Wydaje się, że VDCAssistant powoduje wieczne raporty o awariach


12

Jak stwierdzono powyżej, VDCAssistant wydaje się powodować ciągłe raporty o awariach do tego stopnia, że ​​proces systemu ReportCrash zużyje 50-100% procesora.

Informacje specyficzne dla aplikacji: Klient próbuje uzyskać dostęp do wyświetlacza według indeksu (1) zamiast identyfikatora wyświetlania. wywołano abort ()

Te raporty o awariach również znikają i pojawiają się ponownie. (tzn. liczba raportów o awariach w Console.app nigdy nie rośnie, ale ciągle są generowane). Procesu nie można wymusić wyjścia.

Nie mam pojęcia, co to powoduje, ponieważ nie używam kamery iSight i nic więcej nie jest podłączone do laptopa (Macbook Pro 4,1 osx10.9.2)

Wylogowanie go nie leczy, ale restart nastąpi.


Jaką masz wersję OSX? Ten sam problem zacząłem zaraz po aktualizacji do 10.9.2
Hubert OG

10.9.2. Nigdy wcześniej tego nie zauważyłem, ale to może być z mojej strony niedopatrzenie.
pat

Odpowiedzi:


6

Apple zmieniło coś , co przeszkadza niektórym aplikacjom / sterownikom za pomocą kamery internetowej , dublowanie ekranu (Airplay i Airplay-like) i dostarczanie kart graficznych USB .

Odinstaluj je (upewnij się, że używasz Google do znalezienia zainstalowanego rozszerzenia jądra), upewnij się, że system odbudowuje pamięć podręczną kext , uruchamiając

sudo touch /System/Library/Extensions

a ponowne uruchomienie rozwiązuje problem większości osób publikujących na tej liście.

Lista aplikacji, które znalazłem, które mogą powodować problem, głównie z długiego wątku na forum wsparcia Apple :

 • Wyświetlacz powietrza
 • AirParrot
 • AirServer
 • Sterownik DisplayLink
 • iDisplay
 • Paralele
 • Sterownik wirtualnego ekranu Splashtop
 • ScreenRecycler
 • VMWare

Nie musi to mieć wpływu na to wszystko, a niektóre z nich są dyskutowane w wątku (np. Parallels i VMWare). Mogą po prostu zrobić touchwyżej wymienione, czego niektórzy użytkownicy prawdopodobnie nie zrobili.

Niestety, to wszystko mi nie pomogło , więc postanowiłem zrezygnować z aparatu, dopóki Apple nie naprawi tego i nie wyłączyVDCAssistant ((należy powtórzyć po każdym uruchomieniu, gdy problem nadal występuje i za każdym razem, gdy coś chce uzyskać dostęp do kamery). Ma tę przewagę nad usunięciem / zmianą nazwy, że nie trzeba przypominać sobie o cofnięciu tego, jeśli w końcu zostanie to naprawione; ale zdajesz sobie sprawę bardzo dobrze, jeśli problem nadal występuje po ponownym uruchomieniu ...

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.cmio.VDCAssistant.plist

Dziękuję Ci bardzo. Przynajmniej teraz wiem, że na końcu tunelu znajduje się kontrolowane jabłkiem światło i kilka możliwych poprawek, jeśli czuję, że kamera jest znowu potrzebna.
klep.

To zwolnienie plist rzeczywiście naprawia problem. Dla mnie problem występuje w maszynie wirtualnej Parallels z systemem Mountain Lion, uruchamianej przez uruchomienie Google Chrome.
Basil Bourque,

4

Znaleziono tymczasowe obejście

VDCAssistant ciągle uruchamiał się ponownie i powodował awarie, odradzając proces ReportCrash, który pochłaniał dużo procesora. iSight nie działa. Aby mój komputer iMac z początku 2009 roku działał (2009)

cd /System/Library/Frameworks/CoreMediaIO.framework/Versions/A/Resources/VDC.plugin/Contents/Resources/

sudo mv VDCAssistant VDCAssistant.stopme

Wydaje się, że zatrzymało to cykl awarii / raportu / odrodzenia. Nie wiem, czy ma to jakieś inne efekty, ale moje obciążenie procesora wróciło do normy.


