Zewnętrzny wyświetlacz iMaca (EA232WMi) nie będzie spał


9

Używam iMaca 11,3 (27 cali, połowa 2010 r.) Z zewnętrznym wyświetlaczem ( NEC EA232WMi ).

W ciągu mniej więcej ostatniego tygodnia (zaczynając tuż przed 10.9.2), kiedy ekran komputera iMac śpi, zewnętrzny ekran nie będzie spał.

Budzi się.

Widzę, jak wskaźnik zasilania wielokrotnie przesuwa się w tę iz powrotem między trybami „włączony” i „oszczędzania energii”. Po przebudzeniu wyświetla zwykły komunikat o braku odbierania sygnału wejściowego wideo. Wewnętrzny wyświetlacz iMaca w ogóle (widocznie) nic nie robi.

Wydaje się, że nie jest to związane z żadnymi aplikacjami - jeśli ponownie uruchomię iMaca i zostawię go tam na ekranie logowania, dopóki wyświetlacz nie zasypia, dzieje się to samo.

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy wyświetlacz jest wyłączony, ale iMac wciąż nie śpi. Gdy iMac śpi, wszystko wydaje się normalne.

Jeśli przeniosę zewnętrzny ekran na inny komputer Mac (który również działa z wersją 10.9.2), ekran śpi normalnie, więc wydaje się, że jest specyficzny dla iMaca.

Zrobiłem reset SMC, a nawet zablokowałem PRAM (tak, voodoo), ale nie przyniosły one efektu. Na co mogę spojrzeć, aby dowiedzieć się, dlaczego iMac wciąż budzi wyświetlacz zewnętrzny?

Dodatkowo: Zastanawiając się, czy to może być związane z urządzeniem zewnętrznym, próbowałem odłączyć wszystko od USB. Bez zmiany. Wyłączyłeś Bluetooth? Bez zmiany.

Zaktualizuj o niektóre wymagane informacje:

 1. Dzienniki konsoli. Wszystko, co otrzymuję, to: W tym teście główny wyświetlacz spał o 10:10 i pojawił się problem z wyświetlaniem zewnętrznym. Pozwoliłem, aby trwało to do 10:16. To są wszystkie komunikaty, które pojawiły się w konsoli.

  3/15/14 10:10:14.227 AM WindowServer[127]: device_generate_desktop_screenshot: authw 0x0(0), shield 0x7fa8028e4910(2001)
  3/15/14 10:10:14.253 AM WindowServer[127]: device_generate_lock_screen_screenshot: authw 0x0(0), shield 0x7fa8028e4910(2001)
  3/15/14 10:10:14.581 AM WindowServer[127]: device_generate_desktop_screenshot: authw 0x0(0), shield 0x7fa8028e4910(2001)
  3/15/14 10:16:10.580 AM WindowServer[127]: handle_will_sleep_auth_and_shield_windows: Deferring.
  3/15/14 10:16:10.582 AM WindowServer[127]: CGXDisplayDidWakeNotification [59971881496111]: posting kCGSDisplayDidWake
  
 2. Raport systemu „Dane graficzne”. Wygląda mi OK, daj mi znać, jeśli zobaczysz coś, co wydaje się nie tak.

  ATI Radeon HD 5750:
  
   Chipset Model:  ATI Radeon HD 5750
   Type: GPU
   Bus: PCIe
   PCIe Lane Width: x16
   VRAM (Total): 1024 MB
   Vendor:  ATI (0x1002)
   Device ID:  0x68a1
   Revision ID: 0x0000
   ROM Revision: 113-B9710C-238
   EFI Driver Version:  01.00.417
   Displays:
  iMac:
   Display Type: LCD
   Resolution:  2560 x 1440
   Pixel Depth: 32-Bit Color (ARGB8888)
   Main Display: Yes
   Mirror:  Off
   Online:  Yes
   Built-In: Yes
  EA232WMi:
   Resolution:  1920 x 1080 @ 60Hz (1080p)
   Pixel Depth: 32-Bit Color (ARGB8888)
   Display Serial Number:  1X312924NA 
   Mirror:  Off
   Online:  Yes
   Rotation: Supported
   Connection Type: DisplayPort
   Television:  Yes
  

Aktualizacja 2

W razie potrzeby przesłałem profil systemowy mojego komputera iMac, który wygenerowałem system_profiler -detailLevel mini.

Aktualizacja 3

Ponieważ @Buscar 웃 usuwa swoją odpowiedź, dodam te szczegóły tutaj:

 • „Wake on Network” jest wyłączone
 • Nie ma blokady ekranu (hasło nie jest wymagane do wybudzenia komputera Mac)
 • Wszystkie usługi udostępniania zostały wyłączone (kilka z nich było aktywnych, w tym udostępnianie ekranu i udostępnianie DVD, ale wyłączenie ich nie miało żadnego efektu).

Aktualizacja 4

Jeśli jest to przydatne, czas cyklu procesu budzenia / uśpienia wynosi 8 sekund. Oznacza to, że jeśli oglądam wyświetlacz i jego wskaźnik zasilania, cykl ten powtarza się co 8 sekund:

 • Monitor pokazuje ekran „brak sygnału”
 • Monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii
 • Monitor wychodzi z oszczędzania energii
 • Powtarzać

Aktualizacja 5

Próbowałem zrobić bezpieczny rozruch; to również nie miało wpływu.

