Dlaczego nie można użyć polecenia „cut” do manipulowania plikiem w Finderze?


120

W systemie OS X 10.6 (Snow Leopard) wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie wykonać polecenia „Wytnij” pliku w Finderze, podobnie jak w Eksploratorze Windows w systemie Microsoft Windows. (W systemie Windows, po wybraniu pliku i „wycięciu” go, możesz przejść do innego katalogu i „wkleić” plik do tej lokalizacji).

Jedynym sposobem na przeniesienie pliku za pomocą klawiatury lub poleceń menu kontekstowego jest skopiowanie pliku na inny dysk lub lokalizację, a następnie usunięcie starej wersji pliku.

W menu „Edycja” Findera „Wytnij” znajduje się na liście, ale jeśli wybrany jest sam plik, zawsze jest wyszarzony. „Kopiowanie” nie jest. Dlaczego to?


15
Czy przyjmiesz odpowiedź na to pytanie? RobZoikos jest poprawny i wysoko głosowany, oprócz mnóstwa innych dobrych odpowiedzi. Jednym z kluczowych aspektów witryn Stack Exchange jest akceptacja odpowiedzi: wykonuj swoją część!
CajunLuke

Myślę, że odpowiedź bmike jest lepsza. Możesz „przenosić” pliki / foldery, kopiując za pomocą Command-C i wklejając je za pomocą polecenia + opcja + V. To jest jak wycinanie i wklejanie (kopiowanie i wklejanie bez duplikatów).
Denis M. Kitchen

Odpowiedzi:


129

Metoda klawiatury: Cmd-C następnie Opt-Cmd-Vwykonuje wycinanie i wklejanie plików na komputerze Mac.

Metoda myszy: przeciągnij plik z jednego folderu do rodzica folderu docelowego (tzn. Jeśli przechodzisz do Documents: Financial, przeciągnij do Documents). Zatrzymaj wskaźnik myszy na folderze nadrzędnym przez kilka sekund, a otworzy się. Następnie możesz kontynuować przeciąganie pliku do folderu docelowego. (Uwaga: metoda myszy może powodować bardzo długie czasy zawisu, jeśli przeciągasz ogromną liczbę plików, np. 1000 plików)

Metoda menu: „Wycinanie” plików nie jest częścią systemu menu Apple . Opcja Wytnij menu jest wyszarzona i staje się dostępna po zaznaczeniu tekstu. Ale nie pliki. Oto szczegółowa dyskusja na forum dyskusyjnym Apple.


30
Przeciągnij i upuść s * cks dla zaawansowanych użytkowników. Lion „Nareszcie” naprawia to za pomocą cmd + c -> cmd + opcja + v, zobacz inne odpowiedzi.
Ben

5
„Command + C”, a następnie „Option + Command + v” wykonuje polecenie cut \ paste na komputerze Mac. Więc nie musisz mieć 2 okien Findera
Dmitriy

2
geotavros Command + C jest kopiowany, a nie wycinany.
iforce2d

1
@ iforce2d: Nie, źle rozumiesz ten subtelny punkt. Chociaż prawdą jest, że Command + C jest oznaczony jako KOPIUJ, jeśli podążysz za nim za pomocą „OPTION + Command + v”, „OPTION” zamienia go w ruch.
ToolmakerSteve

1
Możesz także użyć: right click + CopynastępnieOption + right click + "Move Item Here"
Gabriel Staples

50

Funkcja cięcia została zaimplementowana w programie Lion, a później w wyniku modyfikacji polecenia wklejania. Jeśli skopiujesz plik w zwykły sposób, a zamiast tego przytrzymasz klawisz oprócz zwykłego polecenia wklejania - spowoduje to wsteczne wycięcie oryginalnych plików oraz umieszczenie ich w nowym miejscu docelowym.

+ + V= wklej + pokrój w Lion.

To sprawia, że ​​przypadkowe cięcie i żadne późniejsze zdarzenie wklejania jest mniej prawdopodobne.

Możesz także użyć: kliknij prawym przyciskiem myszy + Kopiuj, a następnie Option+ kliknij prawym przyciskiem myszy + „Przenieś element tutaj”

W systemie Snow Leopard i wcześniejszych funkcja cięcia nie jest częścią Findera.


Rzeczą, która wydaje się inna, jest to, że CUT na OS X oznacza, że ​​już jej nie ma. Natomiast wycinanie w systemie Windows oznacza, że ​​tekst znika, a pliki są kopiowane do wycinania na wklej. W praktyce implementacje wydają się dość podobne do operacji wycinania / wklejania systemu plików.

