9 GB pliku com.apple.coresymbolicationd w pamięci podręcznej


12

Próbuję zwolnić miejsce na dysku i natrafiłem na to:

duży plik D:

Czytałem raporty o pliku 600M lub 1GB, ale nigdy czegoś takiego.

Czy usunięcie tego pliku jest bezpieczne, czy też ponowne uruchamianie często pomaga usunąć niektóre z tych plików?2
@Robuust wydają mi się inni. To pyta o to, jak wyczyszczają, a drugie pyta, czym są. Dobrze połączyć oba, ale jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany, nie widzę ich jako dokładnych duplikatów.
bmike

Plik ma wyraźnie duży rozmiar. Z tego, co przeszukałem w sieci, można bezpiecznie usunąć.
IconDaemon

Robiłem wiosenne porządki używając GrandPerspective działającego jako rootvia sudo GrandPerspective.app/Contents/MacOS/GrandPerspectivei stwierdziłem, że mój /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationdma 3,0 GB. Korzystam z 10.10.3 Yosemite i mam Xcode oraz zainstalowany najnowszy pakiet narzędzi wiersza poleceń.
Lanny,

Odpowiedzi:3

Nie. Ponowne uruchomienie nie usuwa plików pamięci podręcznej w systemie. Trzeba będzie dokładnie określić, który podsystem tworzy tutaj pamięci podręczne i ustalić, czy istnieje sposób, aby ręcznie je opróżnić lub przenieść do kosza, a następnie uruchomić ponownie, aby zobaczyć, kiedy / jak / jaki rozmiar zostaną odtworzone.

Uruchomiłbym się w trybie pojedynczego użytkownika i użyłem rmdo wyczyszczenia tego pliku, ponieważ wtedy nic go nie używa. Możesz także użyć, sudo mv /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationd/data /tmpa następnie zrestartować komputer. Po ponownym uruchomieniu możesz usunąć plik za /tmppomocą sudo rm /tmp/data.

Mam przeczucie, że masz zainstalowany Xcode i wprowadziłeś do bazy danych dużą liczbę symboli z jednej lub więcej wersji iOS, dzięki czemu Xcode może symbolizować zrzuty awaryjne, aby pomóc w debugowaniu aplikacji korzystających z Xcode. Jednak może to być również błąd i za każdym razem, gdy podsystem rozpocznie recykling pamięci podręcznej, wyczyści się. Jeśli możesz ograniczyć liczbę zestawów SDK używanych w Xcode, może to również pomóc. Mam wrażenie, że ludzie z 60-metrowymi plikami nie używają Xcode, ci z 1 MB programistą dla jednej wersji iOS na raz, a ci z większymi bazami danych mają wiele OS X i iOS SDK aktywowanych z poziomu Xcode.


Rzeczywiście zainstalowałem Xcode.
tekknolagi

@tekknolagi Rozwinąłem swoje przemyślenia na temat Xcode w stosunku do dużego, który widzisz. Być może możesz potwierdzić moje podejrzenie? Nie znalazłem jeszcze sposobu na uzyskanie dostępu do pliku danych - prawdopodobnie zajmie to kogoś, kto rozleje fasolę na temat sposobu, w jaki jest szyfrowany.
bmike

1
bmike, właśnie poszedłem naprzód i usunąłem plik. Jak dotąd wydaje się w porządku.
tekknolagi,

@HoseynHeydari ta odpowiedź została opublikowana przed SIP - może otwórz nowe pytanie i link tutaj?
bmike

1

Po prostu nakładam tutaj ...

I rutynowo usunąć zawartość różnych buforuje folderów na moim Mac i mieć od O / SX wyszedł. Mówiąc rutynowo, mam na myśli „gdy mam problem, który może być spowodowany uszkodzeniem pliku pamięci podręcznej”.

Będę również korzystać z narzędzi takich jak Onyxod czasu do czasu robić to samo, podobnie jak inne czynności związane z konserwacją w tym samym czasie.

Są to pliki tymczasowe i, podobnie jak w systemie Windows, można je bezpiecznie usunąć. Często zrestartuję się po ich usunięciu, tylko dla bezpieczeństwa, ale niezależnie od zawartości tych katalogów można bezpiecznie usunąć.

Należy zwrócić uwagę na to, że jeśli plik ten jest nadal tworzony i jest BARDZO duży, tak jak teraz, oznacza to, że musisz rozwiązać problem.


Steve ma rację, że w systemie OS X, nawet jeśli usuniesz plik za pomocą rm lub przeniesiesz go do kosza, że ​​gdy wszystkie pliki korzystające z pliku go zwolnią, faktycznie zniknie (a zatem część ponownego uruchomienia, aby sfinalizować pamięć podręczną wyczyść.) Usuwanie pamięci podręcznych ma swoją wadę, system zwolni i ponownie je utworzy, chyba że warunki, które spowodowały, że pliki wzrosną, zostaną zmienione. W przypadku tysięcy małych plików ta powolna kara jest zła. Z dużym plikiem o wielkości 9 GB możesz długo czekać na jego odtworzenie.
bmike

Zdecydowanie odradzam ROUTINELYczyszczenie pamięci podręcznej. Istnieją z jakiegoś powodu.
Alexander - Przywróć Monikę

0

Uruchomiłem Mavericks Cache Cleaner, aby wyczyścić wszystkie moje foldery pamięci podręcznej - ~/Library/Cachesfolder użytkownika, folder najwyższego poziomu i /Library/Cachesfolder systemu /System/Library/Caches, w tym 2 GB coresymbolicationd. W rezultacie nic złego się nie wydarzyło (i odzyskałem trochę miejsca na dysku).

Prawdopodobnie najrozsądniej jest to zrobić w sposób, w jaki ostatecznie to zrobił OP, czyli uruchomić w trybie awaryjnym, wyczyścić pamięć podręczną i zrestartować komputer.

Nie uważam jednak, że dochodzimy do sedna tego. 9 GB jest duże . Co powoduje gromadzenie się tak dużego pliku? Nie sądzę, żebyśmy to wiedzieli. Usunięcie pamięci podręcznej dotyczy tylko powierzchniowej manifestacji czegoś, co może mieć głęboką przyczynę.


Nie mam pojęcia, mówiąc szczerze. Moje miejsce na dysku po prostu tonznowu się zmniejszyło i coresymbolicationdwynosi 729M.
tekknolagi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.