Inkscape na OSX kopiuje zrasteryzowane obrazy z SVG


16

Próbuję skopiować obiekt z pliku SVG za pomocą programu inkscape, jednak po wklejeniu go z powrotem do nowego pliku inkscape nie jest to już wersja svg, ale wersja zrasteryzowana.
Nie jestem pewien, czy to dlatego, że inkscape działa w XQuartz, a schowek zachowuje się nieprzyjemnie.

Odpowiedzi:


19

Tutaj ktoś miał ten sam problem. Rozwiązali go, wyłączając synchronizację Pasteboard X11:

Wyłączenie funkcji „Sync PasteBoard” w X11 (która jest zawarta w aplikacji XQuartz dla OSX Mountain Lion) rozwiązuje problem konwersji obiektu wektorowego na mapę bitową po wklejeniu tego samego obiektu do innego pliku SVG.

Wykonaj następujące czynności (Idź do): X11> Kliknij kartę „Preferencje”> Wybierz kartę „Tektura”> Odznacz „Włącz synchronizację”


4

Rozwiązałem ten problem, importując kolejny plik svg do bieżącego.

Plik -> Importuj ... -> Wybierz „Wszystkie wektory” (lub „* .svg”) w menu wyboru filtra.

Spowoduje to skopiowanie całej zawartości importowanego pliku do bieżącego w formacie wektorowym.


0

To naprawdę nie jest rozwiązaniem, ale obejście dowiedziałem się od tej strony , a to wymaga flex pamięć tych mięśni CommandC, a następnie CommandV. Obejściem tego problemu jest użycie go ControlDdo kopiowania zamiast kopiowania i wklejania. Oczywiście nie działa to, jeśli chcesz skopiować z jednego pliku do drugiego lub do / z Inkscape.

(Szkoda, że ​​programiści Inkscape ignorują wszystkich użytkowników komputerów Mac. Czekamy na prawdziwą natywną implementację z dala od kiepskiego X11!)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.