Zakładając, że nie jest to „rzecz patentowa”, można spekulować, że jest to punkt widzenia projektu „nie szkodzić”. Po co coś wycinać, a następnie potencjalnie stracić lub zgubić? Wyobraź sobie krzywdę, jeśli wybierzesz kilkaset plików do skopiowania (lub powielenia), ale przypadkowo wciśniesz klawisz X. Zamiast zmuszać cię do uświadomienia sobie, że kot lub maluch wyciął cały folder plików, cięcie odbywa się tylko wtedy, gdy wklejasz przytrzymany klawisz opcji, aby wkleić, a następnie wycinasz w jednym działaniu.


2
„Oczywiście, zawsze jest ⌘Z ...
Timothy Mueller-Harder

11
Od kiedy tracisz pliki, jeśli je wycinasz? W Windowsach, jeśli wycinasz pliki i nigdy nie wklejasz, pozostają one na swoim miejscu. Rzeczywiście, wycinanie i wklejanie jest dokładnie takie samo, jak kopiowanie i „wklejanie specjalne”, z tym wyjątkiem, że zamiar ostatecznego przeniesienia jest określony za pomocą pierwszego polecenia (wytnij) zamiast drugiego.
Claudiu

4
@bike: Oh rozumiem twój punkt widzenia. w systemie Windows wycinanie tekstu usuwa tekst, prawda. na plikach po prostu przygotowuje je do przeniesienia bez faktycznej ich zmiany. nigdy wcześniej nie zauważyłem tego jako niekonsekwencji. jestem całkiem pewien, że osx i win wycinają dokładnie to samo, z wyjątkiem plików.
Claudiu

4
Nadal nie rozumiem, dlaczego nie mogli po prostu użyć ⌘X zamiast wymagać kombinacji trzech klawiszy, aby wstecznie wyciąć to polecenie za pomocą cholernej wklejania. Kiedy wycinasz plik w systemie Windows, nieco go zanika, więc informacja zwrotna wciąż tam jest i działa pięknie.
Drazen Bjelovuk

2
@bike. Nie całkiem. W systemie Windows użytkownicy OCZEKUJĄ TAKŻE „Wytnij, aby usunąć zaznaczenie” - podczas pracy z TEKSTEM, tam gdzie ma to sens. To miłe akcent, że w Windows wycinanie PLIKÓW nigdy nie powoduje przypadkowego usunięcia. Ale najwyraźniej Apple uważa, że ​​użytkownicy komputerów Mac nie są wystarczająco inteligentni, aby poradzić sobie z tą subtelnością. Zmuszają więc użytkownika do wykonania dodatkowej pracy, aby przenieść pliki (I wreszcie, że są sprytni i sprawili, że ta dodatkowa praca jest tylko kombinacją potrójnego klucza. Wciąż głupia, ale przynajmniej istnieje.)
ToolmakerSteve

12

W CutFinderze nie ma natywnego sposobu .
Zawsze tak było. Dlaczego? Nie wiemy

Wierzę, Cutże mówisz, albo jest standardem, Editale najprawdopodobniej stanie się dostępny po zmianie nazwy pliku.

Najważniejsze jest to, że nie można wycinać i wklejać plików natywnie w Mac OS X.


Co? Tak, możesz ... zaznaczyć dowolny tekst w polu tekstowym w przeglądarce Safari lub w dokumencie TextEdit. Są to aplikacje natywne, a Cut działa dobrze.
Timothy Mueller-Harder

@timothymh - dyskusja dotyczy użycia cut + paste do PRZESUŃ PLIK, a nie wycinania TEKSTU w pliku.
ToolmakerSteve

@toolmakersteve Tak, nie jestem pewien, jak źle to zrozumiałem.
Timothy Mueller-Harder

10

Tak naprawdę w Lion, cięcie jest teraz dostępne jako część Findera. Skopiuj jak zwykle za pomocą + Ci (cut-) Wklej za pomocą + + V.


Jaki był skrót ... Nie mogliśmy tego zrobić nasz: /
Marty

Zredagowałem swoją odpowiedź. Spróbuj ponownie!
molle

4

Jak wspomnieli inni, w Finderze nie ma cięcia plików. Jeśli jednak uważasz, że twój umysł jest w stanie poradzić sobie z takim pojęciem, możesz użyć TotalFinder, co gorąco polecam. Posiada również zakładki sportowe, pokazujące ukryte pliki, podzielone widoki, a nawet ma opcję dodania przycisków wycinania-kopiowania-wklejania w menu kontekstowym.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Niestety Apple zablokowało tak wiele, że TotalFinder zdecydował się nazywać to „El Capitan”. Naprawdę smutne, ponieważ TotalFinder była moją ulubioną aplikacją na komputery Mac. Cholera, Apple. :-(
MikeSchinkel

