji, albo zaczekaj na aktualizację do nowej wersji, aż będzie dostępna jailbreak.

Kolejnym (moim zdaniem bardzo irytującym) problemem związanym z łamaniem jailbreaków jest to, że po każdej aktualizacji aplikacje i ustawienia jailbreaka zostaną utracone. Nawet jeśli dostępna jest wersja jailbreak dla instalowanej wersji, telefon jest wstępnie aktualizowany przez iTunes do normalnego oprogramowania, które nie zostało złamane przez jailbreak, a następnie jailbreak ponownie. W międzyczasie wszystkie aplikacje, które zainstalowałeś za pomocą środków innych niż App Store, zostały usunięte. Istnieją produkty takie jak PkgBackup do tworzenia kopii zapasowych aplikacji i ustawień jailbreak, ale przywracanie nie jest idealne; skanowanie listy setek plików .plist w celu ustalenia, które z nich chcesz przywrócić, nie jest łatwym, szybkim ani oczywistym zadaniem.

Naprawiam jailbreak w telefonie, ale nie dbam szczególnie o to, żeby żyć z tymi problemami.


2

Osobiście mam lekką wołowinę z terminem „unieważnienie gwarancji” jako reakcję szarpnięcia kolana na złamanie więzienia.

Gwarancja obejmuje w szczególności sprzęt, a nie oprogramowanie.

Oprogramowanie nie jest w ogóle objęte gwarancją. Urządzenie nie jest zgodne z prawem do żadnego celu, może nie działać, może nie działać zgodnie z przeznaczeniem i może nie być odpowiednie dla całej gamy prawniczych spraw.

Konsumenci nie są właścicielami oprogramowania - tylko tymczasowa i ograniczona licencja na korzystanie z niego w bardzo szczególnych okolicznościach. Modyfikacja oprogramowania powoduje zerwanie tej licencji i chociaż firmy mogą podjąć działania, zazwyczaj zachęcają do cofnięcia zmian lub umożliwienia im wyczyszczenia urządzenia i podjęcia próby prawidłowej konfiguracji przed poświęceniem czasu na rozwiązanie problemu z oprogramowaniem. Rzadko trafia się do sądu z powodu zerwania jednej lub nawet dziesięciu umów licencyjnych, ale jesteś o krok dalej niż wtedy, gdy nie przełamujesz więzienia.

Wady techniczne i społeczne jailbreaka obejmują:

 • Zredukowana obsługa oprogramowania Apple w przypadku, gdy potrzebujesz pomocy
 • Potencjalnie omijanie środków bezpieczeństwa i narażanie urządzenia na kompromisy - musisz zrozumieć, jak złagodzić jailbreak i źródło kodu, który uruchamiasz, ponieważ może to być trojan i robić rzeczy, których nie chcesz
 • Potencjalnie mniej stabilne lub całkowicie niedziałające oprogramowanie - szczególnie za każdym razem, gdy urządzenie jest aktualizowane lub wymaga aktywacji po przywróceniu.
 • Nie można uruchomić niektórych aplikacji ze sklepu z aplikacjami
 • Brak możliwości uzyskania większej funkcjonalności przy zakupach aplikacji
 • Brak możliwości polegania na usługach powiadomień Apple
 • Potencjalne odrzucenie roszczeń sprzętowych
 • Zautomatyzowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych za pośrednictwem iTunes są trudniejsze i mogą wymagać nauki tworzenia kopii zapasowej telefonu za pomocą innych narzędzi

W przypadku, gdy oprogramowanie może wpłynąć na normalne działanie sprzętu, jesteś na łasce firmy, jeśli przyniesiesz im telefon, który został zmodyfikowany w sposób, którego nie poproszono o modyfikację. W szczególności jailbreak może się nie powieść i spowodować uszkodzenie części rozruchowej telefonu. Jeśli złamiesz zamek, który sam próbowałeś wybrać. Firma mogłaby z łatwością przyjąć stanowisko, że zbieranie złamało ich w przeciwnym razie drobny mechanizm. Mogą również obejmować naprawę, jeśli naprawdę uważają, że Twoje działania były nieistotne dla konkretnego roszczenia gwarancyjnego, które zgłaszasz.

Co do przyszłych aktualizacji cofnięcie jailbreak - tak było w przypadku wielu aktualizacji. Szaleństwem jest przewidywanie, co może się wydarzyć w przyszłości, ponieważ rzeczy mogą stać się bardziej restrykcyjne, mniej restrykcyjne lub pozostać takie same, gdy trzeba będzie odblokowywać raz po raz podczas aktualizacji.


Co? Możesz absolutnie nadal korzystać z Apple App Store po jailbreaku.
Fałszywe imię

Ale podpisywanie kodu zrywa się i wiele aplikacji nie działa. Instapaper to tylko jeden z wielu przykładów. jabłko się nie ograniczyło, ale należy wspomnieć o ryzyku.
bmike

Możesz bardzo łatwo naprawić problemy z podpisywaniem kodu , wystarczy zainstalować łatkę.
Fałszywe imię

Szczerze mówiąc, nigdy nie miałem aplikacji, która nie działa, i mam wiele aplikacji na iPadzie (200+). (Cóż, z wyjątkiem kilku aplikacji cydia, które nie są aktualizowane na iPada, nawet teraz)
Fałszywe imię

2
Naprawdę doceniam radę z @ fake-name, ponieważ pokazuje ona, że ​​być może większość aplikacji działa, a wadę jailbreakingu można złagodzić, stosując dalsze łatki i działania użytkownika. Warto wiedzieć więcej o każdej wadzie, aby odpowiedź była bardziej kompletna.
bmike

1

Niedogodności:

 1. Utrata gwarancji (nawet jeśli jest to zgodne z prawem) - problem, jeśli potencjalnie chcesz, aby Apple naprawił telefon.
 2. Uaktualnienia do iOS mają tendencję do eliminowania obecnych metod jailbreak, co wymaga wykonania kolejnej jailbreak.
 3. Brak wyselekcjonowanego AppStore. Cydia jest główną metodą dystrybucji i nie ma kontroli nad tym, co jest publikowane. Możliwość zainstalowania złośliwego oprogramowania lub co najmniej nie działa zgodnie z oczekiwaniami.
 4. Nie można utworzyć kopii zapasowej aplikacji i danych jailbreak w iTunes, chociaż istnieją obejścia.

