Co oznacza Synchronizacja w Mail.app?


10

W Mail.app, co właściwie robi Synchronize? Czym różni się od „Pobierz nową pocztę”?

Odpowiedzi:


13

Mail rozmawia z serwerem pocztowym, aby pokazać ci wiadomości. Tylko konta IMAP mogą być synchronizowane, ponieważ jest to formalny sposób dla serwera i klienta poczty na twoim komputerze Mac, aby dwukrotnie sprawdzić wszystkie wiadomości, aby upewnić się, że wszystko jest zsynchronizowane między nimi.

Pobierz pocztę koncentruje się na skrzynce odbiorczej i polega na tym, że aplikacja Mail ma „poprawny” widok pasujący do danych na serwerze pocztowym.

Synchronizacja pozwala na hałas / błędy / utracone wiadomości, niepoprawne statusy i inne rzeczywiste nierówności i błędy. Zasadniczo podwaja liczbę i sprawdza dwukrotnie każdą wiadomość, aby upewnić się, że wszystko jest w 100% poprawne. Synchronizacja sprawdza także rekursywnie wszystkie foldery, aby uwzględnić wszystko - nie tylko podzbiór folderów oznaczonych jako nowe.

Jeszcze bardziej „głębokie czyszczenie” byłoby, gdybyś polecił mailowi, aby odbudował konto lub skrzynkę pocztową. Oznacza to, że lokalna pamięć używana przez pocztę na komputerze Mac ma problemy z pobieraniem poczty lub synchronizacją. To ostatni krok przed usunięciem konta i ponownym pobraniem plików z serwera.

W skrócie - synchronizacja zwykle nie powinna nic robić - ale w razie potrzeby uzupełni wszelkie luki. (oczywiście otrzyma nową pocztę w ramach całkowitej synchronizacji - ale będzie o wiele wolniejszy i zużyje więcej zasobów na komputerze Mac niż tylko prośba o nową pocztę)


5

Get Mail pobierze tylko nową pocztę ze skrzynki odbiorczej.

Synchronize będzie szukał zmian w konfiguracji IMAP, będzie szukał zmian w strukturze folderów twojego konta i prawdopodobnie o wiele więcej.

Edytuj: Synchronizacja nie powinna być czymś, co robisz za każdym razem, gdy wysyłasz pocztę. Ma to zmusić Mail do aktualizacji conf / folderów twojego konta IMAP. Na przykład, jeśli istnieje sieć i już się nie synchronizuje. Ale zwykle podczas przenoszenia, usuwania itp. Poczta już zajmuje się aktualizacją tam, gdzie musi zostać zaktualizowana.


Czy synchronizacja synchronizuje zawartość folderów IMAP spoza skrzynki odbiorczej? Przykład: kiedy przenoszę wiadomość ze skrzynki odbiorczej do innego folderu, a następnie wykonuję synchronizację - czy zobaczę tę wiadomość już nie w skrzynce odbiorczej, ale w innym folderze na kliencie internetowym lub innym kliencie?
Owen

1
@Owen Na przykład Mail powinien już zająć się tym za Ciebie. Powinieneś tylko Synchronizewtedy, gdy przeniosłeś swoją pocztę do innego folderu, poszedłeś do interfejsu internetowego i zobaczyłeś, że poczta wciąż znajduje się w skrzynce odbiorczej (być może, jeśli wystąpił problem z siecią lub coś takiego). Zaktualizuję moją odpowiedź.
Loïc Wolff

5

Synchronizacja jest również przydatna do odzyskania synchronizacji dwóch (lub więcej) komputerów. Jeśli dokonam zmian folderów lub konfiguracji na jednym komputerze Mac, uruchomię opcję Synchronizuj na drugim komputerze Mac, aby uświadomić drugim komputerom Mac zmiany.

Odkryłem również, że Synchronizacja rozwiązała sporadyczny problem, który miałem, gdy komunikat pojawiał się na jednym komputerze, ale nie na drugim.


1
Ładne wywołanie, które synchronizuje również jawnie sprawdza nowe foldery w IMAP. Jakoś mi tego brakowało w mojej próbie odpowiedzi na encyklopedię. ;-)
bmike

2

Loic Wolff - Get Mail pobierze tylko nowe wiadomości ze skrzynki odbiorczej.

Negrino - Odkryłem również, że Synchronizacja rozwiązała sporadyczny problem, który miałem, gdy komunikat pojawiał się na jednym komputerze, ale nie na drugim.

Ta kombinacja odpowiedzi jest prawdopodobnie najlepsza do wyjaśnienia, dlaczego miałbyś dbać o Get Mail vs Synchronize w Mail.app

Wchodzi w grę, gdy masz konto IMAP na telefonie iPhone (lub innym urządzeniu mobilnym) oraz w aplikacji Mail.app (jako przykład).

Jeśli przejrzysz kilka wiadomości e-mail w telefonie, IMAP oznaczy je jako przeczytane, a następnie, gdy przejdziesz do komputera Macbook lub Mac, który śpi i ma uruchomioną aplikację Mail.app, otworzysz pokrywę lub wyjmiesz komputer Mac z trybu uśpienia i naciśnij Pobierz pocztę, będzie tylko otrzymywać „nowe” (nieprzeczytane) wiadomości, a nie te, które przeglądałeś na swoim urządzeniu mobilnym. Oznacza to, że NIE jest nowy dla MAC, nowy dla użytkownika konta IMAP. Twój Mac spał, gdy nadeszła poczta i był oznaczony jako przeczytany, więc pominie je. Wygląda na to, że brakuje wiadomości. Najszybszym sposobem na zakończenie tej frustracji jest przejście komputera Mac w tryb uśpienia, wykonanie szybkiego polecenia cmd-q i ponowne otwarcie Maila, co wymusi synchronizację i otrzymanie wszystkich „nowych” wiadomości, w tym tych, które przeczytałeś Twój telefon.

bmike / negrino powiedział całą resztę.


1

Przydaje się także przy przenoszeniu poczty z jednej skrzynki pocztowej do drugiej lub podczas usuwania poczty przy użyciu AppleScript.

Na przykład, jeśli napiszesz program Applescript do usuwania poczty w folderze SPAM, będzie to wyglądać dobrze. Na komputerze Mac usunięte wiadomości nie są już wyświetlane w folderze Spam, ale pojawiają się w folderze Kosz.

Ale jeśli uruchomisz ten skrypt jabłkowy po raz drugi, pomyślisz, że usunięte wiadomości nadal znajdują się w folderze Spam i przetworzy je ponownie.

Wynika to z faktu, że lista wiadomości w koszu na serwerze i lista wiadomości w koszu na komputerze Mac nie są zsynchronizowane. Musisz to dodać

set allAccounts to every account
repeat with theAccount in allAccounts
    synchronize with theAccount
end repeat

do końca skryptu, aby ponownie zsynchronizować serwer IMAP i komputer Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.