Szukasz przyzwoitej aplikacji do śledzenia czasu dla komputerów Mac


22

Jestem niezależnym projektantem graficznym i muszę śledzić czas poświęcony na projekty, aby odpowiednio rozliczać moich klientów. Istnieje mnóstwo usług i aplikacji, ale jakoś żadna z nich tak naprawdę nie pasuje.

Oto czego szukam:

 • Stabilna aplikacja komputerowa. Nie chcę śledzić czasu w przeglądarce.
 • Zatrzymaj nagrywanie po uruchomieniu wygaszacza ekranu lub trybu uśpienia.
 • Produkt, który mogę kupić, a nie usługę subskrypcji. Czuję się bardziej komfortowo i kontroluję, jeśli zapłacę z góry 100 USD niż 10 USD miesięcznie
 • Łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który śledzi czas według klienta, projektu i zadania.
 • Obsługa rozliczeń jest premią, ale nie jest konieczna.

Oto, czego nie potrzebuję, więc jeśli rozwiązanie to zawiera, przynajmniej nie powinno zakłócać prostego przepływu pracy i wydajności:

 • Niepotrzebne: aplikacja na smartfony, współpraca w zespole, chmura.

Wszystko, czego chcę, to płatna, samodzielna, dobrze obsługiwana i ładnie zaprojektowana aplikacja do śledzenia czasu. Czy w tej przestrzeni istnieją produkty dla OSX?


Witamy na stronie. Możesz podać potencjalnych kandydatów jako odpowiedź, a nie zaciemnić pytanie. Pytanie określa problem, odpowiedź jest dla potencjalnych kandydatów i dyskusja, w jaki sposób spełniają lub nie spełniają kryteriów.
bmike


1
Billings jest tylko subskrypcją (co najmniej 5 USD).
bootsmaat

Można znaleźć 8 najlepszych aplikacji Time Tracker dla Mac i iPhone tutaj
Amar Ilindra

Odpowiedzi:


7

Wymieniam aplikacje, na które patrzyłem do tej pory. Muszę podkreślić, że żaden z nich tak naprawdę nie rozwiązuje doskonale powyższego problemu.

Oto, na co patrzyłem do tej pory na podstawie mojej listy dokumentów Google

 • W pracy wygląda świetnie, ale wydaje się, że programista go porzucił. Przynajmniej tak naprawdę nie naprawia błędów i bardzo wolno reaguje na bazę użytkowników.
 • Czasy są lekkie, ale interfejs użytkownika do tworzenia klientów, projektów i zadań może być mylący. Testuję to teraz. Znajomy używa go i mówi, że czasami się zawiesza, chociaż mi się to jeszcze nie zdarzyło.
 • Harvest wygląda dobrze, ma samego klienta stacjonarnego i interfejs API, który jest używany przez wiele aplikacji. Ale jest to subskrypcja, która jest dla mnie nie do przyjęcia i kosztuje co najmniej 12 USD miesięcznie.
 • To samo dotyczy Toggl: wygląda dobrze, ale jest oparty na subskrypcji i kosztuje 5 USD miesięcznie
 • iBiz i timeEdition zostały wycofane
 • Klok to aplikacja Adobe Air. Interfejs użytkownika wydaje się dziwny. Mała typografia, ograniczona obsługa skrótów klawiaturowych i złożony interfejs.
 • OfficeTime wydaje się jak dotąd najlepszym dopasowaniem, ale interfejs użytkownika jest bardzo zagracony (patrz przykładowy zrzut ekranu okna Generuj rachunek). To trochę przypomina aplikację Windows, która została przeniesiona na Maca, ale nie jestem pewien, czy to prawda.
 • Timecop to bardzo minimalne podejście. Nie ma możliwości przetestowania go bez zapłacenia ceny 6,99 USD. Nie był aktualizowany przez 9 miesięcy, konto na Twitterze jest nieaktywne przez 5 miesięcy.
 • Tictoc wydaje się bardzo podobny do Timecop. Nie ma też sposobu na przetestowanie bez zakupu.

3
Dziękujemy za skompilowanie listy. Dziwi mnie, jak prawie całkowicie brakuje tego obszaru oprogramowania. Żniwa są prawdopodobnie najlepsze, ale przy ~ 144 USD rocznie są drogie.
bassplayer7

Przez jakiś czas używałem klok2, ale tak naprawdę już go nie lubię. Czas wydaje mi się najlepszy, ale nienawidzę tych usługujących w chmurze.
rwenz3l

Mam dobre doświadczenia z On the Job. Nigdy jednak nie próbowałem skontaktować się z deweloperem.
Volsk

Cześć bootsmaat, Moja aplikacja Timing ( timingapp.com ) może idealnie pasować do twoich potrzeb. Proszę spojrzeć na moją odpowiedź poniżej ( apple.stackexchange.com/a/220216/1534 ) i dodać aplikację do listy, jeśli wam się spodoba.
MrMage

4

Nie znalazłem tego, który mi się podoba i sam go stworzyłem, Qbserve .