1

Wydaje się, że jest to potencjalnie spowodowane przez aplikacje innych firm używane do tworzenia kopii lustrzanych lub przesyłania strumieniowego. W moim przypadku było to spowodowane przez AirDisplay i usunięcie tego programu rozwiązało to. Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym, a gdy problem zniknie w trybie awaryjnym, prawie na pewno jest spowodowany przez oprogramowanie innych firm.


Jak dokładnie usunąłeś „AirDisplay”?
Basil Bourque,

1

Jak wyjaśniono powyżej, wyłączenie VDCAssistant wydaje się rozwiązać ten problem. Jednak nawet po wyłączeniu tej opcji mogą pojawić się inne błędy, np. Błąd ten logował się w konsoli kilka razy na sekundę:

WindowServer[432]: _CGXGLDisplayContextForDisplayDevice: No matching context for device (0x7f9c42d034c0) - disabling OpenGL

( wspomniany tutaj )

Nie znalazłem obejścia tego problemu poza ponownym uruchomieniem i / lub wyłączeniem adaptera DisplayLink (dla mnie przyczyną problemu). Mam nadzieję, że oczekuje to łatki od Apple.


0

Otwarcie systemu Windows 7 za pomocą Parallels wydaje się być wyzwalaczem, który uruchamia kaskadę awarii. Thrashing VDCAssistant wydaje się wyleczyć go w krótkim okresie. Mamy nadzieję, że nie prowadzi to do innych problemów w przyszłości.


Mam te same problemy, ale nie używam Parallels, chociaż zainstalowałem go wiele lat temu. Wszelkie nowe informacje na ten temat?
iynque

Niestety rozwiązuje to jeden problem, ale stwarza inne. Dla mnie to nie jest problem, ponieważ nie używam aparatu, ale niszczenie VDCAssistant wyłącza go (co może być dobre, jeśli jesteś super paranoikiem i nie wierzysz, że taśma gaffer jest wystarczająco nieprzejrzysta!)
pat

0

Google Chrome

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Usunięcie przeglądarki internetowej Google Chrome rozwiązało problem.

Biegałam Mountain Lion w Parallels maszyny wirtualnej 11, a nie awaria dziennika generowane wielokrotnie opisany w pytaniu, o nazwach takich jak VDCAssistant_2015-11-22-120350_localhost.crash. Powtarzające się awarie rozpoczęły się dopiero po uruchomieniu Google Chrome. Zamknięcie Chrome nie zatrzymuje tworzenia dziennika awarii, dzienniki pojawiają się co kilka sekund, aż do ponownego uruchomienia.

Wyłączyłem dostęp do kamery w ustawieniach Chrome. Nie pomogło.

Usunąłem:

 • Aplikacja Google Chrome z Applicationsfolderu.
 • ~ / Library / Google /
 • ~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / Google /

Ponownie pobrałem i ponownie zainstalowałem aplikację Google Chrome. Problem pojawia się ponownie.

Zrezygnowałem z Chrome i ponownie usunąłem aplikację. Firefox jest teraz moją dodatkową przeglądarką zamiast Chrome.

Alternatywnie - Usuń .plist

Alternatywę opisano w odpowiedzi Jensa Erata, w której używasz terminala do usunięcia listy. Usunięcie plist rzeczywiście natychmiast zatrzymuje problem. Należy jednak usunąć listę odtwarzania przy każdym ponownym uruchomieniu komputera Mac (lub Mac VM w moim przypadku).


0

Wiem, że jest o wiele za późno, ale po prostu wyłączyłem udostępnianie kamery w Parallels.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.