Nie jestem zbyt pewny co do części dotyczącej unieważnienia gwarancji. Plus Cydia nie staje się główną dystrybucją, jest tylko dodatkowym centrum dystrybucji i nie ma pojęcia, co rozumiesz przez „kontrolę nad tym, co jest publikowane”.
cregox

Myślę, że punkt nieważności gwarancji jest niepoprawny, ponieważ możesz po prostu przywrócić oficjalną wersję Apple iOS przed zażądaniem naprawy. Dopóki nie odblokujesz, nie ma (chyba!) Sposobu, aby Apple wykrył, że telefon był kiedykolwiek uszkodzony.
Shevek

1

Kiedy jailbreakujesz urządzenie I OS za pomocą narzędzia takiego jak jailbreak me site lub innego narzędzia, tak naprawdę nie wiesz, co się dzieje z twoim urządzeniem; Gdy jailbreakujesz urządzenie i włączasz SSH, jest ono bardziej dostępne z zewnątrz niż kiedyś, a Twój telefon może stać się mniej stabilny


1

Jailbreaking to modyfikacja oprogramowania jądra iOS. Nie wpływa to na sprzęt, dlatego - ponieważ pamięć ROM dowolnego urządzenia iDevice jest nienaruszona i zawsze można uzyskać do niej dostęp w trybie DFU (google - prawie zawsze ZAWSZE należy korzystać z tego trybu podczas przywracania urządzenia iDevice) - dostęp do niego jest niemożliwy ŻADNY mechanizm programowy, co oznacza, że ​​niemożliwe jest „zamurowanie” urządzenia. Każdy, kto mówi inaczej, nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie daj się zwieść. Zawsze jailam zepsuty moje iPhone'y i wielokrotnie wymieniałem moje urządzenia w ramach gwarancji (jestem wybredny, a Apple słynie z polityki zadowolenia / wymiany bez zadawania pytań) i tak długo, jak przywrócisz tryb DFU przed podjęciem to jest, ŻADNY SPOSÓB nie może powiedzieć, KIEDYKOLWIEK jailbroke to. To także fakt. Baw się dobrze i pamiętaj - to Twój telefon. Zrób to jak chcesz :)


0

Jedna rzecz dotycząca unieważnienia gwarancji. TAK, jeśli zabierzesz ją do sklepu Apple, nie dotkną jej, jeśli zobaczą, że jest to jailbreak. Więc jeśli masz problem ze sprzętem, najpierw przywróć ją przed zabraniem do sklepu.

Po tym, jak Geniusze wykonają swoją magię, możesz zabrać ją do domu i ponownie zrobić jailbreak.

Jedyny problem, jaki mam z prostym jailbreakem (w przeciwieństwie do jailbreak + unlock) polega na tym, że kiedy jest aktualizacja iOS, nie mogę aktualizować telefonu, dopóki nie pojawi się nowy jailbreak dla tej wersji iOS ... nic wielkiego!


-1

Powinno to odpowiedzieć na twoje pytania:

Zalety - http://www.onlinemobilesupport.com/the-advantages-of-jailbreaking-your-iphone/

 • Tethering
 • Ultimate Customizations
 • Pobierz Przydatne aplikacje z Cydii

Wady - http://www.onlinemobilesupport.com/disadvantages-jailbreaking-iphone/

 • Szansa na zrzucenie iPhone'a
 • Tymczasowa utrata gwarancji
 • Hackowanie SSH

Odpowiedzi powinny być czymś więcej niż tylko linkiem. Czy możesz wyjaśnić treść linku, aby Twoja odpowiedź mogła być samodzielna na wypadek, gdyby Twój link utracił ważność?
sameetandpotatoes

Wyjaśniłem treść.
OMS

-2

Zrobiłem jailbreak mojego Iphone4 przez Evasi0n i zainstalowałem Siri od Cydii, został on zainstalowany poprawnie, ale po włączeniu Siri ponownie się uruchamiał ponownie, ale pojawiało się tylko logo Apple i ekran nie pojawiał się, a ja nie byłem zadowolony z Jailbreak i ja połączyłem mój Iphone4 z moim komputerem Mac i rozpoznałem Iphone4 i przywróciłem go przez Itunes i stał się gotowy do ponownego użycia


Czy jest jakiś sposób, aby podsumować to w kategoriach ogólnych niedogodności związanych z łamaniem więzienia, czy po prostu mówisz, że czasami jest to więcej lin / kontroli niż niektórzy ludzie chcą mieć?
bmike

-2

JAILBREAKING = „tysiąc profesjonalistów”

nie JAILBREAKING = nie zdając sobie sprawy, że „tysiąc profesjonalistów”;)

ps

Niemożliwe jest zablokowanie trybu DFU w telefonie iPhone..pls


1
Czy chciałbyś wymienić niektóre z tych „plusów”, a nie tylko wykrzykiwać tylko wielkie litery?
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.