Problem Instalacja partycji Windows Boot Camp na nowym komputerze Mac Pro


7

Utknąłem z instalacją Boot Camp na nowym Mac Pro.

Próbowałem systemu Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Enterprise i Windows Server 2012 R2. (Nie można oczywiście wypróbować systemu Windows 7).

Wszyscy trzej dają mi to pod koniec konfiguracji:

System Windows nie może zaktualizować konfiguracji rozruchowej komputera. Instalacja nie może być kontynuowana.

Próbowałem, aby Asystent Boot Camp zrobił wszystko, zastosowałem się także do rad w kilku postach, które sugerują przerwanie procesu poprzez ponowne uruchomienie komputera Mac i użycie Narzędzia dyskowego do sformatowania partycji Boot Camp jako FAT, ExFAT itp. prowadzić do tego samego błędu po ponownym uruchomieniu dysku USB i rozpoczęciu konfiguracji systemu Windows.

System Windows kończy instalację, ale wydaje się, że nie jest w stanie zaktualizować danych rozruchowych.

Więc o co chodzi? Jak zrobili inni MacPro6,1 użytkownicy mają utwardzony Boot Camp? Czy to jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego, na którą będę musiał czekać?

Próbowałem wsparcia, to był żart. Apple nie mógł wystarczająco szybko przekazać mnie firmie Microsoft; i Microsoft nie mógł mnie szybko przekazać do Apple. Myślę, że to najbardziej, co kiedykolwiek zidentyfikowałem z piłką tenisową.

Odpowiedzi:


7

W końcu to działa, dzięki osobie o nazwie „turbostar” na stronie discussions.apple.com :

 1. Uruchom ponownie Asystenta Boot Camp, aby usunąć partycję Windows i przywrócić pełny Mac HD jako pojedynczą partycję.
 2. Uruchom reset PRAM (restart, gdy ekran jest nadal czarny, przytrzymaj + Opcja + P + R i trzymaj je wciśnięte, aż usłyszysz dźwięk uruchamiania druga czas).
 3. Otwórz narzędzie dysku i uprawnienia do naprawy na partycji Macintosh HD. DWA RAZY .
 4. Uruchom ponownie Asystenta Boot Camp.

Wydaje się hokey. Z tymi instrukcjami pomyślałem, że będę musiał stanąć na jednej nodze, wskazać na mój nos, pocierać brzuch i mieć nadzieję na deszcz. Ale to się skończyło.


Zadziałało, ale jak do cholery wpadł na ten pomysł zresetować PRAM i uprawnienia do naprawy DWA RAZY żeby to zadziałało ...: P hmmmm nie zrobił tego raz, pozwól mi powtórzyć cały proces i spróbuj naprawić uprawnienia DWUKROTNIE!
furier

@furier tak, nie mam pojęcia. Jednak uwaga, nie jestem pewien, czy to było takie podejście, coś innego, co próbowałem, czy też jedno z moich urządzeń peryferyjnych ThunderBolt, ale teraz wpadam w panikę jądra procesora, gdy maszyna idzie spać. W pełni zastąpiona tablica logiczna nie pomogła. Zainstalowałem aplikację o nazwie kofeina, aby złagodzić ten problem, ale denerwujące jest to, że muszę się upewnić, że jest włączana za każdym razem, gdy wychodzę z komputera.
Aaron Bertrand

1
(P. problem ze snem był spowodowany przez sterownik J4 Pegasus, który został zaktualizowany później w 2014 r. I nie powoduje już problemu.)
Aaron Bertrand

W high sierra nie można uruchamiać „uprawnień do naprawy” w disk util. Ale spróbowałem tej i innych odpowiedzi poniżej i nic nie pomaga. Jakieś inne pomysły?
dardawk

2

W moim nowym 2018-calowym MacBooku Pro 2018 miałem taki sam problem. Żaden z powyższych kroków nie pomógł mi. Jednak podczas pierwszej pomocy na Macintosh HD za pomocą Narzędzia dyskowego zauważyłem, że otrzymuję następujący błąd: „Ostrzeżenie: crypto: val obiekt (olej: 0x04): niepoprawny stan”.

To nie odchodziło, bez względu na to, ile razy robiłem pierwszą pomoc. Szukając rozwiązania, przeczytałem (tutaj: https://forums.developer.apple.com/thread/89882 ), że jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest ponowna instalacja MacOS. Poniżej znajdują się kroki, które zadziałały dla mnie w dokładnej kolejności.

