Czy można wypisać plik XML z QuickLook?


2

Jak mogę użyć QuickLook do pobrania pliku XML? Chcę tylko szybko sprawdzić zawartość pliku i nie muszę go otwierać w formacie, który można później zmodyfikować, na przykład w TextEdit lub Vim lub w innych edytorach. Nawet nie lubię otwierać go w Xcode za pomocą przeciągania i upuszczania - chcę tylko popchnąć Spacei rzucić okiem na zawartą tam zawartość.

I wygląda na to, że QLStephen nie obsługuje plików XML / plist. Czy jest więc jakiś alternatywny sposób, aby rzucić na to okiem z QuickLook?

Używam OS X 10.9.2.

Odpowiedzi:


1

Podczas instalacji Textmate 2 otrzymujesz wsparcie QuickLook dla wielu plików danych, w tym XML, Json itp.


Czy to też działa w Mavericks? Właśnie go zainstalowałem, byłem w stanie otworzyć aplikację, ale nadal nie mogę otworzyć plików XML z QuickLook ...
Blaszard,

Tak, prowadzę to w Mavericks. Czy ustawiłeś TextMate jako domyślną aplikację do otwierania XML?
Matthieu Riegler,

Po prostu ustaw ją jako domyślną, ale nadal nie można jej otworzyć. Ponadto nie podoba mi się pomysł, aby ustawić go jako domyślny. Czy używasz QLStephen? Zastanawiam się, czy to koliduje z TextMate ...
Blaszard

Po zainstalowaniu QLColorCode z kilku powodów zadziałało. Ditching TextMate jako domyślny edytor nadal działa.
Blaszard

0

Wydaje się, że ColorXML QuickLook CED Lecca oferuje to, czego potrzebujesz. Nie jestem pewien, czy to działa z OS X 10.9.

ColorXML QuickLook

Artykuł Briana Olivera, OS X Leopard: Rozszerzenie Quick Look do obsługi XML , linki do innych źródeł przydatnych użytecznych wtyczek QuickLook.


1
Polecam również QLColorCode do kolorowania składni innych plików na bok XML: code.google.com/p/qlcolorcode
sayzlim,

Zainstalowałem go i uruchomiłem, qlmanage -raby ponownie załadować ustawienia QuickLook, ale w moim przypadku nie działało. Również zrestartowałem komputer, ale nadal nie działa ...
Blaszard,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.