Co tak szybko zapełnia mój dysk twardy?


14

Ostatniej nocy (ponieważ mój dysk twardy był prawie pełny) uwolniłem około 4 GB. Potem wróciłem do mojego Macbooka około 3 godziny później (pozostawiłem bezczynny) i znów był pełny.

Czy coś je mojego Maca?

Jeśli przejdę do / About This Mac / Info / Storage, to znaczy, że mam 90 GB „Innych”

Martwi mnie to i myślałem, że to tylko wyobrażam sobie różne rzeczy, ale myślę, że coś jest nie tak z moim komputerem Mac, ponieważ uważam, że działo się to również, gdy miałem Mountain-Lion przed Mavericks.

Edycja: Monitor aktywności

launchD 1.28GB Written

Kernel_task 764MB Written

mds 475MB Read

Oto lista kolumn użytkownika (uwaga: jestem jedynym użytkownikiem na tym komputerze Mac):

  • korzeń
  • _mdnsresponder
  • _reflektor
  • _aktualizacja oprogramowania
  • _lokalizacjad
  • _nazwa_sieci

Być może masz proces zapisujący dużo danych (może dane dziennika). Monitor aktywności może być sposobem na wyszukiwanie procesów zapisujących dane. Ponadto, jeśli wyczyścisz ponownie, a następnie natychmiast uruchom ponownie, to czy problem pojawi się ponownie bezpośrednio po ponownym uruchomieniu?
nohillside

tak, problem pojawia się ponownie po ponownym uruchomieniu. Zaktualizowałem również moje pytanie. ps: ponownie właśnie wyczyściłem, więc mam 3 GB, a następnie dodałem wideo z mojego iPada o pojemności 1,5 GB teraz mam tylko 401 MB wolnego miejsca ... Również w narzędziu dyskowym widzę obraz dysku (mac HD) o nazwie decryptedfile.dmg to normalna?
Ben Muircroft


@BenMuircroft Czy udzielono odpowiedzi na twoje pytanie?
Alexander - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


3

Nie potrzebujesz specjalnego oprogramowania (chociaż istnieją fajne opcje, takie jak What Size i popularna Daisy Disk ) lub do uruchamiania poleceń w terminalu, aby śledzić 4 GB zmian.

Aplikacja Informacje o systemie Apple wyświetla informacje o tym Macintoshu, które można uzyskać z Apple Menu -> O tym Macintoshu -> Karta Pamięć (u góry) .

Przechowywanie

Kliknij Zarządzaj, aby uzyskać więcej informacji.

Widok rekomendacji

Kliknij opcję Przejrzyj pliki, jeśli zalecenia o wyższym priorytecie nie działają lub nie są odpowiednie dla Twojego przypadku użycia.

posortowana lista dużych dokumentów, które nie są często używane lub mogą zostać usunięte

Następnie możesz wiedzieć, które pliki i segmenty są największymi użytkownikami przestrzeni i / lub zauważyć, które segmenty rosną z czasem.

Ponadto Time Machine bardzo dobrze informuje, jakie pliki się zmieniły, jeśli używasz tego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych. Będzie wiedział dokładnie, jaki przedział czasu nowe pliki rosną i zmieniają, ponieważ możesz użyć narzędzia takiego jak BackupLoupe (lub tmutil comparejeśli lubisz narzędzia wiersza poleceń), aby wizualnie sprawdzić różnicę między dwoma interwałami tworzenia kopii zapasowych, aby zobaczyć, które pliki zajmują więcej miejsca na komputerze Mac.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Narzędzie bardzo niskiego poziomu, aby zobaczyć rzeczywiste zapisy, jest fs_usagejednak trochę techniczne i musisz wiedzieć, | nauczyć się greplub awkzmniejszyć wydajność tego narzędzia

sudo fs_usage -w

Aby wyjść ze zrzutu aktywności, naciśnij klawisz C


8

Oto systematyczny sposób sprawdzania, gdzie poszło miejsce na dysku: Otwórz okno w Terminalu (znajdziesz to w części Narzędzia), a następnie wpisz:

cd /
sudo du -sm *

Zapewni to zużycie dysku (w megabajtach) każdego wpisu najwyższego poziomu w hierarchii folderów.

Możesz następnie przejść do dalszych szczegółów, ale bez dobrego pojęcia, co się dzieje, możesz łatwo zdecydować o niewłaściwym winowajcy (w szczególności nie chodź usuwając losowych plików w / System; to na pewno skończy się łzami).

Ponieważ jednak system sam się zapełnia, możesz po prostu pozwolić mu czekać przez godzinę, a następnie ponownie uruchomić dupowyższe polecenie. Różnica między tymi dwoma zestawami liczb pokaże, gdzie poszła przestrzeń.