 1. Uruchom ponownie komputer i przejdź do „Trybu przywracania Internetu” (naciśnij opcję + polecenie + R podczas uruchamiania)
 2. Połącz się z Internetem, wybierz Narzędzie dyskowe i wybierz Macintosh HD.
 3. Usuń dysk, używając domyślnych opcji. (Ostrzeżenie: stracisz wszystkie dane na swoim komputerze)
 4. Zamknij narzędzie i wróć do ekranu startowego i wybierz „Zainstaluj ponownie MacOS”
 5. Po instalacji (zajmie to trochę czasu) i minimalnej konfiguracji pobierz 64-bitowy Windows 10 iso ze strony Microsoft ( https://www.microsoft.com/en-gb/software-download/windows10ISO )
 6. Uruchom ponownie komputer, wykonaj reset PRAM (naciśnij opcję + cmd + P + R podczas uruchamiania)
 7. Po uruchomieniu otwórz Narzędzie dyskowe i wykonaj pierwszą pomoc. Potwierdź, że błędu już nie ma.
 8. Otwórz BootCamp Assistant i postępuj zgodnie z normalną procedurą.

Reszta instalacji systemu Windows 10 była dla mnie płynna. Mam nadzieję że to pomoże.


Rozwiązanie z @manuignatius naprawdę pomaga! Dziękuję Ci. Nie musiałem nawet resetować PRAM. Chciałem tylko dodać (niestety nie mogę tego zrobić w komentarzach), że jeśli potrzebujesz systemu Windows 10 Edukacja ISO (nie Home lub Professional), jak ja, możesz go znaleźć w: microsoft.com/en-au/software-download/vlacademicwindows10iso Dzięki temu systemowi instalacja na MacBooku Pro 2018 zakończyła się sukcesem bez żadnych problemów.
Jendker

Dziękuję Ci! Moja instalacja nie powiodła się podczas korzystania z systemu Windows 10 Pro x64 ISO z plików do pobrania sieci Microsoft Partner. Jednak x64 ISO z microsoft.com/en-gb/software-download/windows10ISO działało dobrze.
Robert Claypool

1

Po przeczytaniu powyższej odpowiedzi postanowiłem „Pomyśleć inaczej”. Myślę, że reset PRAM jest rozwiązaniem.

Miałem ten sam błąd podczas instalowania Win10. Po kliknięciu komunikatu o błędzie mój MacPro został ponownie uruchomiony. Przytrzymuję klawisz ALT, aby zobaczyć moje opcje uruchamiania. W opcjach uruchamiania miałem mojego Maca HD, partycję odzyskiwania 10.11.3 i dwie partycje o nazwie Windows.

Wypróbowałem trzecią opcję rozruchu (1. Windows) i po chwili zamknąłem MacPro. Zacząłem od nowa, zresetowałem PRAM i przytrzymałem klawisz ALT. Tym razem wybrałem czwartą opcję rozruchu (2. Windows) i ponownie uruchomiłem instalację systemu Windows. Tym razem nie ma żadnych komunikatów o błędach.

Po kilku restartach Win10 był uruchomiony na moim MacPro 2013.


1

@manuignatius i @Andrew Swift mają rację. Musiałem zainstalować Windows 10 na najnowszym MBP (15, 2018). Próbowałem wszystkiego z niczego z nici i prawie wszystkich wersji wersji isos okien, nic nie działało. Ale używając obrazu Windows 10 z https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows10ISO jest dla mnie jedyną rzeczą, która do tej pory działała.

Rozwiązanie: Użyj obrazu systemu Windows 10 z https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows10ISO


To też działało dla mnie. Wygląda na to, że stare instalatory Windows mają problemy z nowymi macami.
Simon Perepelitsa

1

Miałem dokładnie ten sam problem. Próbowałem pokonać wszystkie możliwe rozwiązania, które mogę wymyślić. Próbowałem nawet ze wszystkimi wymienionymi rozwiązaniami na forach internetowych. Skontaktowałem się nawet z wieloma przedstawicielami z max supportu, w tym z kilkoma procentami scenerii i żaden z nich nie był w stanie dać mi pozytywnego rozwiązania, ale zrozumiałem. Wygląda na to, że wersja Windows, której używam na pierwszym miejscu, to starsza wersja i nowy bootcamp, który nie jest z nią kompatybilny. Musisz użyć wersji systemu Windows, która nie jest związana z marcem 2018 roku. To wszystko, co musiałeś zrobić. To będzie działać. Powodzenia