Jaka szkoda. Nadal możesz uruchomić, ale nie jest to zalecane, a wtyczka nie ma długiej przyszłości. totalfinder.binaryage.com/system-integrity-protection . Zakładki były dla mnie największą potrzebą, a było to w Finderze od Mavericks
Aram Kocharyan

Musiałem dziś pożegnać się z TotalFinderem, odkąd zainstalowałem Mojave, próbowałem przekonać się, że mogę być w porządku bez SIP, ale nie mogę ryzykować. Nie wiedziałem nawet, że normalna metoda „wycinaj i wklej” dla plików nie była częścią systemu operacyjnego! Przybyłem tutaj, próbując ustalić, gdzie poszło cięcie w Mojave! Wydaje mi się, że jestem skazany na duże, nieporęczne karty, brak skrótu do wizjera (Flash Finder pomaga), a teraz głupia opcja komendy i wklej do wycięcia. (czy to tak, jakby prasa zaczęła zamykać szaleństwo okien?)
Daniel

3

Jeśli lubisz wycinać i wklejać więcej niż przeciągnij i upuść , polecam zainstalować MoveAddict . Przynosi cięcie i wklejanie do Findera, nawet z obsługą paska narzędzi. Używam MoveAddict od jakiegoś czasu i jestem z tego całkiem zadowolony.


3

Jest teraz fajna mała wtyczka do Findera, która dodaje - oprócz innych brakujących funkcji (wchodzenie, aby otworzyć plik, foldery przed plikami, zakładki itp.) - funkcjonalność wycinania i wklejania, jak to zwykle bywa z dowolnego innego systemu operacyjnego.

Właściwie to nic nie kosztuje! Wcześniej korzystałem z PathFinder, która jest aplikacją płatną, ale tym razem naprawdę nie chciałem jej instalować, ponieważ nie integruje się ona bardzo dobrze z OS X (Finder i PathFinder działają jednocześnie, gestem odsłonięcia pulpitu daje pusty ekran , ...). Ten po prostu dodaje rzeczy do Findera zamiast instalować dodatkową aplikację. Musisz jednak uruchomić XtraFinder, aby skonfigurować :)

Sprawdź to: http://www.trankynam.com/xtrafinder/


1

Wierzę, że cut w Finderze służy do cięcia tekstu. Nie sądzę, aby Apple zamierzało to w tym sensie wycinać pliki - jest to wyłącznie paradygmat systemu Windows. Jeśli wybierzesz plik i naciśniesz Enter, a następnie wybierz edytuj -> Wytnij - powinien on działać i nie będzie już wyszarzony. Więc cięcie działa. Ale konotacja przenoszenia plików z doświadczenia użytkownika systemu Windows najwyraźniej spowodowała pewne zamieszanie.


0

Brak prostej i podstawowej funkcji, takiej jak wycinanie i wklejanie folderów i plików na tym samym poziomie, co Windows, jest cholernym oskarżeniem Apple i kpi z ich rzekomej kultury „dawania ludziom tego, czego chcą”. Nie może dotyczyć zasobów ani wiedzy specjalistycznej, ponieważ jego wdrożenie jest oczywiste. Pozostaje nam spekulować, że jest to błędna i uparta odmowa pójścia na kompromis lub postrzegana jako naśladowanie systemu Windows. To jest po prostu głupie. Istnieje wiele dobrych rzeczy na temat produktów Apple, ale takie podejście uniemożliwia im bycie tak dobrym, jak mogłyby być i jest po prostu niepotrzebne.


Mimo że istnieje wiele alternatywnych metod przenoszenia plików w wyszukiwarce, narzędzie Wytnij i Wklej istnieje w Finderze od około 6 lat. Jeśli utkniesz w wersji 10.6 lub wcześniejszej - edytowanie odpowiedzi powoduje, że jest mniej błędna.
bmike

bmike zapomniał wspomnieć, że ludzie czasem wolą inne sposoby robienia czegoś. Nie podoba mi się sposób, w jaki Apple chce, żebym wycinał i wklejał pliki, ale nie mam opcji zmiany skrótu. Wszystkie te gówniane „różne” alternatywne metody są do kitu i całkowicie zgadzam się z „Gość 2016”.
Armen Markossyan

Nie wiem, co się dzieje, nie mam czasu na czytanie niezliczonych postów o tak prostej rzeczy. Zauważam tylko, że polecenie Wytnij (z Cmd-X jako skrótem) jest wyraźnie obecne w menu rozwijanym Edycja w wyszukiwarce, ale wydaje się, że jest zawsze wyszarzone i niedostępne. Jeśli motywacją jest „nie naśladować” okien, to w zasadzie to, co robią, zapewnia tę samą funkcjonalność, co Windows, ale rzuca jedną lub dwie oszałamiające irytujące, żeby było inaczej niż Windows.
Rolf,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.