W szczególności, jeśli rejestrowanie stanowi problem, możesz zobaczyć liczbę, która może /privatewzrosnąć.


3

Wypróbuj wersję próbną Daisy Disk . Jest całkiem pełny, oprócz ekranu startowego. Jest to aplikacja, która pozwala wizualizować wykorzystanie dysku komputera Mac na pierwszy rzut oka.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Now this a list of the user column (note I am the only user on this Mac):

root
_mdnsresponder
_spotlight
_softwareupdate
_locationd
_networkd byname

Ci użytkownicy są częścią uniksowej architektury Mac OS X. Ja, na przykład, mam około 80 użytkowników systemu, z których tylko jeden jest prawdziwym kontem użytkownika (moim własnym). Jest to całkowicie nieistotne dla problemu.

launchD 1.28GB Written

Odpowiada za uruchamianie skryptów, aplikacji i komponentów systemu. (Na przykład ponownie otwiera dok, wskaźnik światła punktowego itp. Natychmiast po ich zamknięciu)

Kernel_task 764MB Written

Jądro jest najbardziej podstawową częścią systemu operacyjnego. Wypełnia lukę między warstwą aplikacji a warstwą sprzętową i ułatwia komunikację między programami wyświetlanymi na ekranie a sprzętem używanym w prawdziwym świecie.

mds 475MB Read

Odczytywanie danych nie wpływa w żaden sposób na wykorzystanie pamięci, ale jest to narzędzie Spotlight Indexer i jest odpowiedzialne za śledzenie plików w systemie, aby mogły być wyszukiwane za pośrednictwem Spotlight.


1

Poleciłbym prostą w użyciu aplikację o nazwie Poleciłbym OmniDisksweep .

Pokaże Ci wszystkie pliki (od wszystkich użytkowników) ładnie zorganizowane bez wymyślnej grafiki, dzięki czemu możesz zdecydować, co usunąć, a co zachować.

Aby dowiedzieć się więcej o swoim „innym” miejscu na dysku, zobacz to .


1

Co dla mnie zadziałało

Użyłem Daisy Disk (upewnij się, że uruchamiasz go jako administrator), aby zdiagnozować tego rodzaju problem, wskazał, że pliki dziennika są tworzone przez menedżera aktualizacji Adobe. Były tutaj: HD / private / var / root / Library / logs

Mój proces: 1 - opróżnij trochę miejsca na dysku twardym 2 - napraw dysk 3 - uruchom ponownie w trybie awaryjnym 4 - zainstaluj dysk daisy 5 - zlokalizuj duże pliki i usuń je 6 - wyłącz automatyczne aktualizacje Adobe

Detale:

1- Będziesz potrzebować trochę miejsca HD, aby rozpocząć w trybie awaryjnym. Jeśli nie masz, będziesz potrzebować innego komputera Mac. Aby użyć komputera Mac jako napędu zewnętrznego - podłącz za pomocą FireWire lub Thunderbolt do zdrowego komputera Mac. Uruchom całkowicie zdrowy Mac. Połącz się z chorym komputerem Mac za pomocą wybranego kabla (w zależności od portów Maca). Aby użyć chorego Maca jako dysku zewnętrznego (przytrzymaj CMD + T podczas gongu uruchamiania) - spowoduje to wyświetlenie go na twoim zdrowym Macu jako dysku, na którym możesz go otworzyć i możesz zrzucić niektóre niepotrzebne pliki do kosza, aby zwolnić trochę miejsca.

Zrestartuj komputer Mac

2- Następnie uruchomiłem narzędzie dyskowe (dzwonek startowy przytrzymuje CMD + R) oraz zweryfikowałem i naprawiłem dysk po tym, jak opróżniłem trochę miejsca na dysku twardym.

Zrestartuj komputer Mac

3- Aby zatrzymać rejestrowanie aktualizacji Adobe Update, zacząłem w trybie awaryjnym (przytrzymaj Shift na gongu uruchamiania).

4 - pobierz i zainstaluj dysk daisy (patrz post powyżej), uruchom go jako administrator.

5- Znajdź te duże pliki dziennika za pomocą Daisy Disk, usuń je w wyszukiwarce (daj sobie do tego dostęp poprzez „udostępnianie i uprawnienia”, zaczynając od folderu głównego, następnie biblioteki, a następnie zaloguj się (w moim przypadku). Aby zmienić uprawnienia do folderu użyj CMD + i .., a następnie dodaj się do udostępniania i uprawnień: kliknij blokadę, wprowadź hasło, kliknij znak + i dodaj siebie, daj sobie dostęp do odczytu i zapisu).

6- Wyłącz automatyczne aktualizacje w programie Adobe Update Manager.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.