0

To rzeczywiście rozwiązanie problemu.     Ale musisz to zrobić w tej kolejności. (Zakładając, że twoja partycja Windows znajduje się za partycją MAC OS)     [te kroki są dodatkowymi komentarzami do http://trueweb.pro/install-windows-10-2010-macbook-pro-a1286/]

 • Utwórz partycję za pomocą narzędzia dyskowego

 • Restart

 • Uruchom z nośnika instalacyjnego systemu Windows ()

 • Wykonaj instalator

 • Kiedy zobaczysz ekran, gdzie wybrać partycję

  - & gt; & gt; usuń partycję, którą właśnie utworzyłeś za pomocą narzędzia dyskowego

  - & gt; & gt; usuń dowolną inną partycję, która istnieje po partycji Windows

  - & gt; & gt; utwórz jedną nową partycję zamiast partycji, którą usunąłeś wcześniej

 • Sformatuj nową partycję, naciskając przycisk / link w formacie

 • kontynuuj instalację, wybierając nową utworzoną partycję

Następnie pojawi się błąd!

 • Wyłącz komputer, przytrzymując przycisk zasilania

 • czy zresetować PRAM? + Opcja + P + R DWA

 • Wykonaj instalację po raz drugi, uruchamiając inny czas z nośnika instalacyjnego

 • nie usuwaj partycji utworzonej przy pierwszej próbie, po prostu sformatuj ją i rozpocznij instalację

 • Błąd nie pojawił się w tym biegu

Udało mi się uruchomić Windows 10 na moim Macbooku.

pozdrowienia, chrześcijanin


0

Żadna z pozostałych odpowiedzi nie zadziałała, ale udało mi się po kilku badaniach.

Zainstalowałem Windows 10 na nowym MB Pro (lato 2018) ze świeżo wymazanym dyskiem twardym i zainstalowaną Mojave poprzez ponowne uruchomienie w trybie odzyskiwania Internetu (OS X 10.14 kompilacja 18A391).

Moja pierwsza instalacja nie powiodła się po wprowadzeniu klucza Windows za pomocą zbudować 1607 Windows ISO z następującym błędem:

Windows could not update the computer's boot configuration. Installation cannot proceed.

Niektóre z nich są z pewnością niepotrzebne.

1. usuń partycje z nieudanej próby

Robi nie usuń swoje pliki:

 1. uruchom ponownie w trybie odzyskiwania: uruchom ponownie, przytrzymując cmd + R

 2. w narzędziu dyskowym kliknij „zobacz” w lewym górnym rogu, a następnie „Pokaż wszystkie urządzenia”

 3. kliknij „Apple SSD ...”, a następnie „Partycja”

 4. kliknij „Boot Camp”, a następnie „-”, aby usunąć partycję, a następnie „Apply”

 5. zamknij narzędzie dyskowe, a następnie uruchom ponownie z menu Apple

2. pobierz aktualną wersję ISO z firmy Microsoft

Korzystanie z aktualnej wersji systemu Windows 10 (1803) może być jedyną częścią tego wszystkiego, co jest konieczne.

https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows10ISO

Umieściłem ISO w moim folderze domowym, przeczytawszy, że nie powinien znajdować się w plikach do pobrania i nie chciał być w iCloud.

3. odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne

Jak mój klucz USB z systemem Windows 10 ISO

4. zresetuj SMC

Instrukcje dotyczące paska dotykowego MB Pro z T2, inne komputery Mac są różne.

Użyłem mojego iPhone'a do zegara. Od zamknięcia:

 1. naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 10 sekund

 2. zwolnij przycisk, a następnie odczekaj 5 sekund

 3. naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć komputer Mac

5. zresetuj NVRAM

Instrukcje dotyczące paska dotykowego MB Pro z T2, inne komputery Mac są różne

Mac nie używają już PRAM. Od zamknięcia:

 1. naciśnij przycisk zasilania, a następnie natychmiast naciśnij i przytrzymaj:

  opcja · polecenie · P · R

 2. zwolnij klawisze po około 20 sekundach, podczas których może się wydawać, że Mac uruchomi się ponownie (po pojawieniu się logo Apple i zniknięciu po raz drugi)

6. uruchom ponownie Asystenta Boot Camp

To działało jak urok.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.