Czy można uruchamiać polecenia w centrum uwagi?


15

Często uruchamiam polecenia w terminalu i zastanawiam się, czy można je uruchamiać w centrum uwagi. Na przykład w centrum uwagi chciałbym uruchomić polecenie (ponieważ mam wiele problemów z siecią):

ping google.com

Następnie wyróżnij, aby załadować terminal i wykonać polecenie zamiast konieczności ładowania terminalu, ponieważ ładowanie trwa tak długo. Czy to jest możliwe?


1
Po prostu otwórz Terminal w tle podczas logowania, jeśli nie podoba ci się czas ładowania.
Nathan Greenstein,

@Nathan Nie stać mnie na to, że pamięć RAM jest ograniczona na moim komputerze, ponieważ mam tylko 2 GB na komputerze, który potrzebuje go przez większość czasu. Naprawdę próbuję się rozluźnić. Jak już dodałem link z Safari, aby zasmucać za błędy w pisaniu.
Dziekan

2 GB powinno wystarczyć na Terminal, więc jeśli jego uruchomienie jest powolne, mogą być inne powody - np. Rzeczy w twoich skryptach uruchamiających powłokę, np.
.Profile

Żaden system OSX nie ma poważnych problemów z pamięcią. Zwłaszcza gdy nie czyścisz regularnie swojego systemu, zrobiłbym to, gdybym miał na to czas, ale moja główna maszyna jest używana przez całą dobę.
Dziekan

1
Terminal używa niewielkiej ilości pamięci RAM. Jeśli robi inaczej, coś jest nie tak z twoim systemem. Obecnie używa mniej niż: a) jednej karty Google Chrome, b) Skype, c) Adium, d) Finder. Możesz spojrzeć na wizjer, aby sprawdzić, czy odpowiada Twoim potrzebom.
boehj

Odpowiedzi:


7

Tylko jedna wiadomość, że aplikacja Alfred ma teraz zarówno globalne klawisze skrótu, które pozwalają uruchamiać aplikacje / polecenia / skrypty jabłkowe za pomocą kombinacji klawiszy, a także integrację Terminal / Shell, która pozwala uruchamiać dowolne polecenie Terminal bez uruchamiania Terminalu.

Na przykład utwórz skrypt, aby automatycznie skrócić adres URL za pomocą goo.gl, a następnie skopiuj go do schowka ( oto jak to zrobić ). Lub uruchom dowolne polecenie terminala (np. Ping yahoo.com), aby wyświetlić okno terminala.

Jest to część pakietu Powerpack i jest już w wersji wstępnej, będzie dostępna w przyszłym tygodniu :)

Vero (gal społeczności dla @alfredapp)


5
jest to funkcja tylko płatna .. -1 b / c udzieliłeś odpowiedzi, która wymaga $$ na pytanie z pytaniem o rozwiązanie, które nie spełnia
ok.

3

Nie bezpośrednio, ale napisz odpowiednie polecenia w skrypcie powłoki i zapisz skrypt z rozszerzeniem .command i chmod, aby był wykonywalny. Można to kliknąć w Finderze, więc powinno działać od razu


Ale musiałbyś to zrobić dla każdego polecenia, które chciałbyś uruchomić w Spotlight?
Nathan Greenstein,

2
Czy skrypt .command może na przykład upuścić plik jako argument w zmiennej $ 1?
Petruza

Świetna odpowiedź, która znajduje się również na stackoverflow.com/questions/2877741/...
Philip Durbin,

2

Nie jest to możliwe za pośrednictwem samego Spotlight.

Jest to jednak możliwe dzięki bezpłatnym aplikacjom, które mogą również wyszukiwać pliki i uruchamiać programy, takie jak Spotlight.

Masz wszechmocnego Quicksilvera , który może również zaparzyć kawę i wyprowadzić psa.

I nowy gracz Alfred , co również robi wrażenie.


1

Używam zarówno DTerm, jak i Alfreda. DTerm jest bardzo miły dla okazjonalnych szybkich poleceń, a nawet strony podręcznika, ponieważ jego okno wyników rozszerza się, aby wypełnić ekran i w razie potrzeby przewinąć. Prosty ESC odrzuca wyniki.

http://decimus.net/DTerm/


+1 dla DTerm. Wiele osób nie wie o tym, ale działa tak dobrze. Pamiętaj też, że znajduje się w sklepie Mac App Store itunes.apple.com/us/app/dterm/id415520058?mt=12
styfle

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.