Aktualizacja 6

Dla kompletności użyłem również systemu menu zewnętrznego wyświetlacza, aby zresetować go do ustawień fabrycznych, ale znowu to nie miało żadnego efektu.


1
Mam podobny problem. Mac Mini 2012 z wyświetlaczem Thunderbolt. Powoduje budzenie zewnętrznego wyświetlacza. Myślałem, że zwariowałem, ale wygląda na to, że nie jestem jedyny. Nie znalazłem rozwiązania, ale pomyślałem, że możesz chcieć wiedzieć, że mi się to przydarza.

Nie posiadam komputera iMac (mam MacBooka Air), ale czy główny wyświetlacz jest podłączony do zewnętrznego wyświetlacza? Mam na myśli to, że jeśli wyświetlacz główny śpi / ściemnia się, czy wyświetlacz zewnętrzny śpi?
PoisonNinja

Kiedy główny wyświetlacz śpi / ściemnia, zewnętrzny wyświetlacz nieprzerwanie śpi przez chwilę, zanim się obudzi. To jest problem, który próbuję rozwiązać tutaj.
Tom Harrington

Tak, kilka razy zresetowałem SMC.
Tom Harrington

Otwórz Preferencje systemowe -> Oszczędzanie energii Wyłącz „Power Nap” Zgłoś, czy nadal tak się dzieje
Kevin Grabher

Odpowiedzi:


1

Zróbmy więcej chirurgii tutaj.

Fakty są następujące: Zewnętrzny monitor pozostaje w trybie uśpienia na innym komputerze Mac. Nie wiadomo, czy ten komputer Mac ma zainstalowanego Mavericks.

Raport konsoli nie pokazuje nic niezwykłego.

Profil konfiguracyjny monitora nadal wymaga sprawdzenia (ponieważ identyfikuje monitor jako zdolny do obsługi telewizora?

Rekomendowane działania:

Skorzystaj z aplikacji PleaseSleep http://www.dragonone.com/products/macosx/pleasesleep/


Alternatywnie -Weryfikuj, Napraw lub zamień istniejący profil ICC

Aby to sprawdzić, użyj narzędzia Colorsync i opublikuj bieżący profil monitora

Aby naprawić, użyj narzędzia ColorSyc i wykonaj naprawę zewnętrznego monitora ICC

Alternatywnie pobierz i zainstaluj nowy profil ICC

Nowy profil ICC dla monitora TFT http://www.tftcentral.co.uk/icc_profiles/nec_ea232wmi.icc


Drugi komputer Mac działa również w wersji 10.9.2. Nie wiem, co tak naprawdę oznacza „Telewizja: tak” w raporcie systemowym, ale dla tego, co warto, oba komputery Mac pokazują to w ten sposób. PleaseSleep nie zrobił żadnej różnicy (ale wydaje się, że chodzi o uśpienie komputera Mac, a nie tylko wyświetlanie). Zweryfikowałem, naprawiłem i ostatecznie wymieniłem profil, wciąż bez zmian.
Tom Harrington

0

Czy wypróbowałeś którekolwiek z tych poleceń, aby sprawdzić, czy jakiś proces uniemożliwia sen?

pmset -g twierdzenia

pmset -g log


Uśpienie systemu nie jest problemem, ani (jak sądzę) nie jest uśpieniem wyświetlacza wewnętrznego. To tylko zewnętrzny wyświetlacz.
Tom Harrington

0

Może to być związane z opcją oszczędzania energii polegającą na „wybudzeniu dostępu do sieci”. Po prostu pomysł.


0

Kroki te potencjalnie pomogą wyodrębnić problemy ze sprzętem / oprogramowaniem. Ponieważ monitor i kable wydają się współpracować z innym komputerem Mac, najwyraźniej jest to lokalny problem ze sprzętem lub oprogramowaniem. Możesz ponownie uruchomić i wykonać test sprzętu, postępując zgodnie z tymi instrukcjami Apple (pełny test zajmuje kilka godzin, uruchom przez noc), przytrzymując d przed gongiem przy restarcie, odłączając urządzenia peryferyjne itp.

Testowanie z czystej instalacji na znanej działającej partycji wyeliminuje oprogramowanie. Jeśli to zadziała, dobra wiadomość! I przepraszam, ponieważ patrzysz na miejsce, zainstaluj ponownie najlepszą skrzynkę; lub czysta instalacja ... to ostatnia rzecz, jaką chciałbym usłyszeć jako sugestię. :) Czy próbowałeś ponownie zainstalować system operacyjny lub czystą instalację?0

To jest obejście.

Mam podobny problem do PO. Zauważyłem, że mogę uśpić wyświetlacz i zasnąć za pomocą wiersza poleceń:

pmset displaysleepnow

Natomiast wyświetlacz zewnętrzny budzi się natychmiast po spaniu, gdy korzystam z metody „gorącego rogu”. Ponieważ problemy ze snem mogą mieć wiele przyczyn, moja ogólna rada to wypróbowanie różnych metod uśpienia wyświetlacza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.