Symbol rupii indyjskiej


13

W systemie OS X Shift-Option-2 drukuje symbol euro .

Czy istnieje skrót do wydrukowania symbolu rupii indyjskiej ?


Musisz określić, jakiej klawiatury używasz. QUERTY, QWERTZ inni? po prostu przeczytaj 6 liter, zaczynając od Q.
Ruskes

4
Buscar: QWERTZ, AZERTY, czymkolwiek jest pierwszy rząd klawiatury ... Nie mówi nic interesującego na temat reszty układu klawiatury. Zwłaszcza jeśli chodzi o zmodyfikowane klucze. Poza tym wiedząc, że Alt-Shift-2 daje wynik w EUR, można już zgadnąć, jaki to układ.
Max Ried

Cóż, Alt-Shift-2 daje wynik ”, nawet nie zbliżony do €, czyli alt-E na mojej klawiaturze. Dlatego ważna jest znajomość układu klawiatury.
Ruskes

Zajęło mi około 20 sekund, aby wybrać układ w USA, naciśnij Alt-Shift-2 i zdobądź znak €.
Max Ried

@Buscar 웃 Jest to układ USTAWIAJĄCY klawiaturę QUERTY.
Joe

Odpowiedzi:


8

DefaultKeyBinding.dict

Utwórz ~/Library/KeyBindings/DefaultKeyBinding.dicti wprowadź

{ "$~2" = (insertText:, "₹"); }

Powiąże to ⇧⌥2, aby wstawić ₹
$= ⇧, ~= ⌥

Zamknij i ponownie otwórz aplikacje, aby zmiana zaczęła obowiązywać


Jest to bardziej zgodne z idiomem wpisywania sekwencji klawiszy i zwalniania ich jednocześnie, aby wygenerować znak specjalny. Korzystanie z automatycznej korekcji jest OK, jeśli skrót jest zapamiętywalny i nie powoduje konfliktu z czymś, co możesz wpisać, np. Z właściwym słowem.
bmike

To wspaniale, wadą jest to, że zabija €, ale może być w porządku, jeśli ktoś tego nie używa.
Ruskes,

@Buscar Rzeczywiście podany skrót był tylko przykładem.
grg

@grgarside Naprawdę podoba mi się ten pomysł. Próbowałem kodu, ale nie działa po ponownym uruchomieniu aplikacji. Czy mapowanie jest poprawne .. Jedną z literówek, które znalazłem, był insertText: powinien być również otoczony podwójnymi cudzysłowami. Treść mojego DefaultKeyBinding.dictjest { "$~2" = ("insertText:", "₹"); }
Joe

Świetna technika, ale dla przeciętnego użytkownika może być nieco skomplikowana ...
Max Ried

7

Możesz użyć funkcji zamiany tekstu.

Rupia

Teraz za każdym razem, gdy wpiszesz Rupię (lub Rup, lub cokolwiek, co chcesz użyć) w dokumencie tekstowym, zostanie ona zastąpiona symbolem Rupia.

To rozwiązanie jest moim wyborem, ponieważ nie ma specjalnej kombinacji klawiszy do łamania palców i nie ma o czym pamiętać.


1
Rzeczywiście, nie ma prawie żadnych układów ze znakiem rupii przypisanym do kombinacji w OS X. Jest to prawdopodobnie najwygodniejsza metoda.
Max Ried

3
Jak wpisałbyś tekst w odpowiedzi z tym skrótem? Czy nie zapobiegłoby to, że litery Rupia pozostały niepoprawione gdziekolwiek je wpisałeś, nie?
bmike

1
@bike Mike Rupee nie działa na stronie internetowej takiej jak ta, ale działa wszędzie indziej na moim komputerze Mac, takich jak Mail.app, TextEdit, Notatnik, Kalendarz, nazwa pliku Findera itp.
Ruskes

1
Jak zauważył bmike, najlepiej wybrać skrót (Rup?).
Tom Gewecke

@TomGewecke To ma sens, aby to zrobić :)
Ruskes

3

Może być taki, jeśli używasz układu klawiatury z tej części świata (nie wiem). Może być też łatwiejszy sposób, nie jestem ekspertem.

