Czarny ekran z kursorem zamiast okna logowania


11

Ostatniej nocy mój komputer Mac Pro z połowy 2010 roku obudził się i prawdopodobnie zainstalował aktualizację (Mavericks). Następnie po każdym uruchomieniu pojawia się czarny ekran z kursorem zamiast okna logowania.

 • Próbowałem na ślepo wpisać hasło i zalogować się, ale bez rezultatów.
 • Przycisk zasilania nie reaguje, nie mogę nawet spać ani wyłączyć urządzenia.
 • Wyczyściłem NVRAM, ale to nie pomaga
 • Tryb awaryjny nie działa (Mac uruchamia się ponownie, zanim pasek postępu przejdzie do 100%)
 • Narzędzie do naprawy dysku znalazło niewielki problem (niepoprawna liczba folderów w jednym katalogu - jeden dodatkowy) - brak wyników
 • Ponownie zainstalowałem mavericks (w menu Command + R podczas uruchamiania), nadal nie działa.

Co jeszcze mogę spróbować?

Mam pewne dane w zaszyfrowanym folderze domowym, więc chcę odzyskać niektóre pliki.


1
Czy próbowałeś pełnego rozruchu? Naciśnij i przytrzymaj Command V podczas uruchamiania. Jest taki sam jak normalny rozruch, ale wyświetla dziennik. Jeśli w pewnym momencie wystąpi problem, być może uda się go zlokalizować.
Édouard

Jest tylko jeden problem: hfs: Usunięto 1 osierocone / niepowiązane pliki i 1 katalogi BootCacheControl: Nie można otworzyć /var/db/BootCache.playlist: 2 Brak takiego pliku lub drectory Ale nie wiem, czy to wskazuje na prawdziwą przyczynę.
Mt

Googlowanie w podobnych sprawach prowadzi do kilku dyskusji. Wygląda na to, że wyczyszczenie dysku i ponowna instalacja ( /! \ Musisz najpierw skopiować dane !! inaczej wszystko stracisz ) rozwiązuje problem.
Édouard

Mam dokładnie ten sam problem i chciałem sprawdzić, czy znalazłeś rozwiązanie
grebneke,

W końcu rozwiązałem problem, ale trudno powiedzieć, jak to zrobić. Przyczyną było uszkodzenie zaszyfrowanego folderu domowego (stary FileVault), system nie mógł zamontować pliku sparsebundle. Uruchomiłem system w trybie pojedynczego użytkownika i kilkakrotnie próbowałem zamontować plik sparsebundle folderu domowego, ale powiedział, że jest jakiś błąd wewnętrzny. W końcu ponownie uruchomiłem komputer Mac i zaczął on działać poprawnie.
Mt

Odpowiedzi:


4

Ok chłopaki - miałem ten sam problem z moim wsparciem dla komputerów iMac 2008 i Apple właśnie przeprowadził mnie przez poprawkę ...

 1. Wyłącz komputer, przytrzymując przycisk zasilania przez 10 sekund
 2. Uruchom ponownie komputer i naciśnij jednocześnie Shift, aż zobaczysz, że pasek postępu zaczyna się poruszać
 3. Po dotarciu do punktu, w którym ekran gaśnie i zobaczysz kursor, wpisz pierwszą literę nazwy użytkownika komputera, a następnie naciśnij klawisz Tab, a następnie wpisz hasło, a następnie naciśnij klawisz Enter.
 4. Po chwili powinieneś zobaczyć wirującą piłkę plażową
 5. Następnie ekran powinien przejść do czegoś w stylu „Kończenie instalacji OSX” (nie pamiętam dokładnego sformułowania). Niech się skończy. Następnie powinien przejść do normalnego pulpitu i problem powinien zostać rozwiązany. (Jeśli podczas tego procesu ekran stanie się czarny, naciśnij spację. Myślałem, że nie działa, ale ekran tylko spał).

Najwyraźniej jest to problem z automatyczną aktualizacją, która nigdy nie przekroczyła ekranu logowania.

Mam nadzieję że to pomoże!


Jibinma, jesteś księciem. Całkowicie rozwiązałem mój problem. Nierealny. Wielkie dzięki.

Niesamowite! Pracował również dla mnie. Mam iMaca '11 z Mavericks i nagle mam ten sam problem. Uratowałeś mojego Maca.
Maksim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.