Pasuje do większości twoich wymagań:

 • natywna, samodzielna aplikacja macOS
 • wykrywa czas bezczynności
 • przychodzi za zryczałtowaną opłatą (40 USD)
 • obsługuje projekty i automatycznie śledzi dla nich czas (na podstawie otwartych dokumentów i stron internetowych), ale możliwe jest także ręczne przypisywanie czasu
 • generuje faktury na podstawie śledzonego czasu

Automatycznie rozpoznaje także produktywność witryn, aplikacji i czatów (możesz przypisać czaty Skype i zespoły Slack do różnych kategorii).

Ponadto wszystkie śledzone informacje są przechowywane lokalnie na komputerze w bazie danych SQLite.

Pulpit nawigacyjny Qbserve


1
Wygląda to na dobrą aplikację zwiększającą wydajność, ale nie jest to narzędzie do śledzenia czasu, które mówi mi, ile czasu spędziłem na jednym projekcie. Mogę spędzać czas w jednej aplikacji, powiedzmy Sketch, na wielu projektach i muszę to odzwierciedlić.
bootsmaat

@bootsmaat możesz utworzyć niestandardową kategorię, taką jak „Nazwa klienta” dla okien szkicu (nazwanych jako nazwy plików) powiązanych z tym klientem. W ten sposób zobaczysz czas spędzony na każdym projekcie na liście kategorii.
Ivan Mir

1
Jezu. Właśnie spędziłem 40 minut, pisząc e-mail do faceta Timing.app, wyjaśniając, dlaczego to podejście nie działa. Krótka odpowiedź: jeśli często skaczesz, kończy się konieczność spędzania wielu godzin dziennie na zaganianiu kotów, próbując uzyskać wszystko z jednego projektu z prawdziwego życia zakwalifikowanego do jednego projektu w aplikacji. Bootsmaat ma rację, to nie jest urządzenie do śledzenia czasu. A co z blokami 1-godzinnymi? Czy jestem jedynym, który musi zobaczyć, kiedy faktycznie rozpocząłem zadanie lub dokument? Czy eksportujesz tylko JSON? Po co? Po co to w ogóle uwzględniać? Piękny interfejs. Świetnie wyglądający monitor wydajności, czysty design.
John Smith,

1
@MichaelKupietz Śledzenie projektu nadchodzi wraz z rozliczeniami i widokiem „Twoich działań”. Daj nam trochę czasu. :) W JSON: wielu użytkowników poprosiło o jakiś eksport, aby przeanalizować dane na swój własny sposób i porównać je między członkami zespołu.
Ivan Mir

1
Dziękuję za aktualizację. W tym momencie zdecydowałem się na rutynowe korzystanie z Time Sink - w tym inwestowanie czasu w budowę narzędzia bazy danych do analizy jego logów .csv - ale te funkcje brzmią interesująco, na pewno dam Qbserve jeszcze jedno spojrzenie.
John Smith

3

Używam Tyme od dłuższego czasu i jestem z tego całkiem zadowolony. Dostępne dla OSX (9,99 USD) i iOS (3,99 USD).


2

Chciałbym polecić własną aplikację Timing, automatyczny moduł do śledzenia czasu (patrz zrzut ekranu poniżej). Automatycznie śledzi, które dokumenty edytujesz i które witryny odwiedzasz, abyś mógł później sprawdzić, co dokładnie zrobiłeś. Możesz także ręcznie dodawać działania offline, aby się nie zgubiły.

Zobaczmy, jak sobie radzi w odniesieniu do twoich wymagań:

 • Stabilna aplikacja komputerowa: czas działa na komputerze Mac i przechowuje wszystkie dane lokalnie. Nie wymaga połączenia z Internetem!
 • Produkt, który mogę kupić, a nie subskrypcja: jednorazowo kosztuje 24,99 USD (obecnie jest obniżony do 19,99 USD).
 • Łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który śledzi czas według klienta, projektu i zadania: Czas rejestruje każde działanie osobno, a następnie można przeciągnąć je do projektu. Dla klientów możesz utworzyć nadrzędny „projekt”, którego częścią są wszystkie podprojekty.
 • Wsparcie w zakresie rozliczeń jest premią, ale nie jest konieczne: Przepraszamy, funkcja Timing nie obsługuje rozliczeń. Możesz jednak wyeksportować swoje dane śledzenia jako CSV lub JSON, aby wykorzystać je w wybranej aplikacji rozliczeniowej.
 • Regularnie aktualizowana: aktualizuję aplikację przez cały czas, jak pokazują informacje o wersji .