 1. przejdź do Systemu Preferences > Keyboard

 2. kliknij „Pokaż przeglądarkę klawiatury i znaków w pasku menu”

 3. W nowym pasku menu wybierz „Pokaż przeglądarkę znaków”

 4. Wybierz „Symbole walut”

 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy ₹ i wybierz opcję Kopiuj informacje o postaci

 6. Wklej to do edycji tekstu, a następnie skopiuj tylko sam ₹

 7. Wróć do System Preferences > Keyboard > Text

 8. Kliknij, +aby dodać nową wartość zastępującą tekst

 9. Wybierz niezapomnianą, ale rzadko używaną kombinację klawiszy (niestety nie możesz tutaj użyć klawiszy modyfikujących)

W ostatnim kroku użyłem „rupii”, co spowodowało pojawienie się tego symbolu podczas pisania tych instrukcji. (Następnie usunąłem go i dlatego mogłem wpisać „rupia”)


Heh, nie sądziłem, że masz już w pytaniu postać rupii, więc kroki 1-6 nie są absolutnie konieczne.
dwightk

Cóż, nie jest to ograniczone do układów w USA.
Max Ried

@MaxRied dobrze wiedzieć, po prostu nie chciałem twierdzić, że to zadziałałoby, gdyby miał inny układ, ponieważ nie mam takiego, aby go wypróbować.
dwightk

1

Wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do Preferencji systemowych → Klawiatura

 2. Zaznacz „Pokaż przeglądarki klawiatury i przeglądarki znaków na pasku menu”

 3. Otwórz Microsoft Word → Preferencje → Autokorekta

 4. W kolumnie typu Zamień:rs.

 5. Kopiuj Wklej postać.

 6. W kolumnie Z: kliknij prawym przyciskiem myszy i wklej skopiowany znak.

 7. Alternatywnie, w kolumnie Zamień: możesz wprowadzić ®znak, naciskając jednocześnie Optionklawisz i rprzycisk.

Element paska menu źródła wejściowego

Menu preferencji słów

Preferencje autokorekty 1

Preferencje autokorekty 2


1
Działa to oczywiście tylko w MS Word.
Tom Gewecke

1

Wynika to z faktu, że niektóre aplikacje, takie jak Google Chrome, nie korzystają z wbudowanej funkcji rozszerzenia tekstu Apple, ale zamiast tego zastępują ją własnym mechanizmem obsługi klawiatury. Zwykle jest to powód, dla którego nie można znaleźć w AppStore aplikacji niezgodnych z niektórymi domyślnymi standardami Apple, ponieważ byłyby one ograniczone.

W przypadku Chrome niewiele możesz na to poradzić, ponieważ jest to aplikacja o zamkniętym źródle i tak właśnie powstała. Istnieje jednak wiele dodatków w Chrome, które wykonują dokładnie to samo zadanie, a czasem nawet lepiej dzięki niektórym bardziej zaawansowanym funkcjom. Tutaj jest jeden.

Osobiście polecam używanie zewnętrznej aplikacji do wszystkich rozszerzeń tekstu, które działają globalnie ze wszystkimi aplikacjami. Ten, którego używam od dłuższego czasu, to TextExpander dla komputerów Mac. Możesz wypróbować bezpłatny okres próbny. Oferuje wiele programowalnych rozszerzeń, które przydają się w wielu codziennych rozmowach / e-mailach.

Jeśli chcesz zamiast tego skorzystać z darmowego hakowania, spróbuj tego: Gdy w chrome po prostu naciśnij (⌘Spacja), otworzy się pasek wyszukiwania reflektorów, napisz tekst skrótu, rozszerzy się po naciśnięciu spacji. Zaznacz wszystko (⌘A), skopiuj (⌘C), a następnie naciśnij (klawisz Escape) i wklej pełny tekst (⌘V) tam, gdzie chcesz. To obejście może wydawać się dużo podczas czytania, ale tak naprawdę jest to 2-sekundowy proces, gdy przyczepia się do pamięci mięśni.

Źródło: https://www.quora.com/How-can-OS-Xs-Keyboard-Text-Replacement-be-used-in-all-text-entry-fields-within-the-OS


-3

Sugerując, wkładając skrót zamiast edycji układu klawiatury jest IMAO straszne sugestia.

Grab Ukelele i edytować go właściwie ™, zamiast.

tzn. jeśli chcesz zmodyfikować układ klawiatury, powinieneś to zrobić ... niespodzianka niespodzianka ... zmodyfikuj układ klawiatury. Korzystanie z obejść takich jak te sugerowane jest szalone.


Ukelele jest w porządku, ale sugerujemy usunięcie pejoratywnych komentarzy na temat innych rozwiązań, naprawdę nie ma w nich nic złego.
Tom Gewecke

@TomGewecke IMAO tak, są głęboko w błędzie. OP chce tak naprawdę zmienić układ, więc powinien po prostu zmienić układ. Dziwne obejście tego problemu nie ma sensu pod żadnym względem.
o0 ”.

Czy mógłbyś opisać bardziej szczegółowo, w jaki sposób problem opisany przez PO można rozwiązać za pomocą Ukelele? Byłoby to bardziej pomocną odpowiedzią.
nohillside

@patrix fajny pomysł! Nie mogę tego teraz zrobić, ale mam nadzieję, że dokonam edycji później.
o0 ”.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.