Czy możesz używać telefonu iPhone 5 do dzwonienia, jeśli masz usługę internetową, ale nie masz usługi komórkowej?


2

Mam iPhone'a 5. W miejscu, do którego się przeprowadzam, działa sieć Wi-Fi, ale nie ma usługi komórkowej (jest w górach).

Czy jest jakiś sposób na używanie mojego iPhone'a do wykonywania / odbierania połączeń przez sieć Wi-Fi? Bardzo bym tego chciał, gdyby ludzie mogli do mnie zadzwonić, kiedy jestem w domu.


3
Skype lub FaceTime (audio), chyba że dostaniesz komórkową komórkę od usługodawcy, którą możesz podłączyć do sieci Wi-Fi, a następnie uzyskać sieć komórkową w domu.
Andrew U.

wydaje się być nową funkcją w iOS 9, która będzie działać z iPhone'em 5c i późniejszym support.apple.com/en-us/HT203032
David LeBauer

Odpowiedzi:2

Nie, to nie będzie działać (bezpośrednio) i nie tak, jak byś tego chciał.

Jeśli chcesz zadzwonić do kogoś przez Wi-Fi, musisz skorzystać z usługi VoIP / protokołu SIP.

Jedyną możliwością, jeśli chcesz, aby ktoś zadzwonił na Twój rzeczywisty numer telefonu komórkowego, musisz uzyskać femtokomórkę, aby rozszerzyć (bardzo) lokalnie sieć komórkową.


1
Czy możesz to rozwinąć? Wygląda na to, że mówisz, że istnieje sposób, ale musisz zrobić ... coś innego.
Joe

TLDR: Bez Femtocell nie będziesz mógł robić tego, co chcesz.
Matthieu Riegler

1

Kolejny do obejrzenia to WhatsApp lub Viber. Obie te aplikacje umożliwiają nawiązywanie połączeń z innymi użytkownikami, którzy je zainstalowali. Wykorzystują one Dane, a nie sieć komórkową. jedynym problemem jest to, że osoba, do której dzwonisz, będzie musiała je zainstalować.

To kolejna opcja dla Ciebie zamiast konieczności zakładania konta Skype.


Czy możesz potwierdzić, że działają one, gdy nie ma usługi komórkowej, a aplikacja nie działa, aby ostrzec, że połączenie przychodzące jest w toku?
bmike

1

Komunikator Facebook do połączeń. Gdy otworzysz okno wiadomości, obok nazwy kontaktu jest ikona telefonu. Jego krystalicznie czysty dźwięk. Wystarczy włączyć mikrofon w ustawieniach.


0

Niezależnie od poprzednich odpowiedzi, ktoś już wspomniał o usłudze VoIP. Aby dodać więcej szczegółów, możesz zarejestrować się w firmie hostingowej VoIP, która zapewni ci login do swojej usługi.

Za pomocą oprogramowania takiego jak Zopier [1] możesz wykonywać połączenia wychodzące z telefonu. Nie będziesz w stanie odbierać połączeń przychodzących, chyba że faktycznie zarejestrujesz numer (który będzie kosztował „dzierżawę linii”) w usłudze VoIP i nie skonfigurujesz przekierowania połączeń, gdy będziesz mieć sygnał komórkowy z numeru telefonu komórkowego na ten numer VoIP .

Niestety bez femtokomórki nie ma alternatywy dla wiadomości tekstowych, z wyjątkiem iMessage, więc jeśli nie masz wszystkich kontaktów na iOS, nie masz wyboru.

[1] są inne - niektóre więcej tutaj: http://appadvice.com/appguides/show/voip-apps-for-ios

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.