Czy na MacBooku można wymienić całą klawiaturę?


10

W moim MacBooku Air mam niemiecki układ klawiatury. Czy można wymienić każdy klawisz, aby mieć angielską klawiaturę?

Czy struktura i rozmiar kluczy są takie same w każdym kraju?

Chcę przełączyć się na klawiaturę angielską w preferencjach systemowych, a także mieć klawisze z angielskiej!

Odpowiedzi:


4

Wymiana całej klawiatury na MacBooku (Air lub nie) jest trudną operacją lub delikatną operacją, jeśli wykonujesz tylko klawisze. Jest to możliwe, ale prawie nigdy nie jest praktyczne. Systemy zostały zaprojektowane tak, aby zamieniać górną obudowę, az czasem bateria staje się również częścią górnej obudowy, podobnie jak pokrywy klawiatury. Tam, gdzie wymagają delikatnych narzędzi i umiejętności w zakresie kleju / kleju, aby zastąpić części inne niż cała górna obudowa.

W każdym przypadku, jaki widziałem, istnieje co najmniej jedna różnica (zwykle garstka różnic w około 82 kluczach) w fizycznym rozmiarze czapki między modelem amerykańskim a modelem europejskim. Całkowita wymiana klawiszy nie jest realną opcją.

Apple nie sprzedaje kluczy użytkownikom końcowym, więc będziesz chciał znaleźć usługodawcę, aby zapytać ich, ile zapłaciliby za sprzedaż czarnych zamienników, jeśli zamówiłeś zestaw do amerykańskiego modelu komputera Mac.

Zapytasz ich również, ile kosztowałyby nożyczki pod spodem (i ile czasu potrzeba na dostarczenie części), gdybyś połamał delikatne plastikowe części podczas zdejmowania pokrywek. Domyślam się, że łatwo wymienisz wiele kluczy za niezbyt dużo pieniędzy, ale klucze specjalne zostaną ukształtowane w taki sposób, że nie będziesz mógł ich wymienić.

Źródło: Jak rozpoznać lokalizacje klawiatury

Niemiecki (G):

Niemiecka klawiatura Apple -G

NAS:

Klawiatura Apple Apple


1
Nie sądzę, aby którykolwiek z klawiszy liter był różnej wielkości między niemieckim a amerykańskim międzynarodowym. Można spojrzeć na support.apple.com/kb/ht2841
Tom Gewecke

@TomGewecke Prawie na pewno masz rację. Dzięki za ten link - zapisany na później jako złoty artykuł KB. Ilustrują również wyzwanie klawisza powrotu i lewego klawisza Shift z brakującymi i dodanymi kwadratowymi klawiszami.
bmike

Uwaga: istnieje więcej niż jeden układ angielski. Najważniejsze, że jest „English - International”, który ma taki sam układ jak niemiecki.
el.pescado

1

Obserwuj zdjęcia dodane przez bmike. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Klawisz Enter jest inaczej ostry w układzie amerykańskim i skandynawskim. Wygląda na to, że trzeba wyciąć jedną aluminiową przestrzeń / most LUB kupić skandynawską skrzynkę. Co za głupek: D

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.