Zrzut ekranu programu Timing dla komputerów Mac


1
Fajnie, bez opłat abonamentowych i żadnych poufnych danych przesyłanych przewodowo, dokładnie tego szukałem. Wygląda również na to, że dane można wyodrębnić z wiersza poleceń za pośrednictwem bezpośredniego dostępu sqlite do sklepu CoreData.
Jan Berkel

Dobrze to słyszeć! Poleciłbym
MrMage

1

Zacząłem patrzeć na TimeLime . Jest to płatna aplikacja dostępna w Mac App Store. Słyszałem o tym wiele dobrych rzeczy od innych użytkowników, z którymi rozmawiałem.


To wygląda obiecująco. Niestety, do tej pory kupiłem On the Job i jak dotąd działa dobrze. Ponieważ nie ma bezpłatnej wersji próbnej TimeLime (14,99 USD), na razie jej nie wypróbuję.
bootsmaat


1

Od dłuższego czasu osobiście korzystam z RescueTime . Wersja Premium opiera się na subskrypcji (miesięcznej lub rocznej), więc może nie pasować do twoich potrzeb, ale jest też darmowa wersja, która w moim przypadku wystarczy. Dane są gromadzone automatycznie z aplikacji komputerowej, pulpit nawigacyjny i ustawienia są oparte na sieci WWW.

Użyłem TimeSink, aplikacji Mac dostępnej w Mac App Store. Jest to aplikacja „kup raz”, tania, lekka, ale nie ma tak wielu funkcji. Podoba mi się sposób wyświetlania aktywności: każda aplikacja ma własną oś czasu, dzięki czemu możesz naprawdę śledzić swój dzień.

Przez pewien czas używałem również Time Track Pro . Podoba mi się sposób wyświetlania danych za pomocą pionowych stosów. Aplikacja jest tania, lekka i dostępna w AppStore, ale od jakiegoś czasu nie była aktualizowana.

Wreszcie jest czas , dostępny również w MAS


0

Korzystam z TimeThis ( http://timethis.merryfools.com/ ). Jestem prawnikiem, więc używam tego codziennie. Opłata zryczałtowana 30 USD. Podstawowym przypadkiem użycia wydaje się być integracja z różnymi usługami (dla mnie to stary basecamp ze śledzeniem czasu). Ma wbudowaną funkcję, która rozpoznaje brak aktywności, ale nie jestem pewien, czy jest w ogóle związany z wygaszaczem ekranu / trybem uśpienia. Dla mnie cechą zabójcy było to, że pobiera informacje o projekcie / liście / zadaniu z Basecamp, więc nie muszę wpisywać wpisu za każdym razem.

Wcześniej korzystałem z Klok ( http://www.getklok.com/features.html ), który jest podobny. Minęło trochę czasu, więc nie jestem pewien, czy wyczyścili funkcję eksportu arkusza kalkulacyjnego, która była po prostu niezręczna w przeszłości. Wizualna metafora pomaga zidentyfikować nieśledzony czas, co się zdarza, co jest bardzo pomocne.


Czas Wygląda to ładnie, ale nie można go używać bez aplikacji internetowej opartej na subskrypcji. Dwie z tych usług, Paymo i Project Bubble, oferują przyzwoite bezpłatne konta z nieograniczoną liczbą klientów i projektów, ale w rzeczywistości są narzędziami do zarządzania projektami dla zespołów. Wydaje się, że to narzut, gdy wszystko, czego chcę, to stabilna aplikacja komputerowa.
bootsmaat

0

Jestem autorem aplikacji do śledzenia czasu Litt - być może przydadzą ci się. Witryna aplikacji jest obecnie http://satorilight.com . Ma funkcje, o których wspomniałeś - możliwość zatrzymania śledzenia w odstępach czasu bezczynności. Chociaż nie jest bezpośrednio związany z zatrzymywaniem / uruchamianiem wygaszacza ekranu. Aplikacja jest teraz darmowa i jest w fazie beta - ale używam jej już od kilku miesięcy. Aplikacja nie jest jeszcze podpisana - Gatekeeper będzie o niej ostrzegał.


0

Czuję, że żadna z aplikacji nie pasuje mi, więc zbudowałem własną. Działa poprzez pobieranie znaczników czasu w przypadku zdarzenia, takiego jak git commits, przeglądanie przeglądarki i komputer śpi. Może również czytać kalendarz. Pod koniec dnia obliczy, ile czasu spędziłeś na swoich zadaniach. Następnie może zapisać raport do Jiry. http://www.jirassic.com Na razie jest to aplikacja Mac do śledzenia czasu wolnego.


-1

Sugeruję skorzystanie z zaawansowanej wersji aplikacji, aplikacji w chmurze, która może pomóc śledzić czas w formacie godzinowym, a utrata danych, które mogą stanowić ryzyko w aplikacji komputerowej, będzie znacznie mniejsza.

Ale nadal, jeśli szukasz aplikacji komputerowej, to

byłyby dobre wybory.


1
Wszystkie są oparte na subskrypcji. Przeczytaj listę wymagań w oryginalnym poście.
bootsmaat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.